Galway GAA Fixtures (16th-23rd August 2022)

Senior A Hurling Championship Group 1
Sat, 20 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Turloughmore V Clarinbridge 18:45,
Sun, 21 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Killimordaly V St Thomas 12:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Sarsfields V Castlegar 17:45,

Senior A Hurling Championship Group 2
Sat, 20 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Craughwell GAA Club V Loughrea 17:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Loughrea, (Round 2), Cappataggle V Kilconieron 13:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Tommy Larkins V Gort 16:00,

Senior B Hurling Championship Group 1
Sat, 20 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Moycullen Iomnocht V Beagh 18:45,
Sat, 20 Aug, Venue: Gort, (Round 2), Oranmore-Maree V Tynagh/Abbey-Duniry 18:45,
Sun, 21 Aug, Venue: Loughrea, (Round 2), Kilnadeema-Leitrim V St Mary’s GAA Athenry 14:30,

Senior B Hurling Championship Group 2
Fri, 19 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Mullagh V Liam Mellows 19:00,
Sat, 20 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Ahascragh/Fohenagh V Padraig Pearses 17:00,
Sat, 20 Aug, Venue: Gort, (Round 2), Ardrahan V Portumna 17:00,

Intermediate Hurling Championship Group 1
Sat, 20 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Ballinderreen V Sylane 17:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), An Spidal V Turloughmore 12:00,

Intermediate Hurling Championship Group 2
Fri, 19 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Meelick-Eyrecourt V Carnmore 19:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Kinvara, (Round 2), Craughwell GAA Club V Kilbeacanty 16:00,

Intermediate Hurling Championship Group 3
Sat, 20 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Abbeyknockmoy V Castlegar 18:45,
Sun, 21 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Killimor V Kiltormer 13:45,

Intermediate Hurling Championship Group 4
Sun, 21 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Rahoon-Newcastle V Annaghdown 13:45,

Under 14A Group 1
Mon, 22 Aug, Venue: Kilconieron, (Round 2), Kilconieron V Castlegar 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Loughrea 18:30,

Under 14A Group 2
Mon, 22 Aug, Venue: New Inn, (Round 2), Sarsfields V Moycullen Iomnocht 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: Craughwell, (Round 2), Craughwell GAA Club V Oranmore-Maree 18:30,

Under 14A1 Group 1
Mon, 22 Aug, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 2), Carnmore V Turloughmore 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: Ardrahan, (Round 2), Ardrahan V Gort 18:30,

Under 14B Group 1
Mon, 22 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 2), Tynagh/Abbey-Duniry V Skehana-Mountbellew/Moylough 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: Michael Cusacks, (Round 2), Michael Cusacks V Killimordaly 18:30,

Under 14B Group 2
Mon, 22 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Ballygar V Rahoon-Newcastle 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: Kinvara, (Round 2), Kinvara V Tommy Larkins 18:30,

Under 14B1 Group 1
Mon, 22 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Ahascragh/Fohenagh V Abbeyknockmoy 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Kilnadeema-Leitrim V Cappataggle 18:30,

Under 14B1 Group 2
Mon, 22 Aug, Venue: Killimor, (Round 2), Killimor V Salthill-Knocknacarra 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Mullagh/Kiltormer V Mchel Breathnach 18:30,

Under 14C Group 1
Mon, 22 Aug, Venue: TBC, (Round 2), Cois Fharraige V Annaghdown 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 2), Meelick-Eyrecourt V Ballinasloe 18:30,

Under 14C Group 2
Mon, 22 Aug, Venue: Tuam, (Round 2), Tuam V Liam Mellows 18:30,
Mon, 22 Aug, Venue: Ballinderreen, (Round 2), Ballinderreen V Sylane 18:30,

Under 14C1 Group 1
Sat, 20 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 1), Oranmore-Maree V Carnmore 16:00,
Mon, 22 Aug, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 2), Carnmore V Turloughmore 19:30,

Under 14C1 Group 2
Mon, 22 Aug, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Craughwell GAA Club 19:30,

Under 12 Roinn 1A
Thu, 18 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge V Oranmore-Maree 18:00,
Thu, 18 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Turloughmore 18:30,

Under 12 Roinn 1B
Thu, 18 Aug, Venue: Kinvara, (Round 4), Kinvara V Loughrea 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Michael Cusacks, (Round 4), Michael Cusacks V Kilconieron 18:30,

Under 12 Roinn 2A
Tue, 16 Aug, Venue: Cappataggle, (Round 4), Cappataggle V Kilnadeema-Leitrim 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Ballinderreen, (Round 4), Ballinderreen V Tynagh/Abbey-Duniry 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 4), Gort V Mullagh/Kiltormer 18:30,

Under 12 Roinn 2B
Thu, 18 Aug, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 4), Moycullen Iomnocht V Rahoon-Newcastle 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 4), Meelick-Eyrecourt V Ballygar 19:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 4), Padraig Pearses V Sarsfields 11:00,

Under 12 Roinn 3A
Thu, 18 Aug, Venue: Sylane, (Round 4), Sylane V Skehana-Mountbellew/Moylough 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Ardrahan, (Round 4), Ardrahan V Abbeyknockmoy 18:30,

Under 12 Roinn 3B
Thu, 18 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Cois Fharraige 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Liam Mellows 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 4), Mchel Breathnach V Killimordaly 18:30,

Under 12 Roinn 4A
Wed, 17 Aug, Venue: Killimor, (Round 5), Killimor V Ahascragh/Fohenagh 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 5), Tommy Larkins V Ballinasloe 18:30,

Under 12 Roinn 5A
Thu, 18 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge V Oranmore-Maree 19:00,
Thu, 18 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Turloughmore 19:30,

Under 12 Roinn 5B
Thu, 18 Aug, Venue: Kinvara, (Round 4), Kinvara V Loughrea 19:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Michael Cusacks, (Round 4), Michael Cusacks V Kilconieron 19:30,

Under 12 Roinn 6A
Tue, 16 Aug, Venue: Craughwell, (Round 4), Craughwell GAA Club V Turloughmore 18:00,
Thu, 18 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Oranmore-Maree 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge V Carnmore 18:30,

Under 12 Roinn 6B
Thu, 18 Aug, Venue: TBC, (Round 4), Kilnadeema-Leitrim V Oranmore-Maree 18:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 4), Castlegar V St Mary’s GAA Athenry 18:30,
Sat, 20 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry V Turloughmore 16:30,

Under 12 Roinn 7A
Thu, 18 Aug, Venue: Tuam, (Round 4), Tuam V Salthill-Knocknacarra 18:30,

Junior B Football League/Shield
Sat, 20 Aug, Venue: Ros Muc, (West Final), Clifden V An Cheathr Rua 19:00,

Junior A Hurling Championship Group 1
Wed, 17 Aug, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 5), Tommy Larkins V Tynagh/Abbey-Duniry 19:30,
Thu, 18 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 5), Oranmore-Maree V Ardrahan 18:45,
Thu, 18 Aug, Venue: Ballinderreen, (Round 5), Ballinderreen V St Thomas 18:45,

Junior A Hurling Championship Group 2
Fri, 19 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 5), Loughrea V Cappataggle 18:45,
Sat, 20 Aug, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 5), Meelick-Eyrecourt V St Mary’s GAA Athenry 18:00,
Sat, 20 Aug, Venue: New Inn, (Round 5), Sarsfields V Liam Mellows 18:00,

Junior A Hurling Championship Group 3
Tue, 16 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 4), Mchel Breathnach V Bearna-Na Forbacha 19:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Skehana, (Round 5), Skehana-Mountbellew/Moylough V Salthill-Knocknacarra 18:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 5), Ballygar V Mchel Breathnach 18:00,

Junior C Football Championship
Fri, 19 Aug, Venue: Mountbellew, (North Semi Final), Mountbellew/Moylough V Williamstown 19:30,

Junior B Hurling Championship Group 2
Fri, 19 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 5), Castlegar V Turloughmore 18:45,
Fri, 19 Aug, Venue: Kilconieron, (Round 5), Kilconieron V Clarinbridge 18:45,

Junior B Hurling Championship Group 3
Fri, 19 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 5), Killimordaly V Ahascragh/Fohenagh 18:45,
Sat, 20 Aug, Venue: Tonabrocky, (Round 5), Rahoon-Newcastle V Ballinasloe 00:00,

Junior B Hurling Championship Group 4
Fri, 19 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 5), Gort V Padraig Pearses 18:45,
Fri, 19 Aug, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Kilnadeema-Leitrim 18:45,
Sun, 21 Aug, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 5), Abbeyknockmoy V Mullagh 12:00,

U19 A North Championship
Wed, 17 Aug, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 3), Claregalway V Tuam Stars 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Dunmore, (Round 3), Dunmore MacHales V Corofin 19:30,

U19 A West Championship
Wed, 17 Aug, Venue: The Priarie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Oranmore-Maree 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Westside, (Round 3), St Michael’s V Killannin 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Mervue, (Round 3), St. James V Moycullen 19:30,

Junior C Hurling Championship Group 1
Sat, 20 Aug, Venue: Sylane, (Round 5), Sylane V Carnmore 00:00,
Mon, 22 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 5), Oranmore-Maree V Craughwell GAA Club 18:45,
Mon, 22 Aug, Venue: Athenry, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Tommy Larkins 18:45,

Junior C Hurling Championship Group 2
Tue, 23 Aug, Venue: Kilbeacanty, (Round 5), Kilbeacanty V Liam Mellows 18:45,
Tue, 23 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 5), Killimordaly V Kiltormer 18:45,

U19 B North Championship
Wed, 17 Aug, Venue: Caherlistrane, (Round 3), Caherlistrane V St Mary’s GAA Athenry 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Menlough, (Round 3), Menlough/Padraig Pearses V Headford 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Cregg, (Round 3), Annaghdown V Kinvara 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Barnaderg , (Round 3), Kilkerrin/Clonberne/Killererin V Caltra 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Kilconly, (Round 3), Kilconly V Mountbellew/Moylough 19:45,

U19 B West Championship
Wed, 17 Aug, Venue: Indreabhn, (Round 3), Mchel Breathnach V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 19:30,
Wed, 17 Aug, Venue: Barna, (Round 3), Barna V An Spidal 19:30,

Junior C1 Hurling Championship Group 1
Wed, 17 Aug, Venue: Skehana, (Round 1), Skehana-Mountbellew/Moylough V Ahascragh/Fohenagh 19:00,
Mon, 22 Aug, Venue: Cappataggle, (Round 5), Cappataggle V Sarsfields 18:45,
Mon, 22 Aug, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 5), Ahascragh/Fohenagh V Ballygar 18:45,

Junior C1 Hurling Championship Group 3
Mon, 22 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Killimor 18:45,

Junior C1 Hurling Championship Group 5
Mon, 22 Aug, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 5), Moycullen Iomnocht V Salthill-Knocknacarra 18:45,
Mon, 22 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 5), Mchel Breathnach V An Spidal 18:45,
Mon, 22 Aug, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 5), Bearna-Na Forbacha V Rahoon-Newcastle 18:45,

U19 C North Championship
Wed, 17 Aug, Venue: Milltown, (Round 3), Milltown V Gaeil na Gaillimhe 19:30,

U19 C West Championship
Tue, 16 Aug, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 3), An Cheathr Rua V Crna-Caiseal/Na Piarsaigh 19:30,

U17 A North Championship
Sun, 21 Aug, Venue: Cregg, (Round 2), Annaghdown V Dunmore MacHales 11:30,
Sun, 21 Aug, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 2), Claregalway V Tuam Stars 11:30,

U17 A West Championship
Sun, 21 Aug, Venue: Oranmore, (Round 2), Oranmore-Maree V Moycullen 12:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Killannin, (Round 2), Killannin V St. James 12:30,

U17 B North Championship – Group A
Sun, 21 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 2), Ballinasloe V Caherlistrane 11:30,
Sun, 21 Aug, Venue: Mountbellew, (Round 2), Mountbellew/Moylough V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 11:30,
Sun, 21 Aug, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 2), Claregalway V Monivea-Abbey 13:00,

U17 B North Championship – Group B
Sun, 21 Aug, Venue: Bushfield Park, (Round 2), Gaeil na Gaillimhe V Headford 11:30,
Sun, 21 Aug, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Kinvara 11:30,

U17 B West Championship
Sat, 20 Aug, Venue: Oranmore, (Round 2), Oranmore-Maree V Clifden 18:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Indreabhn, (Round 2), Mchel Breathnach V An Spidal 12:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Westside, (Round 2), St Michael’s V Barna 12:00,

U17 C North Championship
Sun, 21 Aug, Venue: Kilconnell, (Round 2), St Gabriel’s V St Brendan’s 11:30,
Sun, 21 Aug, Venue: Kilconly, (Round 2), Kilconly V Milltown 11:30,
Sun, 21 Aug, Venue: Caltra, (Round 2), Caltra V Cortoon Shamrocks 11:30,
Sun, 21 Aug, Venue: Glenamaddy, (Round 2), Northern Gaels V Tuam Stars 11:30,

U17 C West Championship
Sun, 21 Aug, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 2), An Cheathr Rua V Crna-Caiseal/Na Piarsaigh 12:00,
Sun, 21 Aug, Venue: Leitir Mir, (Round 2), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V St. Patricks 12:00,