Galway GAA Fixtures (22nd – 28th July 2021)

U12 Roinn 1A
Sun, 25 Jul, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 4), Carnmore V Moycullen Iomnocht 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Oranmore-Maree, (Round 4), Oranmore-Maree V Clarinbridge 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Castlegar Pitch, (Round 4), Castlegar V Turloughmore 10:00,

U12 Roinn 1B
Sun, 25 Jul, Venue: Craughwell, (Round 4), Craughwell GAA Club V St Mary’s GAA Athenry 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Kilconieron, (Round 4), Kilconieron V Sarsfields 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 4), Loughrea V Ballygar 10:00,

U12 Roinn 2A
Sun, 25 Jul, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 4), Gort V Michael Cusacks 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry V Kilnadeema-Leitrim 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Ballinderreen, (Round 4), Ballinderreen V Kinvara 10:00,

U12 Roinn 2B
Sun, 25 Jul, Venue: Ballinasloe, (Round 4), Ballinasloe V Tommy Larkins 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Cappataggle, (Round 4), Cappataggle V Padraig Pearses 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: TBC, (Round 4), Mullagh/Kiltormer V Portumna 10:00,

U12 Roinn 3A
Sun, 25 Jul, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 4), Mchel Breathnach V Rahoon-Newcastle 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: TBC, (Round 4), Cois Fharraige V Salthill-Knocknacarra 10:00,

U12 Roinn 3B
Sun, 25 Jul, Venue: St Thomas, (Round 4), St Thomas V Skehana-Mountbellew/Moylough 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: TBC, (Round 4), Ahascragh/Fohenagh V Sylane 10:00,

U12 Roinn 4
Sun, 25 Jul, Venue: Ardrahan, (Round 4), Ardrahan V Annaghdown 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 4), Meelick-Eyrecourt V Killimordaly 10:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Killimor, (Round 4), Killimor V Tuam 10:00,

Under 13 B Cup
Thu, 22 Jul, Venue: Craughwell, (Final), Ardrahan V St Thomas 18:30,

Division 1 Hurling League
Tue, 20 Jul, Venue: Ballinderreen, (Round 4), Ballinderreen V Oranmore-Maree 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Cappataggle, (Round 4), Cappataggle V Gort 19:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Turloughmore, (Round 4), Turloughmore V Loughrea 18:00,

Division 2 Hurling League
Tue, 20 Jul, Venue: Kilconieron, (Round 4), Kilconieron V Craughwell GAA Club 19:00,

Division 3 Hurling League
Thu, 22 Jul, Venue: Kinvara, (Round 4), Kinvara V Ahascragh/Fohenagh 19:30,
Sun, 25 Jul, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Clarinbridge 18:00,

U-13 Football Division 2 North
Tue, 20 Jul, Venue: Kilconnell, (Round 7), St Gabriel’s V Craughwell GAA Club 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Ballinasloe, (Round 7), Ballinasloe V Menlough 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Brownesgrove, (Round 7), Cortoon Shamrocks V Oranmore-Maree 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Milltown GAA, (Round 7), Milltown V Dunmore MacHales 19:00,

U-13 Football Division 2 West
Tue, 20 Jul, Venue: Killannin Community Pitch, (Round 7), Killannin V Claregalway 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 7), Mchel Breathnach V Clifden 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Mervue, (Round 7), St. James V An Cheathr Rua 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: The Priarie, (Round 7), Salthill-Knocknacarra V Oughterard 19:00,

U-13 Football Division 3 North
Tue, 20 Jul, Venue: Loughrea, (Round 7), Loughrea Gaelic Football V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Kilconly, (Round 7), Kilconly V Caltra 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 7), Claregalway V Mountbellew/Moylough 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Kinvara, (Round 7), Kinvara V Northern Gaels 19:00,

U-13 Football Division 3 West
Tue, 20 Jul, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 7), Barna V An Spidal 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Carna, (Round 7), Crna-Caiseal/Na Piarsaigh V Renvyle 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Leitir Mir, (Round 7), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V St. Patricks 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 7), Moycullen V St Michael’s 19:00,

U-13 Football Division 1 Cup
Tue, 20 Jul, Venue: Caherlistrane, (Semi-Final), Caherlistrane V Claregalway 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Oranmore, (Semi-Final), Oranmore-Maree V Headford 19:00,

U-13 Football Division 1 Shield
Tue, 20 Jul, Venue: Athenry, (Semi Final), St Mary’s GAA Athenry V Tuam Stars 19:00,
Tue, 20 Jul, Venue: Cregg, (Semi Final), Annaghdown V Moycullen 19:00,

U-13 Football Division 4 Shield
Tue, 20 Jul, Venue: Ballygar, (Final), St Brendan’s V Claregalway 19:00,

U-13 Football Division 5 Cup
Tue, 20 Jul, Venue: The Priarie, (Final), Salthill-Knocknacarra V Padraig Pearses 20:00,

U-13 Football Division 5 Shield
Tue, 20 Jul, Venue: Corofin GAA Pitch , (Final), Corofin V Oranmore-Maree 19:00,

U-15 Football Division 1
Fri, 23 Jul, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 7), Corofin V Claregalway 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Tuam Stars, (Round 7), Tuam Stars V Barna 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 7), Moycullen V Annaghdown 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Oranmore, (Round 7), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 18:15,

U-15 Football Division 2 North
Fri, 23 Jul, Venue: Athenry, (Round 7), St Mary’s GAA Athenry V Headford 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Kinvara, (Round 7), Kinvara V Mountbellew/Moylough 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Dunmore, (Round 7), Dunmore MacHales V Caherlistrane 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Craughwell, (Round 7), Craughwell GAA Club V Loughrea Gaelic Football 18:15,

U-15 Football Division 2 West
Fri, 23 Jul, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 5), Mchel Breathnach V Salthill-Knocknacarra 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Clifden, (Round 5), Clifden V An Cheathr Rua 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Mervue, (Round 5), St. James V St Michael’s 19:15,

U-15 Football Division 3 North
Fri, 23 Jul, Venue: Clonberne, (Round 7), Kilkerrin/Clonberne/Killererin V Monivea-Abbey 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Glenamaddy, (Round 7), Northern Gaels V Oranmore-Maree 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Kilconly, (Round 7), Kilconly V Menlough 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Caltra Pitch, (Round 7), Caltra V Milltown 18:15,

U-15 Football Division 3 West
Fri, 23 Jul, Venue: Oughterard, (Round 7), Oughterard V Killannin 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 7), Claregalway V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Carna, (Round 7), Crna-Caiseal/Na Piarsaigh V An Spidal 18:15,

U-15 Football Division 4
Fri, 23 Jul, Venue: Tuam Stars, (Round 7), Tuam Stars V Claregalway 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Maree, (Round 7), Oranmore-Maree V St Gabriel’s 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Ballinasloe, (Round 7), Ballinasloe V Padraig Pearses 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Ballygar, (Round 7), St Brendan’s V Cortoon Shamrocks 18:15,

U-15 Football Division 5
Fri, 23 Jul, Venue: Cregg, (Round 7), Annaghdown V Kinvara 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Monivea, (Round 7), Monivea-Abbey V Claregalway 18:15,
Fri, 23 Jul, Venue: Headford, (Round 7), Headford V Corofin 18:15,

Bon Secours Division 1A League
Sat, 24 Jul, Venue: Mountbellew, (Round 3), Mountbellew/Moylough V Milltown 19:00,
Tue, 27 Jul, Venue: Corofin , (Round 3), Corofin V Tuam Stars 19:30,

Bon Secours Division 1B League
Sat, 24 Jul, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 3), An Cheathr Rua V An Spidal 19:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Killannin, (Round 3), Killannin V St Michael’s 19:00,

Bon Secours Division 2A League
Thu, 22 Jul, Venue: Cregg, (Round 3), Annaghdown V Claregalway 19:45,

Bon Secours Division 2B League
Fri, 23 Jul, Venue: Maigh Cuilinn, (Round 3), Moycullen V Barna 19:30,
Sat, 24 Jul, Venue: The Priarie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Oilein rann 15:00,

Bon Secours Division 3A League
Sat, 24 Jul, Venue: Headford, (Round 3), Headford V Kilconly 19:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Clonberne, (Round 3), Kilkerrin-Clonberne V Cortoon Shamrocks 19:00,

Bon Secours Division 3B League
Sat, 24 Jul, Venue: Mervue, (Round 3), St. James V Oranmore-Maree 15:00,

Bon Secours Division 4A League
Sat, 24 Jul, Venue: Glenamaddy, (Round 3), Glenamaddy V Menlough 17:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Dunmore, (Round 3), Dunmore MacHales V Killererin 19:00,

Bon Secours Division 4B League
Sat, 24 Jul, Venue: Leitir Mir, (Round 3), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V Clifden 19:00,

Bon Secours Division 4D League
Fri, 23 Jul, Venue: The Priarie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Mountbellew/Moylough 19:30,
Sat, 24 Jul, Venue: Athenry, (Round 3), St Mary’s GAA Athenry V Fr Griffins/ire g 19:00,

Junior A Hurling Championship Group 1
Thu, 22 Jul, Venue: Skehana, (Round 1), Skehana-Mountbellew/Moylough V Salthill-Knocknacarra 19:30,

Junior A Hurling Championship Group 3
Fri, 23 Jul, Venue: St Thomas, (Round 2), St Thomas V Ballinderreen 19:30,

Division 5 League – North
Wed, 21 Jul, Venue: Clonberne, (Round 3), Kilkerrin-Clonberne V Caltra 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Caherlistrane, (Round 3), Caherlistrane V Ballinasloe 20:00,

Division 5 League – West
Sat, 24 Jul, Venue: Maigh Cuilinn, (Round 3), Moycullen V Claregalway 19:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Mervue, (Round 3), St. James V Barna 18:00,

Keogh Accountancy Junior A Championship North
Fri, 23 Jul, Venue: Monivea, (Round 4), Monivea-Abbey V Milltown 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Glinsk 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Tuam Stars 20:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Caltra Pitch, (Round 4), Caltra V Padraig Pearses 19:00,

Keogh Accountancy Junior A Championship West
Wed, 21 Jul, Venue: Oranmore, (Round 4), Oranmore-Maree V Killannin 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 4), An Cheathr Rua V Oughterard 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Westside, (Round 4), St Michael’s V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 20:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Ros Muc, (Round 4), Na Piarsaigh V Mchel Breathnach 19:00,

Minor A (U17) Group 1
Sun, 25 Jul, Venue: Kilnadeema Pitch, (Round 4), Kilnadeema-Leitrim V Skehana-Mountbellew/Moylough 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry V Loughrea 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: New Inn, (Round 4), Sarsfields V Killimordaly 12:00,

Minor A (U17) Group 2
Wed, 21 Jul, Venue: Craughwell, (Round 2), Craughwell GAA Club V Turloughmore 19:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Turloughmore, (Round 4), Turloughmore V Clarinbridge 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Craughwell, (Round 4), Craughwell GAA Club V Cois Fharraige Aontaithe 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Castlegar Pitch, (Round 4), Castlegar V Oranmore-Maree 12:00,

Keogh Accountancy Junior B Championship North
Wed, 21 Jul, Venue: Menlough, (Round 4), Menlough V Corofin 19:45,
Fri, 23 Jul, Venue: Headford, (Round 4), Headford V Dunmore MacHales 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 4), Claregalway V Kilconly 20:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Williamstown 19:00,

Keogh Accountancy Junior B Championship West
Fri, 23 Jul, Venue: An Spideal, (Round 4), An Spidal V St. Patricks 20:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 4), An Cheathr Rua V Salthill-Knocknacarra 15:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Inis Mr, (Round 4), Oilein rann V Carna Cashel GAA 12:30,
Mon, 26 Jul, Venue: Killannin, (Round 4), Killannin V Clifden 20:00,

Minor (U17) B Group 1
Sun, 25 Jul, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 4), Abbeyknockmoy V Ballinderreen 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Ardrahan, (Round 4), Ardrahan V Tommy Larkins 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 4), Ahascragh/Fohenagh V Kinvara 12:00,

Minor (U17) B Group 2
Sun, 25 Jul, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 4), Gort V Michael Cusacks 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Mullagh, (Round 4), Mullagh/Kiltormer V Carnmore 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Sylane 12:00,

Keogh Accountancy Junior C Championship North – Group A
Fri, 23 Jul, Venue: Glenamaddy, (Round 4), Glenamaddy V Fr Griffins/ire g 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Barnaderg , (Round 4), Killererin V Cortoon Shamrocks 20:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Caherlistrane, (Round 4), Caherlistrane V Milltown 17:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 4), Claregalway V Glinsk 17:00,

Keogh Accountancy Junior C Championship North – Group B
Fri, 23 Jul, Venue: Ballygar, (Round 4), St Brendan’s V Kiltormer 20:00,
Fri, 23 Jul, Venue: Caltra Pitch, (Round 4), Caltra V St Gabriel’s 20:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Mountbellew, (Round 4), Mountbellew/Moylough V Loughrea 17:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Clonberne, (Round 4), Kilkerrin-Clonberne V Oranmore-Maree 17:00,

Keogh Accountancy Junior C Championship West
Thu, 22 Jul, Venue: The Priarie, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Moycullen 20:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Barna, (Round 4), Barna V St Michael’s 17:00,
Sat, 24 Jul, Venue: Oughterard, (Round 4), Oughterard V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 17:30,
Sat, 24 Jul, Venue: South Park, (Round 4), Gaeil na Gaillimhe V Renvyle 18:00,

Minor (U17) B1 Group 1
Sun, 25 Jul, Venue: Ballyloughane, (Round 3), Liam Mellows V Cappataggle 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Killimor, (Round 3), Fr. Joe Walsh’s V Moycullen Iomnocht 12:00,

Minor (U17) B1 Group 2
Sun, 25 Jul, Venue: St Thomas, (Round 3), St Thomas V Rahoon-Newcastle 12:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Kilconieron, (Round 3), Kilconieron V Padraig Pearses 12:00,

Minor (U17) C Group 1
Sun, 25 Jul, Venue: Tuam, (Round 3), Tuam V Portumna 12:00,

Minor (U17) C Group 2
Sun, 25 Jul, Venue: Ballygar, (Round 3), Four Roads V Ballygar 12:00,

Junior C1 Hurling Championship Group 3
Sun, 25 Jul, Venue: St Thomas, (Round 1), St Thomas V Clarinbridge 15:00,

Sweeney Oil U19 B West Championship
Wed, 21 Jul, Venue: The Priarie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Oughterard 19:30,

Claregalway Hotel Senior Football Championship – Relegation
Sat, 24 Jul, Venue: Pearse Stadium, ( Final ), Monivea-Abbey V Mchel Breathnach 15:00,

U12 Roinn 6B
Sun, 25 Jul, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry V Kilnadeema-Leitrim 11:00,
Sun, 25 Jul, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 4), Gort V Michael Cusacks 11:00,
Mon, 26 Jul, Venue: Craughwell, (Round 4), Craughwell GAA Club V Kinvara 18:30,

Under 13 C Cup
Thu, 22 Jul, Venue: Killimor, (Final), Killimor V Four Roads 19:00,

Under 13 C Shield
Thu, 22 Jul, Venue: Barna, (Final), Cois Fharraige V Castlebar Mitchels Hurling 19:30,

Under 13 C1 Cup
Thu, 22 Jul, Venue: Oranmore-Maree, (Final), Oranmore-Maree V St Mary’s GAA Athenry 18:30