8 August 2023

~11 minutes read

Galway GAA Fixtures (8th-14th August 2023)

Share story:
Galway GAA Fixtures (8th-14th August 2023)

Senior Football Championship – Group 1
Sat, 12 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), St. James V Moycullen 14:45,
Sat, 12 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), An Spidal V Milltown 15:15,
Sun, 13 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V Annaghdown 14:00,

Senior Football Championship – Group 2
Sat, 12 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Corofin V Killannin 16:30,
Sun, 13 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Barna V Oughterard 15:45,
Sun, 13 Aug, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Caherlistrane V Salthill-Knocknacarra 18:00,

Senior Football Championship – Group 3
Sat, 12 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Mountbellew/Moylough V St Michael’s 13:30,
Sun, 13 Aug, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Tuam Stars V Claregalway 16:15,

Senior Hurling Championship Group 4
Sat, 12 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 1), Craughwell GAA Club V Sarsfields 17:00,

Under 14 C1 Group
Mon, 14 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 1), Clarinbridge V Pdraig Pearses 19:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Craughwell, (Round 1), Craughwell GAA Club V Oranmore-Maree 19:30,

Under 12 Football League Group 1
Sat, 12 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Tuam Stars 10:30,
Sun, 13 Aug, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 4), Corofin V Headford 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Caherlistrane, (Round 4), Caherlistrane V Mountbellew/Moylough 11:00,

Under 12 Football League Group 10
Sun, 13 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Tuam Stars 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 4), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 4), Claregalway V St. Patricks 11:00,

Under 12 Football League Group 2
Sun, 13 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Moycullen 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Oranmore-Maree 11:00,

Under 12 Football League Group 3
Sun, 13 Aug, Venue: Barna, (Round 4), Barna V Craughwell GAA Club 11:00,

Under 12 Football League Group 4
Sun, 13 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 4), Mchel Breathnach V Clifden 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Killannin Community Pitch, (Round 4), Killannin V St Michael’s 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Carna, (Round 4), Crna-Caiseal/Na Piarsaigh V An Cheathr Rua 11:00,

Under 12 Football League Group 5
Sun, 13 Aug, Venue: Monivea-Abbey, (Round 4), Monivea-Abbey V Kilconly 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Dunmore MacHales, (Round 4), Dunmore MacHales V St Brendan’s 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: TBC, (Round 4), Kilkerrin/Clonberne/Killererin V Ballinasloe 11:00,

Under 12 Football League Group 6
Sun, 13 Aug, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 4), Moycullen V Oranmore-Maree 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 4), Barna V St. James 11:00,

Under 12 Football League Group 7
Sun, 13 Aug, Venue: Kinvara, (Round 4), Kinvara V Caltra 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Milltown GAA, (Round 4), Milltown V Corofin 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: St Gabriel’s, (Round 4), St Gabriel’s V Cortoon Shamrocks 11:00,

Under 12 Football League Group 8
Sun, 13 Aug, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 4), Moycullen V Renvyle 10:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Oughterard, (Round 4), Oughterard V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: St Michael’s, (Round 4), St Michael’s V An Spidal 11:00,

Under 12 Football League Group 9
Sun, 13 Aug, Venue: Craughwell, (Round 4), Craughwell GAA Club V Claregalway 10:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Mountbellew/Moylough 11:00,

Under 12 Football League Group 11
Sun, 13 Aug, Venue: Mervue, (Round 4), St. James V Corofin 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Loughrea, (Round 4), Loughrea Gaelic Football V An Spidal 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Crestwood, (Round 4), Fr Griffins/ire g V Mchel Breathnach 11:00,

U-13 Division 1
Sun, 13 Aug, Venue: Corofin GAA Pitch , (U-13 Div 1 Championship Semi – Final), Corofin V Oranmore-Maree 19:00,

U-13 Division 3
Sat, 12 Aug, Venue: Kinvara, (U-13 Div 3A Championship Semi-Final), Kinvara V Milltown 14:00,

U-13 Division 4
Fri, 11 Aug, Venue: Claregalway Knockdoemore, (U-13 Div 4A Championship Semi-Final), Claregalway V St Mary’s GAA Athenry 19:00,
Fri, 11 Aug, Venue: Ballinasloe, (U-13 Div 4A Championship Semi-Final), Ballinasloe V Northern Gaels 19:00,
Fri, 11 Aug, Venue: Corofin GAA Pitch , (U-13 Div 4B Championship Semi-Final), Corofin V Caltra 19:00,

U13 Division 2
Fri, 11 Aug, Venue: Monivea, (U-13 Div 2A Championship Semi-Final), Monivea-Abbey V Moycullen 19:00,
Fri, 11 Aug, Venue: Dunmore, (U-13 Div 2B Championship Semi-Final), Dunmore MacHales V St Mary’s GAA Athenry 19:00,

U-15 Division 1 Cup Final
Tue, 15 Aug, Venue: Oranmore, (U-15 Division 1 Cup Semi Finals), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 19:00,
Tue, 15 Aug, Venue: Athenry, (U-15 Division 1 Cup Semi Finals), St Mary’s GAA Athenry V Claregalway 19:00,
Tue, 15 Aug, Venue: Caherlistrane, (U-15 Division 1 Shield Semi-Final), Caherlistrane V Headford 19:00,
Tue, 15 Aug, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (U-15 Division 1 Shield Semi-Final), Moycullen V Annaghdown 19:00,

U-15 Division 2 Finals
Tue, 08 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (U15 Division 2A Quarter Final), Mchel Breathnach V Gaeil na Gaillimhe 19:00,
Tue, 08 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Under 15 Division 2 A Quarter Final), Corofin V Crna-Caiseal/Na Piarsaigh 18:30,
Tue, 08 Aug, Venue: Monivea, (Under 15 Division 2 A Quarter Final), Monivea-Abbey V Barna 19:00,
Tue, 08 Aug, Venue: Westside, (Under 15 Division 2 A Quarter Final), St Michael’s V Tuam Stars 19:00,
Tue, 08 Aug, Venue: Loughrea, (Under 15 Division 2 B Quarter Final), Loughrea Gaelic Football V Oranmore-Maree 19:00,
Tue, 08 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Under 15 Division 2 B Quarter Final), An Cheathr Rua V Menlough 19:45,

U-15 Division 3
Wed, 09 Aug, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Under 15 Division 3 B Quarter Final), St Brendan’s V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 18:30,

U-15 Division 4
Tue, 08 Aug, Venue: Athenry, (Under 15 Division 4 A Quarter Final), St Mary’s GAA Athenry V Tuam Stars 19:00,
Tue, 08 Aug, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Under 15 Division 4 A Quarter Final), Claregalway V Salthill-Knocknacarra 19:45,
Tue, 08 Aug, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Under 15 Division 4 B Quarter Final), Claregalway V Corofin 19:00,
Wed, 09 Aug, Venue: Oranmore, (Under 15 Division 4 B Quarter Final), Oranmore-Maree V Caherlistrane 19:00,

Intermediate Football Championship – Group 1
Sat, 12 Aug, Venue: The Priarie, (Round 1), An Cheathr Rua V Glenamaddy 13:30,
Sat, 12 Aug, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Williamstown V St Brendan’s 16:15,

Intermediate Football Championship – Group 2
Sat, 12 Aug, Venue: Oughterard, (Round 1), Monivea-Abbey V Clifden 15:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 1), Caltra V Corofin 13:00,

Intermediate Football Championship – Group 3
Sat, 12 Aug, Venue: Cregg, (Round 1), Mchel Breathnach V Cortoon Shamrocks 14:00,
Sat, 12 Aug, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Kilconly V Kilkerrin-Clonberne 18:00,

Intermediate Football Championship – Group 4
Fri, 11 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 1), Oilein rann V Killererin 19:15,
Sun, 13 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 1), Oranmore-Maree V St Gabriel’s 14:45,

Intermediate Hurling Championship Group 3
Sat, 12 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 1), Craughwell GAA Club V Meelick-Eyrecourt 18:45,

Primary Junior Football Championship – North
Sat, 12 Aug, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Ballinasloe 19:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Menlough, (Round 2), Menlough V Headford 12:00,

Primary Junior Football Championship – West
Sat, 12 Aug, Venue: Letterfrack, (Round 2), Renvyle V St. Patricks 18:00,
Sat, 12 Aug, Venue: Crestwood, (Round 2), Fr Griffins/ire g V Carna Cashel GAA 18:00,

Junior B Hurling Championship Gp1
Sat, 12 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 4), Killimordaly V Mullagh 18:30,
Sat, 12 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 4), Padraig Pearses V Clarinbridge 19:00,
Mon, 14 Aug, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 4), Maigh Cuilinn – Iomnaocht V Sarsfields 19:30,

Primary Junior 2 Football Championship – North
Sat, 12 Aug, Venue: Caherlistrane, (Round 3), Caherlistrane V Mountbellew/Moylough 19:00,
Sat, 12 Aug, Venue: Cregg, (Round 3), Annaghdown V Tuam Stars 19:00,

Primary Junior 2 Football Championship – West
Fri, 11 Aug, Venue: The Priarie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Barna 19:30,
Fri, 11 Aug, Venue: Knockdoemore, (Round 3), Claregalway V St. James 19:30,

Junior A Football Championship – North (P2)
Sun, 13 Aug, Venue: Monivea, (Round 1), Monivea-Abbey V Loughrea 12:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Westside, (Round 1), St Michael’s V Glinsk 12:00,

Junior A Football Championship – West (P2)
Sun, 13 Aug, Venue: Indreabhn, (Round 1), Mchel Breathnach V Killannin 13:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Ros Muc, (Round 1), Na Piarsaigh V An Cheathr Rua 13:00,

Junior C Hurling Championship Gp1
Wed, 09 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Kilconieron 19:30,

Junior C Hurling Championship Gp2
Wed, 09 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 4), Gort V Tommy Larkins 20:00,

Junior B Football Championship
Sat, 12 Aug, Venue: Headford, (County Final), Dunmore MacHales V Oughterard 18:45,

Junior C Football Championship
Fri, 11 Aug, Venue: Tuam Stadium, (County Final), Annaghdown V Caherlistrane 19:15,

Junior E Hurling Championship Gp1
Tue, 08 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge V Maigh Cuilinn – Iomnaocht 19:30,

Junior F Hurling Championship Gp2
Tue, 08 Aug, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 4), Ahascragh/Fohenagh V Sarsfields 19:30,

U20A Hurling Championship Group 1
Wed, 09 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 3), Clarinbridge V Turloughmore 19:30,
Wed, 09 Aug, Venue: New Inn, (Round 3), Sarsfields V Skehana-Mountbellew/Moylough 19:30,

U20A Hurling Championship Group 2
Wed, 09 Aug, Venue: Cappataggle, (Round 3), Cappataggle V Craughwell GAA Club 19:30,
Wed, 09 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 3), Loughrea V Oranmore-Maree 19:30,

U19 A North Football Championship
Mon, 14 Aug, Venue: Monivea, (Round 3), Monivea-Abbey V Tuam Stars 19:00,

U20A1 Hurling Championship Knockout
Wed, 09 Aug, Venue: Kinvara, (Quarter Final), Kinvara V Castlegar 19:00,
Wed, 09 Aug, Venue: Athenry, (Quarter Final), St Mary’s GAA Athenry V Ballinderreen 19:00,

U19 B North Football Championship – Group A
Mon, 14 Aug, Venue: Kilconnell, (Round 1), Eastern Harps V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 19:30,

U19 B North Football Championship – Group B
Mon, 14 Aug, Venue: Kilconly, (Round 2), Kilconly V Annaghdown 19:30,

U20B Hurling Championship Knockout
Wed, 09 Aug, Venue: Mullagh, (Quarter Final), Mullagh/Kiltormer V Ardrahan 19:00,
Wed, 09 Aug, Venue: Abbeyknockmoy, (Quarter Final), Abbeyknockmoy V Tynagh/Abbey-Duniry 19:00,

U19 C North Football Championship
Mon, 14 Aug, Venue: Brownesgrove, (Round 3), Cortoon Shamrocks V Gaeil na Gaillimhe 19:30,

U20B1 Hurling Championship Knockout
Wed, 09 Aug, Venue: Sylane, (Quarter Final), Sylane V St Thomas 19:00,
Wed, 09 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Quarter Final), Padraig Pearses V Ballygar 19:00,

Minor A (U17A) Hurling Championship Group 1
Sun, 13 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge V Castlegar 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 4), Loughrea V Oranmore-Maree 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Turloughmore, (Round 4), Turloughmore V Craughwell GAA Club 11:00,

Minor A (U17A) Hurling Championship Group 2
Sun, 13 Aug, Venue: Mullagh, (Round 4), Mullagh/Kiltormer V Kilconieron 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Sarsfields 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 4), Maigh Cuilinn – Iomnaocht V Skehana-Mountbellew/Moylough 11:00,

Minor B (U17B) Hurling Championship Group 1
Sun, 13 Aug, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 4), Ballygar V Carnmore 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry V Ardrahan 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 4), Gort V St Thomas 11:00,

Minor B (U17B) Hurling Championship Group 2
Sun, 13 Aug, Venue: Michael Cusacks, (Round 4), Michael Cusacks V Kinvara 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Portumna 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Ballinderreen, (Round 4), Ballinderreen V Rahoon-Newcastle 11:00,

Minor B1 (U17B1) Hurling Championship Group 1
Sun, 13 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 4), Four Roads V Mchel Breathnach 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Sylane 12:30,

Minor B1 (U17B1) Hurling Championship Group 2
Sun, 13 Aug, Venue: Na Forbacha, (Round 4), Cois Fharraige V Liam Mellows 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Kilnadeema Pitch, (Round 4), Kilnadeema-Leitrim V Fr. Joe Walsh’s 11:00,

Minor B1 (U17B1) Hurling Championship Group 3
Sun, 13 Aug, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Tommy Larkins 11:00,
Sun, 13 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 4), Padraig Pearses V Cappataggle 11:00,

U17 D Football Championship
Fri, 11 Aug, Venue: The Priarie, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Claregalway 18:00,
Fri, 11 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Tuam Stars 19:00,
Fri, 11 Aug, Venue: Maree, (Round 4), Oranmore-Maree V Headford 19:00,

U14 A Hurling Championship Group 1
Fri, 11 Aug, Venue: Kilnadeema, (Round 1), Kilconieron V Kilnadeema-Leitrim 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: New Inn, (Round 1), Sarsfields V Oranmore-Maree 18:30,

U14 A Hurling Championship Group 2
Mon, 14 Aug, Venue: Craughwell, (Round 1), Craughwell GAA Club V Carnmore 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Clarinbridge 18:30,

U14 A1 Hurling Championship Group 1
Mon, 14 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 1), Gort V Mullagh/Kiltormer 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Portumna, (Round 1), Portumna V St Mary’s GAA Athenry 18:30,

U14 A1 Hurling Championship Group 2
Mon, 14 Aug, Venue: Michael Cusacks, (Round 1), Michael Cusacks V Turloughmore 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 1), Castlegar V Maigh Cuilinn – Iomnaocht 18:30,

U14 B Hurling Championship Group 1
Mon, 14 Aug, Venue: St Thomas, (Round 1), St Thomas V Padraig Pearses 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 1), Mchel Breathnach V Cappataggle 19:00,

U14 B Hurling Championship Group 2
Mon, 14 Aug, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 1), Ballygar V Ballinderreen 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Ardrahan, (Round 1), Ardrahan V Loughrea 18:30,

U14 B1 Hurling Championship Group 1
Mon, 14 Aug, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 1), Ahascragh/Fohenagh V Killimordaly 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Skehana, (Round 1), Skehana-Mountbellew/Moylough V Abbeyknockmoy 18:30,

U14 B1 Hurling Championship Group 2
Mon, 14 Aug, Venue: Sylane, (Round 1), Sylane V Fr Joe Walsh’s 18:30,
Mon, 14 Aug, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 1), Tommy Larkins V Rahoon-Newcastle 18:30,

U14 C Crossplay
Mon, 14 Aug, Venue: Tuam, (Crossplay), Tuam V Liam Mellows 18:30,

U14 C Hurling Championship Group 1
Mon, 14 Aug, Venue: Annaghdown, (1), Annaghdown V Ballinasloe 18:30,

U14 C Hurling Championship Group 2
Mon, 14 Aug, Venue: Salthill-Knocknacarra, (1), Salthill-Knocknacarra V Kinvara 18:30,

U16 A SHIELD
Thu, 10 Aug, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Semi Final 1), Ballygar V Clarinbridge 18:30,
Thu, 10 Aug, Venue: Carnmore GAA Club , (Semi Final 2), Carnmore V Loughrea 18:30,

U16 B1 CUP
Thu, 10 Aug, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Group 1 Playoff), Salthill-Knocknacarra V Annaghdown 18:30,

U16 B1 SHIELD
Thu, 10 Aug, Venue: Maigh Cuilinn, (Semi Final 1), Maigh Cuilinn – Iomnaocht V Pdraig Pearses 18:30,

U16 C CUP
Thu, 10 Aug, Venue: Cappataggle, (Semi Final 1), Cappataggle V Mchel Breathnach 18:45,
Thu, 10 Aug, Venue: Kilnadeema Pitch, (Semi Final 2), Kilnadeema-Leitrim V Cois Fharraige 18:45,

U16 C SHIELD
Thu, 10 Aug, Venue: Sylane, (Semi Final 1), Sylane V St Mary’s GAA Athenry 18:30,
Thu, 10 Aug, Venue: Ballinderreen, (Semi Final 2), Ballinderreen V Four Roads 18:45,

U16A1 Hurling Championship Group 2
Thu, 10 Aug, Venue: New Inn, (Round 1), Sarsfields V Skehana-Mountbellew/Moylough 18:30,

U16 B Cup
Thu, 10 Aug, Venue: Tommy Larkin Park, (Playoff Group 1), Killimordaly V Mullagh/Kiltormer 18:30,
Thu, 10 Aug, Venue: Tommy Larkin Park, (Playoff group 1), Mullagh/Kiltormer V Tommy Larkins 19:05,
Thu, 10 Aug, Venue: Tommy Larkin Park, (Playoff Group 1), Killimordaly V Tommy Larkins 19:40,
Thu, 10 Aug, Venue: Killimor, (Playoff Group 2), Fr Joe Walsh’s V Padraig Pearses 18:30,
Thu, 10 Aug, Venue: Killimor, (Playoff Group 2), Padraig Pearses V St Thomas 19:05,
Thu, 10 Aug, Venue: Killimor, (Playoff Group 2), Fr Joe Walsh’s V St Thomas 19:40,

Under 12 Roinn 2B Group
Tue, 15 Aug, Venue: Cappataggle, (Round 5), Cappataggle V Meelick-Eyrecourt 19:00,

Under 12 Roinn 3A Group
Wed, 09 Aug, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Kilnadeema-Leitrim 19:00,

Share story:

Drogheda United 2-3 Galway United (Premier Division Commentary and Reaction with Maurice Nugent and John Caulfield)

Two injury-time goals from Maurice Nugent and Stephen Walsh gave Galway United a sensational victory in the SSE Airtricity League Premier Division on Frid...

Roscommon 3-5 Galway 0-7 (Connacht Minor Football Semi-Final Commentary and Reaction with Neil McHugh)

While their 2024 season isn’t over, Galway’s hopes of winning the Connacht or All-Ireland Minor A Football Championship ended in Tuam Stadium ...

Connacht vs Stormers (United Rugby Championship Preview with William Davies and John Muldoon)

Clifden’s Tiernan O’Halloran starts his final BKT United Rugby Championship home game for Connacht on Saturday (18th May 2024) against the DHL Stormer...

LIVE STREAM: Airtricity League Premier Division - Galway United v Drogheda

Join us for the live online stream of the Airtricity League Premier Division, Galway United v Drogheda. The action kicks off at 7.45 pm in Drogheda. Don&#...