Galway GAA Fixtures (28th July – 3rd August 2021)

U12 Roinn 2A
Sat, 31 Jul, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry V Kilnadeema-Leitrim 10:00,

U16 A1 Hurling Group 1
Mon, 02 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Ahascragh/Fohenagh V Mullagh/Kiltormer 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Kilnadeema-Leitrim V Sylane 18:30,

U16 A1 Hurling Group 2
Mon, 02 Aug, Venue: Ballinderreen, (Round 2), Ballinderreen V Skehana-Mountbellew/Moylough 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 2), Padraig Pearses V Fr. Joe Walsh’s 18:30,

U16 B Hurling Group 1
Mon, 02 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 2), Castlegar V Moycullen 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Ballyloughane, (Round 2), Liam Mellows V Craughwell GAA Club 18:30,

U16 B Hurling Group 2
Mon, 02 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 2), Gort V Ardrahan 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Cappataggle, (Round 2), Cappataggle V Michael Cusacks 18:30,

U16 B1 Hurling Group 1
Mon, 02 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Cois Fharraige V Ballygar 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: St Thomas, (Round 2), St Thomas V Kilconieron 18:30,

U16A Hurling Group 1
Mon, 02 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 2), Loughrea V Turloughmore 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Oranmore-Maree 18:30,

U16A Hurling Group 2
Mon, 02 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 2), Clarinbridge V Carnmore 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Kinvara, (Round 2), Kinvara V Sarsfields 18:30,

Under 16 B1 Hurling Group 2
Wed, 28 Jul, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Killimordaly 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 2), Tynagh/Abbey-Duniry V Four Roads 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 2), Killimordaly V Portumna 18:30,

Under 16 C Hurling Group 1
Mon, 02 Aug, Venue: Tuam, (Round 2), Tuam V Salthill-Knocknacarra 18:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 2), Mchel Breathnach V Carnmore 18:30,

Under 16 C Hurling Group 2
Mon, 02 Aug, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 2), Tommy Larkins V Rahoon-Newcastle 18:30,

Division 1 Hurling League
Mon, 02 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 5), Loughrea V Cappataggle 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 5), Gort V Tynagh/Abbey-Duniry 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Ballyloughane, (Round 5), Liam Mellows V Ballinderreen 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 5), Oranmore-Maree V Tommy Larkins 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: New Inn, (Round 5), Sarsfields V Turloughmore 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: St Thomas, (Round 5), St Thomas V Kilnadeema-Leitrim 11:00,

Division 2 Hurling League
Mon, 02 Aug, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 5), Meelick-Eyrecourt V Beagh 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Athenry, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Craughwell GAA Club 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 5), Abbeyknockmoy V Castlegar 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 5), Killimordaly V Ardrahan 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Kilconieron, (Round 5), Kilconieron V Portumna 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 5), Padraig Pearses V Mullagh 11:00,

Division 3 Hurling League
Thu, 29 Jul, Venue: Kinvara, (Round 4), Kinvara V Ahascragh/Fohenagh 19:30,
Mon, 02 Aug, Venue: Killimor, (Round 5), Killimor V Kinvara 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 5), Ahascragh/Fohenagh V Pdraig Pearses 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Sylane, (Round 5), Sylane V Four Roads 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Kiltormer, (Round 5), Kiltormer V Kilbeacanty 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 5), Moycullen V An Spidal 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Tonabrocky, (Round 5), Rahoon-Newcastle V Clarinbridge 11:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Turloughmore, (Round 5), Turloughmore V Clarinbridge 16:00,

U-12 Football Group 10
Sun, 01 Aug, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 4), Barna V Salthill-Knocknacarra 10:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 4), Mchel Breathnach V Moycullen 10:00,

U-12 Football Group 11
Sun, 01 Aug, Venue: Crestwood, (Round 4), Fr Griffins/ire g V Claregalway 10:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Caherlistrane, (Round 4), Caherlistrane V Tuam Stars 10:00,

U-12 Football Group 9
Sun, 01 Aug, Venue: Kinvara, (Round 4), Kinvara V Annaghdown 10:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Oranmore, (Round 4), Oranmore-Maree V Corofin 10:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Loughrea, (Round 4), Loughrea Gaelic Football V Claregalway 10:00,

U-13 Football Division 1 Cup
Fri, 30 Jul, Venue: Tuam Stadium, (Final), Claregalway V Oranmore-Maree 19:15,

U-13 Football Division 1 Shield
Fri, 30 Jul, Venue: Tuam Stadium, (Final), St Mary’s GAA Athenry V Moycullen 17:15,

U-13 Football Division 2 Cup
Tue, 27 Jul, Venue: Killannin Community Pitch, (Semi – Final), Killannin V Menlough 19:30,
Tue, 27 Jul, Venue: Craughwell, (Semi – Final), Craughwell GAA Club V An Cheathr Rua 19:30,

U-13 Football Division 2 Shield
Tue, 27 Jul, Venue: Oranmore, (Semi – Final), Oranmore-Maree V Clifden 19:30,
Tue, 27 Jul, Venue: Indreabhn, (Semi – Final), Mchel Breathnach V Ballinasloe 19:30,

U-13 Football Division 3 Cup
Tue, 27 Jul, Venue: Westside, (Semi – Final), St Michael’s V Claregalway 19:00,
Tue, 27 Jul, Venue: Loughrea, (Semi – Final), Loughrea Gaelic Football V Crna-Caiseal/Na Piarsaigh 19:30,

U-13 Football Division 3 Shield
Tue, 27 Jul, Venue: Clonberne, (Semi – Final), Kilkerrin/Clonberne/Killererin V An Spidal 00:30,
Tue, 27 Jul, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Semi – Final), Moycullen V Caltra 19:30,

Bon Secours Division 1A League
Tue, 03 Aug, Venue: Corofin , (Round 3), Corofin V Tuam Stars 19:30,

Bon Secours Division 2A League
Wed, 28 Jul, Venue: Monivea, (Round 3), Monivea-Abbey V Caherlistrane 19:45,

Bon Secours Division 3B League
Wed, 28 Jul, Venue: Indreabhn, (Round 3), Mchel Breathnach V Oughterard 19:45,

Bon Secours Division 4B League
Sun, 01 Aug, Venue: Clifden, (Round 1), Clifden V St. Patricks 12:30,

Junior A Hurling Championship Group 1
Sat, 31 Jul, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 2), Ballygar V Bearna-Na Forbacha 18:00,

Junior A Hurling Championship Group 2
Fri, 30 Jul, Venue: Ardrahan, (Round 2), Ardrahan V Oranmore-Maree 19:30,
Sat, 31 Jul, Venue: New Inn, (Round 2), Sarsfields V Tynagh/Abbey-Duniry 18:00,
Sat, 31 Jul, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 2), Meelick-Eyrecourt V Tommy Larkins 18:00,

Junior A Hurling Championship Group 3
Fri, 30 Jul, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 2), Loughrea V Liam Mellows 19:30,

Group 1
Sun, 01 Aug, Venue: Tuam Stars, (Round 4), Tuam Stars V Headford 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Dunmore MacHales, (Round 4), Dunmore MacHales V Caherlistrane 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Corofin 11:00,

Group 2
Sun, 01 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 4), Oranmore-Maree V Mchel Breathnach 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Moycullen 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 4), Barna V Claregalway 11:00,

Group 3
Sun, 01 Aug, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 4), Claregalway V Craughwell GAA Club 10:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Maree, (Round 4), Oranmore-Maree V Loughrea Gaelic Football 11:00,

Group 4
Sun, 01 Aug, Venue: Mervue, (Round 4), St. James V Salthill-Knocknacarra 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Clifden, (Round 4), Clifden V Killannin 11:00,

Group 5
Sun, 01 Aug, Venue: Kilconly, (Round 4), Kilconly V Menlough 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Monivea-Abbey, (Round 4), Monivea-Abbey V Mountbellew/Moylough 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 4), Ballinasloe V Northern Gaels 11:00,

Group 6
Sun, 01 Aug, Venue: Brownesgrove, (Round 4), Cortoon Shamrocks V Oranmore-Maree 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Caltra Pitch, (Round 4), Caltra V Milltown 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 4), Claregalway V St Brendan’s 11:00,

Group 7
Sun, 01 Aug, Venue: Leitir Mir, (Round 4), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V Crna-Caiseal/Na Piarsaigh 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Renvyle, (Round 4), Renvyle V An Spidal 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Oughterard, (Round 4), Oughterard V St Michael’s 11:00,

Group 8
Sun, 01 Aug, Venue: Tuam Stars, (Round 4), Tuam Stars V Kinvara 10:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Kilkerrin-Clonberne 11:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Barnaderg , (Round 4), Killererin V St Gabriel’s 11:00,

Junior B Hurling Championship Group 1
Fri, 30 Jul, Venue: Cregg, (Round 2), Annaghdown V Beagh 19:30,
Sat, 31 Jul, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 2), Moycullen Iomnocht V Cappataggle 18:00,
Sat, 31 Jul, Venue: Mullagh Hurling Club Grounds, (Round 2), Mullagh V Rahoon-Newcastle 18:00,

Junior B Hurling Championship Group 2
Fri, 30 Jul, Venue: Portumna, (Round 2), Portumna V Ballinasloe 19:30,
Sat, 31 Jul, Venue: Kinvara, (Round 2), Kinvara V Killimor 18:00,

Junior B Hurling Championship Group 3
Sat, 31 Jul, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 2), Gort V Turloughmore 18:00,
Sat, 31 Jul, Venue: Killimordaly, (Round 2), Killimordaly V Clarinbridge 18:00,

Junior B Hurling Championship Group 4
Fri, 30 Jul, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 2), Carnmore V Padraig Pearses 19:30,
Sat, 31 Jul, Venue: Kilconieron, (Round 2), Kilconieron V Kilnadeema-Leitrim 18:30,

Junior C Hurling Championship Group 1
Sat, 31 Jul, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 2), Carnmore V Abbeyknockmoy 18:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Kilbeacanty, (Round 2), Kilbeacanty V Meelick-Eyrecourt 12:00,

Junior C Hurling Championship Group 2
Sat, 31 Jul, Venue: Kiltormer, (Round 2), Kiltormer V Craughwell GAA Club 18:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Tonabrocky, (Round 2), Rahoon-Newcastle V Liam Mellows 12:00,

Junior C Hurling Championship Group 3
Sun, 01 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 2), Killimordaly V Tommy Larkins 12:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 2), Oranmore-Maree V Mullagh 12:00,

Division 5 League – West
Mon, 02 Aug, Venue: Mervue, (Round 3), St. James V Barna 18:00,

Keogh Accountancy Junior A Championship North
Wed, 28 Jul, Venue: Milltown, (Round 5), Milltown V Glinsk 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Tuam Stars, (Round 5), Tuam Stars V St Mary’s GAA Athenry 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Ballymacward, (Round 5), Padraig Pearses V Annaghdown 19:45,
Thu, 29 Jul, Venue: Monivea, (Round 5), Monivea-Abbey V Caltra 19:45,

Keogh Accountancy Junior A Championship West
Thu, 29 Jul, Venue: Oughterard, (Round 5), Oughterard V Oranmore-Maree 20:00,
Fri, 30 Jul, Venue: Ros Muc, (Round 5), Na Piarsaigh V St Michael’s 20:00,
Sat, 31 Jul, Venue: Leitir Mir, (Round 5), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V An Cheathr Rua 19:00,

Keogh Accountancy Junior B Championship North
Wed, 28 Jul, Venue: Dunmore, (Round 5), Dunmore MacHales V Corofin 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Williamstown, (Round 5), Williamstown V Menlough 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Headford, (Round 5), Headford V Claregalway 19:45,
Thu, 29 Jul, Venue: Kilconly, (Round 5), Kilconly V Annaghdown 19:45,

Keogh Accountancy Junior B Championship West
Sat, 31 Jul, Venue: Clifden, (Round 5), Clifden V Carna Cashel GAA 19:00,
Sun, 01 Aug, Venue: The Priarie, (Round 5), Salthill-Knocknacarra V Oilein rann 13:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Clonbur, (Round 5), St. Patricks V An Cheathr Rua 14:00,
Mon, 02 Aug, Venue: Killannin, (Round 5), Killannin V An Spidal 18:00,

Keogh Accountancy Junior C Championship North – Group A
Wed, 28 Jul, Venue: Crestwood, (Round 5), Fr Griffins/ire g V Cortoon Shamrocks 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Glenamaddy, (Round 5), Glenamaddy V Claregalway 19:45,
Fri, 30 Jul, Venue: Milltown, (Round 5), Milltown V Killererin 19:45,
Fri, 30 Jul, Venue: Glinsk G.A.A.Pitch, (Round 5), Glinsk V Caherlistrane 19:45,

Keogh Accountancy Junior C Championship North – Group B
Wed, 28 Jul, Venue: Bushfield Park, (Round 5), Loughrea V Kiltormer 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Kilconnell, (Round 5), St Gabriel’s V St Brendan’s 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Mountbellew, (Round 5), Mountbellew/Moylough V Kilkerrin-Clonberne 19:45,
Wed, 28 Jul, Venue: Oranmore, (Round 5), Oranmore-Maree V Caltra 19:45,

Keogh Accountancy Junior C Championship West
Wed, 28 Jul, Venue: Westside, (Round 5), St Michael’s V Salthill-Knocknacarra 20:00,
Wed, 28 Jul, Venue: Letterfrack, (Round 5), Renvyle V Barna 20:00,
Fri, 30 Jul, Venue: Oughterard, (Round 5), Oughterard V Gaeil na Gaillimhe 19:30,
Sat, 31 Jul, Venue: Leitir Mir, (Round 5), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V Moycullen 17:00,

Junior C1 Hurling Championship Group 1
Fri, 30 Jul, Venue: New Inn, (Round 2), Sarsfields V Kilnadeema-Leitrim 19:30,
Sun, 01 Aug, Venue: Craughwell, (Round 2), Craughwell GAA Club V Tynagh/Abbey-Duniry 12:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 2), Ballinasloe V Killimor 12:00,

Junior C1 Hurling Championship Group 2
Sat, 31 Jul, Venue: Cregg, (Round 2), Annaghdown V Ahascragh/Fohenagh 18:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 2), Ballygar V Tuam 12:00,

Junior C1 Hurling Championship Group 3
Sun, 01 Aug, Venue: Turloughmore, (Round 2), Turloughmore V Ballinderreen 12:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 2), Clarinbridge V St Mary’s GAA Athenry 12:00,

Junior C1 Hurling Championship Group 4
Sat, 31 Jul, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 2), Mchel Breathnach V An Spidal 18:00,
Sun, 01 Aug, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 2), Bearna-Na Forbacha V Moycullen Iomnocht 12:00,

Under 14 C1 Group 1
Thu, 29 Jul, Venue: Turloughmore, (Round 1), Turloughmore V Oranmore-Maree 19:45,

Under 14 C1 Group 2
Thu, 29 Jul, Venue: Sylane, (Round 1), Sylane V St Mary’s GAA Athenry 19:45,

Under 14 A Group 1
Thu, 29 Jul, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 1), Loughrea V Kilconieron 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: Turloughmore, (Round 1), Turloughmore V Oranmore-Maree 18:30,

Under 14 A Group 2
Thu, 29 Jul, Venue: Clarinbridge, (Round 1), Clarinbridge V Carnmore 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: Michael Cusacks, (Round 1), Michael Cusacks V St Mary’s GAA Athenry 20:00,

under 14 A1 Group 1
Thu, 29 Jul, Venue: New Inn, (Round 1), Sarsfields V Padraig Pearses 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: Ballinasloe, (Round 1), Ballinasloe V Portumna 18:30,

Under 14 A1 Group 2
Thu, 29 Jul, Venue: Castlegar Pitch, (Round 1), Castlegar V Craughwell GAA Club 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: Tonabrocky, (Round 1), Rahoon-Newcastle V Kinvara 19:30,

Under 14 B Group 1
Thu, 29 Jul, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V Ballygar 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: TBC, (Round 1), Cois Fharraige V Skehana-Mountbellew/Moylough 18:30,

Under 14 B Group 2
Thu, 29 Jul, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 1), Gort V Ardrahan 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 1), Moycullen Iomnocht V Tommy Larkins 19:30,

Under 14 B1 Group 1
Thu, 29 Jul, Venue: Ballinderreen, (Round 1), Ballinderreen V Abbeyknockmoy 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: Sylane, (Round 1), Sylane V Mullagh/Kiltormer 18:30,

Under 14 B1 Group 2
Thu, 29 Jul, Venue: Killimordaly, (Round 1), Killimordaly V Killimor 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: TBC, (Round 1), Ahascragh/Fohenagh V St Thomas 18:30,

Under 14 C Group 1
Thu, 29 Jul, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 1), Mchel Breathnach V Meelick-Eyrecourt 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Annaghdown 19:00,

Under 14 C Group 2
Thu, 29 Jul, Venue: Cappataggle, (Round 1), Cappataggle V Tuam 18:30,
Thu, 29 Jul, Venue: TBC, (Round 1), Kilnadeema-Leitrim V Liam Mellows 18:30,