Galway GAA Results (10th October 2021)

Brooks Senior A Hurling Championship Group 1
Sat, 09 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Round 3), Craughwell GAA Club 1-19 Castlegar 1-18
Sat, 09 Oct, Venue: Kenny Park, (Round 3), Turloughmore 1-20 Ahascragh/Fohenagh 0-13

Brooks Senior A Hurling Championship Group 2
Sun, 10 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Round 3), St Thomas 0-17 Cappataggle 1-13
Sun, 10 Oct, Venue: Kenny Park, (Round 3), Killimordaly 1-14 Liam Mellows 0-17

Brooks Senior A Hurling Championship Group 3
Sun, 10 Oct, Venue: Kenny Park, (Round 3), Tommy Larkins 2-20 Oranmore-Maree 0-13
Sun, 10 Oct, Venue: Duggan Park , (Round 3), Loughrea 0-24 Sarsfields 0-18

Brooks Senior B Hurling Championship Group 1
Sat, 09 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Round 3), Gort 0-23 St Mary’s GAA Athenry 2-16
Sat, 09 Oct, Venue: Duggan Park , (Round 3), Padraig Pearses 3-14 Tynagh/Abbey-Duniry 0-13

Brooks Senior B Hurling Championship Group 2
Sat, 09 Oct, Venue: Duggan Park , (Round 3), Kilnadeema-Leitrim 1-20 Ardrahan 1-17
Sun, 10 Oct, Venue: Clarinbridge, (Round 3), Clarinbridge 0-24 Mullagh 1-11

Brooks Senior B Hurling Championship Group 3
Sun, 10 Oct, Venue: Tynagh, (Round 3), Portumna 0-18 Beagh 0-16
Sun, 10 Oct, Venue: New Inn, (Round 3), Kilconieron 1-21 Ballinderreen 3-10

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 1
Sun, 10 Oct, Venue: Tuam, (Round 3), Abbeyknockmoy 1-19 An Spidal 2-10

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 2
Sun, 10 Oct, Venue: Gort, (Round 3), Clarinbridge 0-14 St Mary’s GAA Athenry 1-10

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 3
Sun, 10 Oct, Venue: Ballinderreen, (Round 3), Rahoon-Newcastle 0-21 Kinvara 0-14
Sun, 10 Oct, Venue: Craughwell, (Round 3), Kiltormer 1-18 Castlegar 2-15

Brooks Intermediate Hurling Championship Group 4
Sun, 10 Oct, Venue: Pearse Stadium, (Round 3), Sylane 5-9 Moycullen Iomnocht 1-17
Sun, 10 Oct, Venue: Ballinderreen, (Round 3), Annaghdown 1-17 Kilbeacanty 1-9

Peter Curran Electrical U-16 Football League Finals
Sat, 09 Oct, Venue: Kinvara, (Group 3 League Final), Kinvara 5-12 St Michael’s 1-13

Peter Curran Electrical U-16 Football League Group 5 A
Fri, 08 Oct, Venue: Menlough, (Round 1), Menlough 10-22 Milltown 1-9

Gullane’s Hotel Junior A Hurling Championship Knockout
Sat, 09 Oct, Venue: New Inn, (Quarter-Final), Liam Mellows 1-23 Tommy Larkins 3-11
Sat, 09 Oct, Venue: Ballymacward, (Quarter-Final), Ballygar 1-19 Oranmore-Maree 0-9
Sun, 10 Oct, Venue: Carnmore, (Quarter-Final), Craughwell GAA Club 2-17 Skehana-Mountbellew/Moylough 1-11

Gullane’s Hotel Junior C Hurling Championship Knockout
Sat, 09 Oct, Venue: Carnmore, (Semi-Final), Abbeyknockmoy 2-13 Craughwell GAA Club 0-10

Gullane’s Hotel Junior C1 Hurling Championship Group 2
Sat, 09 Oct, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 5), Ahascragh/Fohenagh 2-14 Skehana-Mountbellew/Moylough 2-7

Gullane’s Hotel Junior C1 Hurling Championship Group 4
Sat, 09 Oct, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 3), An Spidal 6-18 Bearna-Na Forbacha 0-9
Sun, 10 Oct, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 3), Salthill-Knocknacarra 0-15 Moycullen Iomnocht 2-7

Sweeney Oil U17 A Football Championship
Sat, 09 Oct, Venue: Tuam Stadium, (Co. Semi Final), Claregalway 2-12 Killannin 2-8

Sweeney Oil U17 B Football Championship
Sat, 09 Oct, Venue: Tuam Stadium, (North Final), Claregalway 3-9 St Mary’s GAA Athenry 1-10