Galway GAA Results (12th September 2021)

Claregalway Hotel Senior Football Championship – Group 4
Fri, 10 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Caherlistrane 0-17 Salthill-Knocknacarra 1-11

Brooks Senior A Hurling Championship Group 1
Sat, 11 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Turloughmore 1-18 Craughwell GAA Club 1-18
Sun, 12 Sep, Venue: Loughrea, (Round 1), Castlegar 3-17 Ahascragh/Fohenagh 0-17

Brooks Senior A Hurling Championship Group 2
Sat, 11 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 1), St Thomas 2-23 Killimordaly 3-13
Sun, 12 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 1), Cappataggle 0-18 Liam Mellows 0-16

Brooks Senior A Hurling Championship Group 3
Sat, 11 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 1), Sarsfields 0-22 Tommy Larkins 2-14
Sat, 11 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 1), Loughrea 1-19 Oranmore-Maree 1-11

Brooks Senior B Hurling Championship Group 1
Sat, 11 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 1), Padraig Pearses 1-16 St Mary’s GAA Athenry 1-16

Brooks Senior B Hurling Championship Group 2
Sat, 11 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Clarinbridge 1-23 Ardrahan 0-12
Sat, 11 Sep, Venue: Gort, (Round 1), Kilnadeema-Leitrim 1-20 Mullagh 2-16

Brooks Senior B Hurling Championship Group 3
Sat, 11 Sep, Venue: Loughrea, (Round 1), Kilconieron 0-21 Beagh 0-18
Sun, 12 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 1), Ballinderreen 4-15 Portumna 1-19

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 1
Sun, 12 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Abbeyknockmoy 0-19 Turloughmore 0-14
Sun, 12 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Carnmore 2-22 An Spidal 1-9

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 2
Sun, 12 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 1), Meelick-Eyrecourt 2-22 Clarinbridge 1-14

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 3
Sun, 12 Sep, Venue: Gort, (Round 1), Rahoon-Newcastle 3-23 Kiltormer 0-12

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 4
Sat, 11 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 1), Sylane 3-15 Annaghdown 2-13
Sun, 12 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 1), Moycullen Iomnocht 4-29 Kilbeacanty 0-13

Peter Curran Electrical U-16 Football League Group 1 B
Fri, 10 Sep, Venue: Cregg, (Round 2), Annaghdown 3-14 Oranmore-Maree 3-10

Peter Curran Electrical U-16 Football League Group 3 B
Fri, 10 Sep, Venue: Oranmore-Maree, (Round 2), Kinvara 6-18 Oranmore-Maree 3-10

Peter Curran Electrical U-16 Football League Group 4 A
Fri, 10 Sep, Venue: Caltra Pitch, (Round 2), Kilconly 5-18 Caltra 2-10

Peter Curran Electrical U-16 Football League Group 4 B
Fri, 10 Sep, Venue: Clonberne, (Round 2), Kilkerrin/Clonberne/Killererin 9-8 St Gabriel’s 3-3

Gullane’s Hotel Junior A Hurling Championship Group 1
Fri, 10 Sep, Venue: Skehana, (Round 3), Skehana-Mountbellew/Moylough 0-18 Ballygar 0-12
Fri, 10 Sep, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 3), Salthill-Knocknacarra 3-22 Mchel Breathnach 1-13

Gullane’s Hotel Junior B Hurling Championship Group 1
Sun, 12 Sep, Venue: Cregg, (Round 5), Moycullen Iomnocht 6-25 Annaghdown 0-10

Peter Curran Electrical U-12 Football League Finals
Fri, 10 Sep, Venue: Loughrea, (U-12 Group 3 Shield Final), Loughrea Gaelic Football 2-6 Oranmore-Maree 1-3
Sun, 12 Sep, Venue: Caherlistrane, (U-12 Group 1 Cup Final), Caherlistrane 0-18 Tuam Stars 1-4
Sun, 12 Sep, Venue: Oranmore, (U-12 Football League Group 6 Cup Final), St Brendan’s 5-6 Oranmore-Maree 3-4

Keogh Accountancy Junior Championship North – Group A
Fri, 10 Sep, Venue: Corofin , (Round 1), Corofin 2-13 Kilkerrin-Clonberne 4-7

Keogh Accountancy Junior A Football Championship
Fri, 10 Sep, Venue: Killannin, (West Semi Final), Killannin 1-14 Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 2-9

Keogh Accountancy Junior A Football League/Shield
Sun, 12 Sep, Venue: Oughterard, (West Final), St Michael’s 4-16 Na Piarsaigh 1-9

Keogh Accountancy Junior B Football League/Shield
Sun, 12 Sep, Venue: Carna, (West Semi Final), Carna Cashel GAA 1-13 Oilein rann 0-8
Sun, 12 Sep, Venue: Pirc an Chathnaigh, (West Semi Final), Killannin 1-12 An Cheathr Rua 1-11
Sun, 12 Sep, Venue: Williamstown, (North Semi Final), Williamstown 3-11 Dunmore MacHales 0-7

Sweeney Oil U17 A Football Championship
Sun, 12 Sep, Venue: Pearse Stadium, (West Final), Moycullen 3-16 St. James 1-19
Sun, 12 Sep, Venue: Caherlistrane, (Shield Semi Final), Caherlistrane 8-10 Oranmore-Maree 5-15
Sun, 12 Sep, Venue: An Spideal, (Shield Semi Final), Dunmore MacHales 3-18 An Spidal 1-5
Sun, 12 Sep, Venue: Corofin , (Prel Quarter Final), Corofin 8-9 Salthill-Knocknacarra 3-4
Sun, 12 Sep, Venue: Killannin, (Prel Quarter Final), Killannin 5-15 Monivea-Abbey 6-7

Sweeney Oil U17 B Football Championship
Sat, 11 Sep, Venue: An Spideal, (West Final), Oughterard 1-8 Barna 1-6
Sun, 12 Sep, Venue: Athenry, (North Quarter Final), St Mary’s GAA Athenry 1-13 Gaeil na Gaillimhe 1-7
Sun, 12 Sep, Venue: Kinvara, (North Quarter Final ), Claregalway 3-11 Kinvara 2-7
Sun, 12 Sep, Venue: Barnaderg , (Shield Quarter Final), Kilkerrin/Clonberne/Killererin 4-18 An Cheathr Rua 3-5

Sweeney Oil U17 C Football Championship
Sat, 11 Sep, Venue: Oughterard, (West Final), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 3-12 Clifden 1-15
Sun, 12 Sep, Venue: Tuam Stars, (Shield Semi Final), Tuam Stars 1-14 St Gabriel’s 0-7
Sun, 12 Sep, Venue: Carna, (Shield Semi Final), Crna-Caiseal/Na Piarsaigh W/O Milltown –
Sun, 12 Sep, Venue: Headford, (North Quarter final), Headford 4-12 Northern Gaels 3-6

Ocean Hygiene Supplies & Packaging U14 C1 Cup
Fri, 10 Sep, Venue: Athenry, (Final ), St Mary’s GAA Athenry 2-7 Oranmore-Maree 1-3