Galway GAA Results (22nd May 2022)

Under 15 Football Championship Division 1
Sun, 22 May, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 4), Corofin 2-9 Barna 1-6

Under 15 Football Championship Division 5 North
Sun, 22 May, Venue: Monivea-Abbey, (Round 4), Monivea-Abbey 9-13 Corofin 1-8

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 A Group
Sun, 22 May, Venue: Craughwell, (Round 4), Craughwell GAA Club 1-14 Michael Cusacks 1-9

Ocean Hygiene Supplies & Packaging Under 15 B Group
Fri, 20 May, Venue: TBC, (Round 6), Skehana-Mountbellew/Moylough 0-1 Four Roads 0-0

Peter Curran Electrical U-16 Football League Group 4 B
Sun, 22 May, Venue: Kilconly, (Round 2), Kilconly 6-5 Northern Gaels 1-17

3Dental Division 1 Football League
Sat, 21 May, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 6), Corofin 3-21 An Cheathr Rua 2-6
Sun, 22 May, Venue: Tuam Stars, (Round 6), St Michael’s 3-7 Tuam Stars 1-11
Sun, 22 May, Venue: Milltown, (Round 6), Milltown 1-12 Annaghdown 1-11
Sun, 22 May, Venue: Mountbellew, (Round 6), Killannin 2-9 Mountbellew/Moylough 2-8

3Dental Division 2 Football League
Fri, 20 May, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 6), Claregalway 0-12 Salthill-Knocknacarra 1-9
Sat, 21 May, Venue: Inis irr, (Round 6), Oilein rann 2-11 Caherlistrane 0-8
Sun, 22 May, Venue: Moycullen, (Round 6), Moycullen 1-16 St. James 2-7
Sun, 22 May, Venue: An Spideal, (Round 6), Barna 0-16 An Spidal 0-5

3Dental Division 3A Football League
Fri, 20 May, Venue: Clonberne, (Round 6), Corofin 2-9 Kilkerrin-Clonberne 0-3
Sat, 21 May, Venue: Monivea, (Round 6), Mchel Breathnach 3-10 Monivea-Abbey 1-7
Sun, 22 May, Venue: Brownesgrove, (Round 6), Cortoon Shamrocks 2-10 Headford 1-5
Sun, 22 May, Venue: Oranmore, (Round 6), Oranmore-Maree 3-12 Oughterard 2-12

3Dental Division 3B Football League
Fri, 20 May, Venue: Dunmore, (Round 6), Dunmore MacHales 2-13 Menlough 1-12
Sun, 22 May, Venue: Kilconly, (Round 6), Glenamaddy 3-9 Kilconly 1-10
Sun, 22 May, Venue: Clifden, (Round 6), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 2-15 Clifden 0-9
Sun, 22 May, Venue: Williamstown, (Round 6), Williamstown 1-5 St Brendan’s 0-8

3Dental Division 4A Football League
Sat, 21 May, Venue: Kilconnell, (Round 7), St Gabriel’s 3-18 Moycullen 0-18
Sun, 22 May, Venue: Clonbur, (Round 7), Salthill-Knocknacarra 1-15 St. Patricks 1-6
Sun, 22 May, Venue: Barnaderg , (Round 7), Carna Cashel GAA 2-7 Killererin 1-9
Sun, 22 May, Venue: Caltra, (Round 7), Caltra 8-26 St Mary’s GAA Athenry 0-3

3Dental Division 4B Football League
Sat, 21 May, Venue: Mervue, (Round 5), Renvyle 6-15 St. James 1-10
Sun, 22 May, Venue: Ballinasloe, (Round 5), Claregalway 1-12 Ballinasloe 0-7

Kevin Burke Tyres Division 3 Hurling League Group C
Sun, 22 May, Venue: Clarinbridge, (Round 1), Clarinbridge 6-19 Kilbeacanty 0-3

OCC Construction Junior A Championship North
Fri, 20 May, Venue: Ballymacward, (Round 4), Padraig Pearses 0-11 Caltra 1-8

OCC Construction Junior A Championship West
Fri, 20 May, Venue: The Priarie, (Round 4), An Cheathr Rua 1-13 Salthill-Knocknacarra 4-3
Fri, 20 May, Venue: Indreabhn, (Round 4), Mchel Breathnach 2-12 Na Piarsaigh 0-15
Sat, 21 May, Venue: Pirc Ros a’Mhl, (Round 4), St Michael’s 2-7 Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 1-9

OCC Construction Junior B Championship North
Fri, 20 May, Venue: Bushfield Park, (Round 4), Loughrea 1-7 Cortoon Shamrocks 0-6

OCC Construction Junior B Championship West
Fri, 20 May, Venue: Westside, (Round 4), An Spidal 2-17 St Michael’s 1-2

OCC Construction Junior C Championship North
Fri, 20 May, Venue: Kiltormer, (Round 4), Mountbellew/Moylough 2-16 Kiltormer 0-9

OCC Construction Junior C Championship West
Fri, 20 May, Venue: South Park, (Round 4), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 2-16 Gaeil na Gaillimhe 3-12
Sun, 22 May, Venue: Oranmore, (Round 4), Oranmore-Maree 0-9 Oilein rann 1-6
Sun, 22 May, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 4), Claregalway 4-16 Moycullen 3-9