8 May 2024

~17 minutes read

Galway GAA Fixtures

Share story:
Galway GAA Fixtures

Wed 08 May

U13 Division 2 West, Venue: Páirc Ros a’Mhil, (Round 4), Michéal Breathnach V Killannin 19:30, Ref: Colman Mac Donnacha

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Mountbellew, (Round 2), Mountbellew/Moylough V Claregalway 19:00, Ref: P.J. Rabbitte

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Mountbellew, (Round 2), Tuam Stars V Annaghdown 19:45, Ref: P.J. Rabbitte

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Athenry, (Round 1), St Brendan’s V Kinvara 19:30, Ref: Mairtin Flaherty

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Athenry, (Round 1), St Mary’s GAA Athenry V Gaeil na Gaillimhe 20:15, Ref: Mairtin Flaherty

Division 2 Hurling League Group 1, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 3), Tynagh/Abbey-Duniry V Ballinderreen 19:15, Ref: Derek Kelly

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Oranmore, (Round 1), Corofin V Oranmore-Maree 19:00, Ref: Paddy McDermott

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Oranmore, (Round 1), Headford V St Michael’s 19:45, Ref: Paddy McDermott

U19 B West Football League – Group A, Venue: Indreabhán, (Round 3), Michéal Breathnach V An Cheathrú Rua 19:30, Ref: Frank Kinneen

U19 C West Football League, Venue: Leitir Mór, (Round 4), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór V St. Patricks 19:30, Ref: Noel Gorham

U19 C West Football League, Venue: Clifden, (Round 4), Clifden V Oughterard 19:30, Ref: Colm Conway

U20 A Hurling League K/O, Venue: Kinvara, (Semi-Final), Kinvara V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Kevin Egan

U20 A Hurling League K/O, Venue: Kilnadeema Pitch, (Semi-Final), Kilnadeema-Leitrim V Sarsfields 18:30, Ref: Gerry Hurley

U20 B Hurling League K/O, Venue: Kilconieron, (Semi-Final), Kilconieron V Rahoon-Newcastle 18:30, Ref: Pat Burke

U20 B Hurling League K/O, Venue: Tommy Larkins Park, (Semi-Final), Tommy Larkins V Ballygar 18:30, Ref: James Lundon

 

Thu 09 May

Division 4A Football League, Venue: Kilconnell, (Round 5), St Gabriel’s V Menlough 19:45, Ref: Tom Ryder

Division 4B Football League – North, Venue: Athenry, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Padraig Pearses 19:30, Ref: Gerry Daly

Division 4B Football League – North, Venue: Bushfield Park, (Round 5), Loughrea V Corofin 19:30, Ref: Christopher Browne

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Caltra, (Round 2), Caltra V St Mary’s GAA Athenry 19:00, Ref: Tommy Hynes

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Caltra, (Round 2), Gaeil na Gaillimhe V St Brendan’s 19:45, Ref: Tommy Hynes

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Headford, (Round 2), Oranmore-Maree V Headford 19:00, Ref: Martin Collins

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Headford, (Round 2), Claregalway V Corofin 19:45, Ref: Martin Collins

 

Fri 10 May

Division 1 Football League, Venue: Barna, (Round 5), Barna V Corofin 19:45, Ref: Gerald Anthony Lohan

Division 1 Football League, Venue: Tuam Stars, (Round 5), Tuam Stars V Milltown 20:00, Ref: Austin O’Connell

Division 1 Football League, Venue: Killannin, (Round 5), Killannin V Claregalway 20:00, Ref: Frank Kinneen

Division 2 Football League, Venue: Oughterard, (Round 5), Oughterard V Oileáin Arann 19:30, Ref: Darragh Kelly

Division 3B Football League, Venue: Williamstown, (Round 5), Williamstown V Kilconly 19:45, Ref: Tom Ryder

Division 4A Football League, Venue: Barnaderg, (Round 5), Killererin V Cárna-Caiseal 19:30, Ref: Tony Keating

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn A, Venue: Corofin, (Round 1), Caherlistrane V Monivea-Abbey 18:30, Ref: Noel Quinn

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn A, Venue: Corofin, (Round 1), Claregalway V Corofin 19:15, Ref: Noel Quinn

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn B, Venue: Indreabhán, (Round 1), Michéal Breathnach V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Noel Cummins

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn B, Venue: Indreabhán, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V St. James 19:15, Ref: Noel Cummins

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Tuam Stars Pitch, (Round 3), Dunmore MacHales V Tuam Stars 18:30, Ref: Gerry Daly

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Tuam Stars, (Round 3), Annaghdown V Mountbellew/Moylough 19:15, Ref: Gerry Daly

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Caltra Pitch, (Round 3), St Brendan’s V Caltra 18:30, Ref: Shane Larkin

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Caltra Pitch, (Round 3), Kinvara V Gaeil na Gaillimhe 19:15, Ref: Shane Larkin

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn C, Venue: Moycullen, (Round 1), Moycullen V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Patrick Holohan

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn C, Venue: Moycullen, (Round 1), Oughterard V Barna 19:15, Ref: Patrick Holohan

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn D, Venue: Killannin, (Round 1), Clifden V Killannin 18:30, Ref: Ger Cahill

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn A, Venue: Glenamaddy, (Round 1), Northern Gaels V Kilkerrin-Clonberne 18:00, Ref: Tom Ryder

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn A, Venue: Glenamaddy, (Round 1), Kilconly V Milltown 18:45, Ref: Tom Ryder

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn B, Venue: Ballymacward, (Round 1), St Gabriel’s V Menlough/Padraig Pearses 18:30, Ref: Odhran Loughrey

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn B, Venue: Ballymacward, (Round 1), Ballinasloe V Loughrea 19:15, Ref: Odhran Loughrey

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Belclare, (Round 3), Headford V Claregalway 18:30, Ref: Tom Browne

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Belclare, (Round 3), St Michael’s V Oranmore-Maree 19:15, Ref: Tom Browne

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn D, Venue: Carna, (Round 1), Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh V Renvyle 19:00, Ref: Frank Walsh

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn D, Venue: Carna, (Round 1), Barna V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 19:45, Ref: Frank Walsh

Junior A Football Championship – West (P1), Venue: Leitir Mór, (Round 1), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór V An Cheathrú Rua 19:30, Ref: Noel Gorham

Junior A Football Championship – West (P1), Venue: Indreabhán, (Round 1), Michéal Breathnach V An Spidéal 20:00, Ref: Ger Cahill

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn A, Venue: Barnaderg, (Round 1), Fr. Griffin’s Eire Óg V Killererin 18:30, Ref: Tony Keating

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn A, Venue: Clonbur, (Round 1), St. Patricks V Cortoon Shamrocks 19:00, Ref: Michael Ryder

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn B, Venue: Monivea, (Round 1), Monivea-Abbey V St Brendan’s 18:30, Ref: David Cunningham

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn B, Venue: Monivea, (Round 1), Tuam Stars V Caltra 19:15, Ref: David Cunningham

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn C, Venue: Mervue, (Round 1), St. James V Salthill-Knocknacarra 18:30, Ref: Dara Murphy

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn C, Venue: Mervue, (Round 1), Claregalway V Moycullen 19:15, Ref: Dara Murphy

Junior B Football Championship – North, Venue: Mountbellew, (Round 3), Mountbellew/Moylough V Kilkerrin-Clonberne 19:30, Ref: TBC

Junior C Football Championship – North, Venue: Kiltormer, (Round 3), Kiltormer V Glenamaddy 19:30, Ref: Christopher Browne

Junior C Football Championship – North, Venue: Dunmore, (Round 3), Dunmore MacHales V Monivea-Abbey 19:30, Ref: TBC

Junior C Football Championship – North, Venue: Athenry, (Round 3), St Mary’s GAA Athenry V St Brendan’s 19:30, Ref: TBC

Junior C Football Championship – West, Venue: Oranmore, (Round 3), Oranmore-Maree V Moycullen 19:30, Ref: Noel Barrett

 

Sat 11 May

Division 1 Football League, Venue: Westside, (Round 5), St Michael’s V Mountbellew/Moylough 17:00, Ref: Muiris Mac Gearailt

Division 2 Football League, Venue: Moycullen, (Round 5), Moycullen V Annaghdown 12:00, Ref: Ronan McNulty

Division 2 Football League, Venue: The Prairie, (Round 5), Salthill-Knocknacarra V Monivea-Abbey 17:00, Ref: Frank Kinneen

Division 3A Football League, Venue: Headford, (Round 5), Headford V Corofin 18:00, Ref: Gerry Daly

Division 3B Football League, Venue: Caltra, (Round 5), Caltra V Cortoon Shamrocks 18:00, Ref: Noel Dempsey

Division 3B Football League, Venue: Dunmore, (Round 5), Dunmore MacHales V Clifden 18:00, Ref: Padraic Kelly

Division 4B Football League – North, Venue: Ballinasloe, (Round 5), Ballinasloe V Tuam Stars 18:00, Ref: Gearoid O Conamha

Division 4B Football League – West, Venue: Clonbur, (Round 5), St. Patricks V Renvyle 16:30, Ref: John Devlin

Division 4B Football League – West, Venue: Ros Muc, (Round 5), Na Piarsaigh V Fr. Griffin’s Eire Óg 18:00, Ref: TBC

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn A, Venue: Monivea, (Round 2), Corofin V Caherlistrane 10:00, Ref: Daire Crowe

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn A, Venue: Monivea, (Round 2), Monivea-Abbey V Claregalway 10:45, Ref: Daire Crowe

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn A, Venue: Monivea, (Round 3), Monivea-Abbey V Corofin 11:30, Ref: Daire Crowe

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn A, Venue: Monivea, (Round 3), Claregalway V Caherlistrane 12:15, Ref: Daire Crowe

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn B, Venue: Mervue, (Round 2), St. James V Michéal Breathnach 10:00, Ref: Darragh Kelly

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn B, Venue: Mervue, (Round 2), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 10:45, Ref: Darragh Kelly

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn B, Venue: Mervue, (Round 3), Oranmore-Maree V St. James 11:30, Ref: Darragh Kelly

U-15 Feile – Division 1 – Niall McGinn Cup Roinn B, Venue: Mervue, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Michéal Breathnach 12:15, Ref: Darragh Kelly

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Cregg, (Round 4), Claregalway V Annaghdown 10:00, Ref: Diarmuid Griffith

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Cregg, (Round 4), Mountbellew/Moylough V Dunmore MacHales 10:45, Ref: Diarmuid Griffith

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Cregg, (Round 5), Tuam Stars V Mountbellew/Moylough 11:30, Ref: Austin O’Connell

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn A, Venue: Cregg, (Round 5), Dunmore MacHales V Claregalway 12:15, Ref: Austin O’Connell

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Ballygar, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V St Brendan’s 10:00, Ref: Richard Sheppard

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Ballygar, (Round 4), Caltra V Kinvara 10:45, Ref: Richard Sheppard

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Ballygar, (Round 5), Gaeil na Gaillimhe V Caltra 11:30, Ref: Richard Sheppard

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn B, Venue: Ballygar, (Round 5), Kinvara V St Mary’s GAA Athenry 12:15, Ref: Richard Sheppard

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn C, Venue: Maree, (Round 2), Oranmore-Maree V Oughterard 10:00, Ref: Paddy Griofa

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn C, Venue: Maree, (Round 2), Barna V Moycullen 10:45, Ref: Paddy Griofa

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn C, Venue: Maree, (Round 3), Barna V Oranmore-Maree 11:30, Ref: Paddy Griofa

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn C, Venue: Maree, (Round 3), Moycullen V Oughterard 12:15, Ref: Paddy Griofa

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn D, Venue: An Spideal, (Round 1), An Spidéal V An Cheathrú Rua 10:45, Ref: Frank Kinneen

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn D, Venue: An Spideal, (Round 2), Killannin V An Spidéal 10:00, Ref: Frank Kinneen

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn D, Venue: An Spideal, (Round 2), An Cheathrú Rua V Clifden 10:45, Ref: Frank Kinneen

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn D, Venue: An Spideal, (Round 3), An Cheathrú Rua V Killannin 11:30, Ref: Frank Kinneen

U-15 Feile – Division 2 Tommy Kelly Cup Roinn D, Venue: An Spideal, (Round 3), Clifden V An Spidéal 12:15, Ref: Frank Kinneen

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn A, Venue: Milltown GAA, (Round 2), Milltown V Northern Gaels 10:00, Ref: Tom Ryder

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn A, Venue: Milltown, (Round 2), Kilkerrin-Clonberne V Kilconly 10:45, Ref: Tom Ryder

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn A, Venue: Milltown, (Round 3), Kilkerrin-Clonberne V Milltown 11:30, Ref: Tom Ryder

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn A, Venue: Milltown, (Round 3), Kilconly V Northern Gaels 12:15, Ref: Tom Ryder

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn B, Venue: Ballinasloe (Club Grounds), (Round 2), Menlough/Padraig Pearses V Ballinasloe 10:00, Ref: Mairtin Flaherty

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn B, Venue: Ballinasloe (Club Grounds), (Round 2), Loughrea V St Gabriel’s 10:45, Ref: Mairtin Flaherty

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn B, Venue: Ballinasloe (Club Grounds), (Round 3), Loughrea V Menlough/Padraig Pearses 11:30, Ref: Mairtin Flaherty

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn B, Venue: Ballinasloe (Club Grounds), (Round 3), St Gabriel’s V Ballinasloe 12:15, Ref: Mairtin Flaherty

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 4), Corofin V Headford 10:00, Ref: Tom Browne

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 4), Claregalway V St Michael’s 10:45, Ref: Tom Browne

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 5), Oranmore-Maree V Claregalway 11:30, Ref: Tom Browne

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 5), St Michael’s V Corofin 12:15, Ref: Tom Browne

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn D, Venue: Leitir Mór, (Round 2), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór V Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh 10:00, Ref: Muiris Mac Gearailt

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn D, Venue: Leitir Mór, (Round 2), Renvyle V Barna 10:45, Ref: Muiris Mac Gearailt

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn D, Venue: Leitir Mór, (Round 3), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór V Renvyle 11:30, Ref: Muiris Mac Gearailt

U-15 Feile – Division 3 St Columba’s Credit Union Cup Roinn D, Venue: Leitir Mór, (Round 3), Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh V Barna 12:15, Ref: Muiris Mac Gearailt

Junior A Football Championship – West (P1), Venue: Mervue, (Round 1), St. James V Killannin 18:30, Ref: Darragh Kelly

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn A, Venue: Brownesgrove, (Round 2), Cortoon Shamrocks V Fr. Griffin’s Eire Óg 10:00, Ref: Peter Bane

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn A, Venue: Brownesgrove, (Round 2), Killererin V St. Patricks 10:45, Ref: Peter Bane

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn A, Venue: Brownesgrove, (Round 3), Killererin V Cortoon Shamrocks 11:30, Ref: Peter Bane

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn A, Venue: Brownesgrove, (Round 3), St. Patricks V Fr. Griffin’s Eire Óg 12:15, Ref: Peter Bane

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn B, Venue: Caltra Pitch, (Round 2), Caltra V Monivea-Abbey 10:00, Ref: Sean Lyons

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn B, Venue: Caltra, (Round 2), St Brendan’s V Tuam Stars 10:45, Ref: Sean Lyons

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn B, Venue: Caltra Pitch, (Round 3), Caltra V St Brendan’s 11:30, Ref: Sean Lyons

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn B, Venue: Caltra Pitch, (Round 3), Monivea-Abbey V Tuam Stars 12:15, Ref: Sean Lyons

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 2), Moycullen V St. James 10:00, Ref: Dara Murphy

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 2), Salthill-Knocknacarra V Claregalway 10:45, Ref: Dara Murphy

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Moycullen 11:30, Ref: Dara Murphy

U-15 Feile – Division 4 – Michael O’Neill Cup Roinn C, Venue: Knockdoemore, (Round 3), Claregalway V St. James 12:15, Ref: Dara Murphy

Junior B Football Championship – North, Venue: Caherlistrane, (Round 3), Caherlistrane V Milltown 18:00, Ref: TBC

Junior B Football Championship – West, Venue: The Prairie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Cárna-Caiseal 19:00, Ref: Tom Nally

Junior C Football Championship – West, Venue: Barna, (Round 3), Barna V Claregalway 18:30, Ref: Colman Mac Donnacha

Junior D Football Championship – West, Venue: Clonbur, (Round 2), St. Patricks V Renvyle 18:30, Ref: John Devlin

Junior D Football Championship – West, Venue: Oughterard, (Round 2), Oughterard V An Spidéal 18:30, Ref: Noel Cummins

Under 13 C1 Group, Venue: Oranmore-Maree, (Round 3), Oranmore-Maree V Michael Cusacks 14:00, Ref: Ronan Stankard

 

Sun 12 May

Division 3A Football League, Venue: Mervue, (Round 5), St. James V Michéal Breathnach 11:00, Ref: Gerald Anthony Lohan

Division 3A Football League, Venue: An Spideal, (Round 5), An Spidéal V Glenamaddy 13:00, Ref: Christopher Ryan

Division 3A Football League, Venue: Oranmore, (Round 5), Oranmore-Maree V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 16:00, Ref: Paddy Griofa

Division 3B Football League, Venue: Ballygar, (Round 5), St Brendan’s V Kilkerrin-Clonberne 11:00, Ref: Mairtin Flaherty

Division 4A Football League, Venue: The Prairie, (Round 5), Salthill-Knocknacarra V Mountbellew/Moylough 13:00, Ref: Daire Crowe

Division 4A Football League, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Claregalway 13:00, Ref: P.J. Rabbitte

Division 4B Football League – West, Venue: Barna, (Round 5), Barna V St Michael’s 13:00, Ref: Noel Gorham

Junior B Football Championship – North, Venue: Brownesgrove, (Round 3), Cortoon Shamrocks V Kinvara 12:00, Ref: TBC

Junior B Football Championship – West, Venue: Clifden, (Round 3), Clifden V Claregalway 13:00, Ref: Colm Conway

Junior C Football Championship – North, Venue: Williamstown, (Round 3), Williamstown V Menlough 12:00, Ref: TBC

Junior C Football Championship – West, Venue: Killannin, (Round 3), Killannin V An Cheathrú Rua 12:30, Ref: Noel Barrett

Junior C Football Championship – West, Venue: South Park, (Round 3), Gaeil na Gaillimhe V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 12:30, Ref: Ger Cahill

Junior D Football Championship – North, Venue: Kilconnell, (Round 3), St Gabriel’s V Kilconly 12:00, Ref: TBC

Junior D Football Championship – North, Venue: Caherlistrane, (Round 3), Caherlistrane V Killererin 12:00, Ref: TBC

Junior D Football Championship – North, Venue: Ballinasloe, (Round 3), Ballinasloe V Caltra 12:00, Ref: TBC

Junior D Football Championship – North, Venue: Loughrea, (Round 3), Loughrea Gaelic Football V Tuam Stars 19:30, Ref: TBC

U17 A Hurling League Knockout, Venue: Castlegar Pitch, (Semi-Final), Castlegar V Carnmore 11:00, Ref: Robert Murray

U17 A Hurling League Knockout, Venue: Athenry, (Semi-Final), St Mary’s GAA Athenry V Portumna 11:00, Ref: Peter Cummins

U17 B Hurling League Knockout, Venue: Abbeyknockmoy, (Semi-Final), Abbeyknockmoy V Mullagh/Kiltormer 11:00, Ref: Sean Trowell

U17 B Hurling League Knockout, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Semi-Final), Salthill-Knocknacarra V Ballinderreen 11:00, Ref: James Sheil

 

Mon 13 May

U13 A Group, Venue: Kilconieron, (3), Kilconieron V Loughrea 18:30, Ref: TBC

U13 A Group, Venue: Michael Cusacks, (3), Michael Cusacks V Craughwell GAA Club 18:30, Ref: Peter Cummins

U13 A Group, Venue: Athenry, (3), St Mary’s GAA Athenry V Kinvara 18:30, Ref: Karol Collins

U13 A Group, Venue: Oranmore-Maree, (3), Oranmore-Maree V Rahoon-Newcastle 18:30, Ref: Ronan Stankard

U13 Group C, Venue: Pairc an Chnoic, (3), Michéal Breathnach V Sylane 18:30, Ref: David Earls

U13 Group C, Venue: Ballinasloe, (3), Ballinasloe V Tommy Larkins 18:30, Ref: Padraig McHugh

U13 A1 Group, Venue: Gort GAA Grounds, (3), Gort V Sarsfields 18:30, Ref: David Cunningham

U13 A1 Group, Venue: Castlegar Pitch, (3), Castlegar V Portumna 18:30, Ref: Shane Hynes

U13 A1 Group, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (3), Tynagh/Abbey-Duniry V Clarinbridge 18:30, Ref: Seamus Moran

U13 A1 Group, Venue: St Thomas, (3), St Thomas V Turloughmore 18:30, Ref: Noel Quinn

U13 B Group, Venue: Cappataggle, (3), Cappataggle V Ballinderreen 18:30, Ref: Gerard Dwyer

U13 B Group, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (3), Padraig Pearses V Killimordaly 18:30, Ref: Vincent Burke

U13 B Group, Venue: Skehana, (3), Skehana-Mountbellew/Moylough V Annaghdown 18:30, Ref: John Cahill

U13 B Group, Venue: Mullagh, (3), Mullagh/Kiltormer V Carnmore 18:30, Ref: Pakie Muldoon

U13 Group B1, Venue: Abbeyknockmoy, (3), Abbeyknockmoy V Salthill-Knocknacarra 18:30, Ref: Tomas Lally

U13 Group B1, Venue: Ardrahan, (3), Ardrahan V Meelick-Eyrecourt 18:30, Ref: Pat Brennan

U13 Group B1, Venue: Killimor, (3), Killimor V Kilnadeema-Leitrim 18:30, Ref: Peter Campbell

U13 Group B1, Venue: Abbeyknockmoy, (3), Abbeyknockmoy V Salthill-Knocknacarra 18:30, Ref: Tomas Lally

U13 Group B1, Venue: Ardrahan, (3), Ardrahan V Meelick-Eyrecourt 18:30, Ref: Pat Brennan

U13 Group B1, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (3), Moycullen V Ballygar 19:30, Ref: Darragh Kelly

Junior B Football Championship – North, Venue: Kilconly, (Round 3), Kilconly V Headford 20:00, Ref: TBC

Junior B Football Championship – West, Venue: Crestwood, (Round 3), Fr. Griffin’s Eire Óg V St Michael’s 19:30, Ref: Daire Crowe

U19 C North Football League – Group B, Venue: Caltra, (Round 1), Caltra V Gaeil na Gaillimhe 20:00, Ref: Sean Lyons

U13 C2 Group, Venue: Tonabrocky, (Round 3), Rahoon-Newcastle V Annaghdown 18:30, Ref: Ronan McNulty

U13 C2 Group, Venue: Carnmore GAA Club, (Round 3), Carnmore V Kinvara 18:30, Ref: Ollie Flanagan

Under 13 C1 Group, Venue: Turloughmore, (Round 3), Turloughmore V St Mary’s GAA Athenry 18:30, Ref: John Donovan

 

Tue 14 May

FBD U15 Division 2 North Football 2024, Venue: Cregg, (Round 3), Annaghdown V Mountbellew/Moylough 19:00, Ref: Dara Murphy

FBD U15 Division 3 North Football 2024, Venue: Caltra Pitch, (Round 3), Caltra V Ballinasloe 19:00, Ref: David Cunningham

Under13 Group B1, Venue: Killimor, (3), Killimor V Kilnadeema-Leitrim 18:45, Ref: Peter Campbell

U16 Football League Group 1A, Venue: Monivea-Abbey, (Round 2), Monivea-Abbey V Caherlistrane 18:30, Ref: Pat Hansberry

U16 Football League Group 1B, Venue: Maree, (Round 2), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 18:30, Ref: Tom Browne

U16 Football League Group 1B, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 2), Moycullen V St Mary’s GAA Athenry 19:30, Ref: Patrick Holohan

U16 Football League Group 5B, Venue: Clonbur, (Round 2), St. Patricks V Killererin 18:30, Ref: Michael Ryder

 

Wed 15 May

U13 Group C, Venue: Ballyloughane, (3), Liam Mellows V Ahascragh/Fohenagh 18:30, Ref: John Keane

U16 Football League Group 3A, Venue: Oughterard, (Round 2), Oughterard V St. James 19:00, Ref: Noel Cummins

U19 C West Football League, Venue: Clonbur, (Round 5), St. Patricks V Clifden 00:00, Ref: TBC

U19 C West Football League, Venue: Carna, (Round 5), Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 00:00, Ref: TBC

Share story:

Incredible Recent Success for Galway Athletics - A Special Feature

It was announced this evening that Tuam Athletics Club’s Savanagh O’Callaghan had been selected to represent Ireland in Barcelona on June 8th. The...

Defending Champions drawn at home in Quarter Finals of All-Island Cup

Defending All-Island Cup Holders Galway United have been given a home Quarter Final and will face Treaty United. The draw for the Quarter Finals of the co...

Galway v Dublin Camogie Championship Preview - The Manager's Thoughts

The Galway Camogie team face Dublin in their opening game of the Glen Dimplex All-Ireland Senior Championship on Saturday. Galway has five games in the gr...

Women's Four book their tickets to Paris 2024

Another boat from Ireland is secured for the 2024 Paris Olympic Games as the Final Olympic Qualification Regatta comes to a close in Lucerne, Switzerland....