UPDATED Galway GAA Fixtures

Sat 06 Aug

Senior Football Championship – Group 1, Venue: Clonbur, (Round 1), Tuam Stars V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 16:00, Ref: Christopher Ryan

Senior Football Championship – Group 1, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Corofin V Oughterard 17:45, Ref: Martin Flaherty

Senior Football Championship – Group 2, Venue: Indreabhán, (Round 1), St. James V An Cheathrú Rua 12:00, Ref: Gerald Anthony Lohan

Senior Football Championship – Group 2, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V Barna 19:30, Ref: Kieran Quinn

Senior Football Championship – Group 3, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), St Michael’s V Claregalway 18:00, Ref: Austin O’Connell

Junior B Football League/Shield, Venue: Athenry, (North Semi Final), St Mary’s GAA Athenry V Headford 18:30, Ref: Pat Hansberry

Junior A Hurling Championship Group 1, Venue: Ballinderreen, (Round 4), Ballinderreen V Tynagh/Abbey-Duniry 18:00, Ref: Shane Hynes

Junior C Football League/Shield, Venue: Moycullen, (West Semi Final), Moycullen V Oranmore-Maree 18:00, Ref: Noel Gorham

Junior C Football League/Shield, Venue: Milltown, (North Semi Final), Milltown V St Brendan’s 18:30, Ref: Tony Keating

Junior C Football League/Shield, Venue: Barnaderg , (North Semi Final), Killererin V St Gabriel’s 19:00, Ref: Sean Lyons

Junior B Hurling Championship Group 2, Venue: Turloughmore, (Round 4), Turloughmore V Kilconieron 18:00, Ref: David Staunton

Junior B Hurling Championship Group 2, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge V Carnmore 18:00, Ref: Noel Quinn

Junior C Hurling Championship Group 2, Venue: Kiltormer, (Round 4), Kiltormer V Mullagh 18:00, Ref: Brian Keon

Sun 07 Aug

Senior Football Championship – Group 1, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Moycullen V An Spideál 13:30, Ref: Shane Hehir

Senior Football Championship – Group 2, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Mountbellew/Moylough V Annaghdown 18:00, Ref: Frank Kinneen

Senior Football Championship – Group 3, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Killannin V Milltown 15:15, Ref: Thomas Murphy

Senior Football Championship – Group 3, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Caherlistrane V Monivea-Abbey 16:15, Ref: Ronan McNulty

Minor (U17) B Hurling Championship Group 1, Venue: Killimor, (Round 2), Four Roads V Fr. Joe Walsh’s 11:00, Ref: Shane Briscoe

Minor (U17) B Hurling Championship Group 1, Venue: Kilbeacanty, (Round 2), Michael Cusacks V Cappataggle 17:00, Ref: Peter Murphy

Junior A Hurling Championship Group 2, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 4), Meelick-Eyrecourt V Liam Mellows 11:00, Ref: David Cunningham

Junior A Hurling Championship Group 3, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Ballygar 11:00, Ref: David Earls

Junior A Hurling Championship Group 3, Venue: Pairc an Chnoic, (Round 4), Micheál Breathnach V Bearna-Na Forbacha 11:00, Ref: John Keane

Junior C Football Championship, Venue: Leitir Mir, (West Semi Final), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V Oileain Arann 13:00, Ref: Muiris Mac Gearailt

Junior C Football Championship, Venue: Kiltormer, (North Quarter Final), Kiltormer V Corofin 13:00, Ref: Shane Larkin

Junior C Football League/Shield, Venue: Claregalway Lakeview, (West Semi Final), Claregalway V Salthill-Knocknacarra 13:00, Ref: Tom Nally

Junior B Hurling Championship Group 1, Venue: Beagh, (Round 4), Beagh V Moycullen iománaíocht 10:30, Ref: Pascal Sheehan

Junior C1 Hurling Championship Group 1, Venue: Skehana, (Round 1), Skehana-Mountbellew/Moylough V Ahascragh/Fohenagh 18:00, Ref: John Cahill

Junior C1 Hurling Championship Group 3, Venue: Portumna, (Round 4), Portumna V Killimor 12:00, Ref: Kevin Egan

Junior C1 Hurling Championship Group 3, Venue: Kilnadeema Pitch, (Round 4), Kilnadeema-Leitrim V Tynagh/Abbey-Duniry 12:00, Ref: Michael Conway

Junior C1 Hurling Championship Group 4, Venue: Ardrahan, (Round 4), Ardrahan V Craughwell GAA Club 12:00, Ref: Cathal McMahon

Junior C1 Hurling Championship Group 4, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge V Kilconieron 12:00, Ref: Pat Burke

Junior C1 Hurling Championship Group 5, Venue: An Spideal, (Round 1), An Spideal V Salthill-Knocknacarra 18:00, Ref: Murt Cualin

Mon 08 Aug

Minor A (U17) Hurling Championship Group 2, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Oranmore-Maree 19:00, Ref: David Staunton

Minor A (U17) Hurling Championship Group 2, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 2), Padraig Pearses V Kilnadeema-Leitrim 19:00, Ref: Kerril Wade

Minor A (U17) Hurling Championship Group 2, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 2), Loughrea V Kinvara 19:00, Ref: Gerry Hurley

Minor A (U17) Hurling Championship Group1, Venue: Ballinderreen, (Round 2), Ballinderreen V Turloughmore 19:00, Ref: Noel Quinn

Minor A (U17) Hurling Championship Group1, Venue: Mullagh, (Round 2), Mullagh/Kiltormer V Sarsfields 19:00, Ref: David Cunningham

Minor A (U17) Hurling Championship Group1, Venue: Clarinbridge, (Round 2), Clarinbridge V Carnmore 19:00, Ref: Paul Fahy

Minor (U17) B Hurling Championship Group 1, Venue: Castlegar Pitch, (Round 2), Castlegar V Moycullen Iománaíocht 19:00, Ref: Murt Cualin

Minor (U17) B Hurling Championship Group 2, Venue: Craughwell, (Round 2), Craughwell GAA Club V Ahascragh/Fohenagh 19:00, Ref: Shane Hynes

Minor (U17) B Hurling Championship Group 2, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 2), Gort V Kilconieron 19:00, Ref: Ronan Stankard

Minor (U17) B Hurling Championship Group 2, Venue: Skehana, (Round 2), Skehana-Mountbellew/Moylough V Ardrahan 19:00, Ref: John Cahill

Minor (U17) B1 Hurling Championship Group 1, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 2), Tommy Larkins V Rahoon Newcastle – Bearna Na Forbacha 19:00, Ref: Liam Gordon

Minor (U17) B1 Hurling Championship Group 1, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 2), Carnmore V Ballygar 19:00, Ref: Richard McNicholas

Minor (U17) B1 Hurling Championship Group 2, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 2), Tynagh/Abbey-Duniry V St Thomas 19:00, Ref: Brian Keon

Minor (U17) B1 Hurling Championship Group 2, Venue: Killimordaly, (Round 2), Killimordaly V Portumna 19:00, Ref: Pat Burke

Minor (U17) B1 Hurling Championship Group 3, Venue: Sylane, (Round 2), Sylane V Abbeyknockmoy 19:00, Ref: Stephen Doyle

Minor (U17) B1 Hurling Championship Group 3, Venue: Pairc an Chnoic, (Round 2), Micheál Breathnach V Annaghdown 19:00, Ref: David Earls

Under 12 Roinn 3B, Venue: Killimordaly, (Round 3), Killimordaly V Annaghdown 18:30, Ref: Sean Byrne

Junior B Hurling Championship Group 4, Venue: Mullagh Hurling Club Grounds, (Round 4), Mullagh V Annaghdown 19:30, Ref: Michael Conway

Tue 09 Aug

Under 15 Football Championship Division 1 , Venue: Tuam Stars, (Round 7), Tuam Stars V Moycullen 19:00, Ref: John Devlin

Wed 10 Aug

U20 A Hurling Championship Group 1, Venue: Turloughmore, (Round 3), Turloughmore V Carnmore 19:00, Ref: Paul Fahy

U20 A Hurling Championship Group 2, Venue: Clarinbridge, (Round 1), Clarinbridge V Gort 19:00, Ref: Karol Collins

U20 A1 Hurling Championship K/O, Venue: Cappataggle, (Quarter-Final), Cappataggle V Kinvara 19:00, Ref: Gerry Hurley

U20 A1 Hurling Championship K/O, Venue: Athenry, (Quarter-Final), St Mary’s GAA Athenry V Kilnadeema-Leitrim 19:00, Ref: Shane Hynes

U20 B1 Hurling Championship Group 1, Venue: Cregg, (Round 3), Annaghdown V Salthill-Knocknacarra 19:00, Ref: David Staunton

U20 B1 Hurling Championship Group 2, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 3), Ballygar V Cois Fharraige 19:00, Ref: James Hoade

U20 B1 Hurling Championship Group 3, Venue: Portumna, (Round 1), Portumna V Ballinasloe 19:00, Ref: Kieran Pat Kelly

U20B Hurling Championship K/O, Venue: Tommy Larkin Park, (Quarter-Final), Fr. Joe Walsh’s V Tommy Larkins 19:00, Ref: Peter Campbell

U20B Hurling Championship K/O, Venue: Michael Cusacks, (Quarter-Final), Michael Cusacks V Mullagh/Kiltormer 19:00, Ref: James Lundon