24 April 2023

~2 minutes read

Galway GAA Results

Share story:
Galway GAA Results

U-13 Football Division 1
St. James 4-8 Tuam Stars 1-5

3 Dental Division 1 Football League
Corofin 2-10 Annaghdown 1-13
St Michael’s 1-8 Milltown 0-11

3 Dental Division 2 Football League
Salthill-Knocknacarra 1-7 Monivea-Abbey 0-9
Oileáin Arann 2-14 An Spideál 0-3
Barna 1-8 An Cheathrú Rúa 1-6

3 Dental Division 3A Football League
Glenamaddy 3-9 Headford 1-12
Oughterard 3-9 Corofin 1-13
St. James 1-9 Cortoon Shamrocks 0-11
Micheál Breathnach 0-10 Oranmore-Maree 0-9

3 Dental Division 3B Football League
Killererin 2-14 St Brendan’s 1-13
Dunmore MacHales 2-11 Kilkerrin-Clonberne 0-10
Kilconly 1-15 Clifden 1-13
Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 1-10 Williamstown 1-9

3 Dental Division 4A Football League
Carna-Cashel GAA 2-13 St Gabriel’s 0-13
Menlough 3-13 Moycullen 0-7
Caltra 1-14 Mountbellew/Moylough 1-5

3 Dental Division 4B Football League – North
Caherlistrane W/O Padraig Pearses –
Tuam Stars 2-12 Ballinasloe 2-5
St Mary’s GAA Athenry 3-9 Loughrea 1-9

3 Dental Division 4B Football League – West
Renvyle 3-15 Na Piarsaigh 0-7
St. James 1-12 Annaghdown 1-12
St. Patricks 2-9 Barna 3-5

Kevin Burke Tyres Division 1 Hurling League Group 1
Castlegar 0-22 Tommy Larkins 2-10

OCC Construction Junior B Football Championship North
Dunmore MacHales 0-9 Kilconly 0-7
Mountbellew/Moylough 3-6 Cortoon Shamrocks 2-8

OCC Construction Junior B Football Championship West
Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 3-9 Carna-Cashel GAA 1-8
Claregalway 1-11 Oughterard 0-7

Kevin Burke Tyres Junior Hurling League Group 1
Ardrahan 4-17 Kinvara 1-13

Kevin Burke Tyres Junior Hurling League Group 3
Maigh Cuilinn – Iomnaocht 5-14 Salthill-Knocknacarra 1-11

Kevin Burke Tyres Junior Hurling League Group 5
Meelick-Eyrecourt 3-19 Killimor 0-21

Kevin Burke Tyres Junior Hurling League Group 8
Loughrea 3-17 St Mary’s GAA Athenry 3-14
Sarsfields 1-19 Killimordaly 1-14

Kevin Burke Tyres Junior Hurling League K/O
(Pre Lim Quarter Final), Tommy Larkins 3-20 Kilnadeema-Leitrim 3-18

OCC Construction Junior C Football Championship North
Caherlistrane 3-9 Menlough 1-11
Glenamaddy 1-10 Tuam Stars 1-8
Williamstown 0-16 Caltra 2-5

OCC Construction Junior C Football Championship West
Gaeil na Gaillimhe 2-5 An Cheathrú Rúa 0-6

OCC Construction Junior D Football Championship – North
Kilconly 3-9 Milltown 1-8
St Brendan’s 2-6 Killererin 1-6

Kevin Burke Tyres U20B Hurling League Group 4
Abbeyknockmoy 0-19 Mullagh/Kiltormer 2-13

Share story:

LIVE STREAM: Connacht Rugby Junior 1A League Final, Connemara v Creggs

Join us for the live online stream of the Connacht Rugby Junior 1A League Final, Connemara v Creggs, Sunday 3rd. Kick off is at 3.30 pm in Dexcom Stadium....

Colaiste Einde beat Dean Maguirc in thriller to book place in All-Ireland PPS Senior D Hurling Final

In a game that can only be called a class, Colaiste Einde beat Dean Maguirc of Carrickmore by 6-13 to 7-8 to book their place in the All-Ireland PPS Senio...

All-Ireland Post Primary Schools Senior B Hurling Semi-Final, Portumna Community School v St Killian's Antrim

Join us for the live online stream of the All-Ireland Post Primary Schools Senior B Hurling Semi-Final, Portumna Community School v St Killian’s Ant...

St Raphaels book place in All-Ireland PPS Senior A Hurling Final

St Raphaels College Loughrea will face St Kierans of Kilkenny in the Final of the All-Ireland PPS Senior A Hurling Championship following a dramatic one-p...