15 August 2023

~11 minutes read

Galway GAA Fixtures (15th-21st August 2023)

Share story:
Galway GAA Fixtures (15th-21st August 2023)

Senior Hurling Championship Group 1
Sat, 19 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Oranmore-Maree V Tommy Larkins 18:15,
Sat, 19 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Killimordaly V Clarinbridge 18:15,

Senior Hurling Championship Group 2
Fri, 18 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Turloughmore V Gort 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Loughrea, (Round 2), St Thomas V Portumna 13:30,

Senior Hurling Championship Group 3
Sat, 19 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Loughrea V Cappataggle 16:30,
Sat, 19 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Kilconieron V Maigh Cuilinn – Iomnaocht 17:45,

Senior Hurling Championship Group 4
Sun, 20 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Ardrahan V Craughwell GAA Club 15:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Kenny Park, (Round 2), Sarsfields V Castlegar 17:15,

Under 14 C1 Group
Mon, 21 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 2), Clarinbridge V Craughwell GAA Club 19:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 2), Oranmore-Maree V Pdraig Pearses 19:30,

Under 12 Football League Group 1
Fri, 18 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Tuam Stars 19:30,

Under 12 Football League Group 10
Fri, 18 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Tuam Stars 18:30,

Under 12 Football League Group 5
Wed, 16 Aug, Venue: Dunmore MacHales, (Round 4), Dunmore MacHales V St Brendan’s 19:00,

Under 12 Football League Group 6
Sun, 20 Aug, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 4), Claregalway V Salthill-Knocknacarra 11:00,

Under 12 Football League Group 7
Wed, 16 Aug, Venue: St Gabriel’s, (Round 4), St Gabriel’s V Cortoon Shamrocks 19:00,

Under 12 Football League Group 9
Sat, 19 Aug, Venue: Cappagh Park, (Round 4), Salthill-Knocknacarra V Oranmore-Maree 13:00,

U-13 Division 3
Thu, 17 Aug, Venue: Clonbur, (U-13 Division 3B Championship Final), Headford V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Tuam Stadium, (U-13 Division 3A Shield Final), Annaghdown V Milltown 15:00,

U-13 Division 4
Sun, 20 Aug, Venue: Tuam Stadium, (U-13 Division 4A Shield Final), Northern Gaels V St Mary’s GAA Athenry 11:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Tuam Stadium, (U-13 Division 4A Championship Final), Ballinasloe V Claregalway 13:00,

U-13 Division 5
Thu, 17 Aug, Venue: Tuam Stadium, (U-13 Division 5B Championship Final), Monivea-Abbey V Claregalway 19:00,

U13 Division 2
Fri, 18 Aug, Venue: Tuam Stadium, (U-13 Division 2B Championship Final), Claregalway V Dunmore MacHales 19:00,
Sat, 19 Aug, Venue: Tuam Stadium, (U-13 Division 2A Shield Final), Gaeil na Gaillimhe V Monivea-Abbey 11:00,

U-15 Division 1 Cup Final
Tue, 15 Aug, Venue: Athenry, (U-15 Division 1 Cup Semi Finals), St Mary’s GAA Athenry V Claregalway 18:45,
Tue, 15 Aug, Venue: Oranmore, (U-15 Division 1 Cup Semi Finals), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 19:00,
Tue, 15 Aug, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (U-15 Division 1 Shield Semi-Final), Moycullen V Annaghdown 19:00,
Thu, 17 Aug, Venue: Caherlistrane, (U-15 Division 1 Shield Semi-Final), Caherlistrane V Headford 19:00,

Senior B Hurling Championship Group 1
Sat, 19 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Liam Mellows V St Mary’s GAA Athenry 16:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Ahascragh/Fohenagh V Mullagh 13:45,

Senior B Hurling Championship Group 2
Sat, 19 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Kilnadeema-Leitrim V Killimor 14:45,
Sun, 20 Aug, Venue: Loughrea, (Round 2), Beagh V Padraig Pearses 12:00,

Intermediate Hurling Championship Group 1
Sat, 19 Aug, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Carnmore V Sylane 16:00,
Sat, 19 Aug, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Annaghdown V Turloughmore 17:45,

Intermediate Hurling Championship Group 2
Fri, 18 Aug, Venue: New Inn, (Round 2), Kilbeacanty V Kiltormer 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Rahoon-Newcastle V Clarinbridge 12:00,

Intermediate Hurling Championship Group 3
Fri, 18 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Abbeyknockmoy V Craughwell GAA Club 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Duggan Park , (Round 2), Meelick-Eyrecourt V Ballygar 12:00,

Intermediate Hurling Championship Group 4
Sat, 19 Aug, Venue: Gort, (Round 2), Ballinderreen V Kinvara 16:00,
Sat, 19 Aug, Venue: Gort, (Round 2), Tynagh/Abbey-Duniry V An Spidal 17:45,

Junior A Hurling Championship Gp1
Fri, 18 Aug, Venue: Skehana, (Round 5), Skehana-Mountbellew/Moylough V Liam Mellows 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: St Thomas, (Round 5), St Thomas V St Mary’s GAA Athenry 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Ardrahan, (Round 5), Ardrahan V Cappataggle 19:00,

Junior A Hurling Championship Gp2
Fri, 18 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 5), Loughrea V Oranmore-Maree 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 5), Tynagh/Abbey-Duniry V Ballinderreen 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 5), Castlegar V Tommy Larkins 19:00,

Junior A Hurling Championship Gp3
Fri, 18 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 5), Mchel Breathnach V Salthill-Knocknacarra 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 5), Meelick-Eyrecourt V Bearna-Na Forbacha 19:00,

Junior B Hurling Championship Gp1
Thu, 17 Aug, Venue: New Inn, (Round 5), Sarsfields V Clarinbridge 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Mullagh Hurling Club Grounds, (Round 5), Mullagh V Maigh Cuilinn – Iomnaocht 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 5), Padraig Pearses V Killimordaly 19:00,

Junior B Hurling Championship Gp2
Thu, 17 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 5), Castlegar V Kilnadeema-Leitrim 19:00,
Thu, 17 Aug, Venue: Killimor, (Round 5), Killimor V Turloughmore 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 5), Ballinasloe V Portumna 19:00,

Junior C Hurling Championship Gp1
Fri, 18 Aug, Venue: Beagh, (Round 5), Beagh V Annaghdown 19:00,
Fri, 18 Aug, Venue: Kinvara, (Round 5), Kinvara V Rahoon-Newcastle 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Kilconieron, (Round 5), Kilconieron V St Mary’s GAA Athenry 11:00,

Junior C Hurling Championship Gp2
Thu, 17 Aug, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 5), Tommy Larkins V Carnmore 19:00,
Thu, 17 Aug, Venue: Craughwell, (Round 5), Craughwell GAA Club V Gort 19:00,
Mon, 21 Aug, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 5), Ahascragh/Fohenagh V Abbeyknockmoy 19:00,

Junior B Football League-Shield
Sun, 20 Aug, Venue: Clifden, (West Final), Clifden V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 14:00,

Junior D Hurling Championship Gp1
Thu, 17 Aug, Venue: Kilbeacanty, (Round 5), Kilbeacanty V Meelick-Eyrecourt 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: TBC, (Round 5), Kilnadeema-Leitrim V Mullagh 00:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 5), Oranmore-Maree V Sylane 11:00,

Junior D Hurling Championship Gp2
Sun, 20 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 5), Killimordaly V Kiltormer 00:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Turloughmore, (Round 5), Turloughmore V Liam Mellows 11:00,
Mon, 21 Aug, Venue: St Thomas, (Round 5), St Thomas V Carnmore 19:00,

Junior E Hurling Championship Gp1
Thu, 17 Aug, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 5), Maigh Cuilinn – Iomnaocht V Rahoon-Newcastle 19:00,
Thu, 17 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 5), Loughrea V Tynagh/Abbey-Duniry 19:00,
Tue, 22 Aug, Venue: Ardrahan, (Round 5), Ardrahan V Clarinbridge 19:00,

Junior E Hurling Championship Gp2
Sun, 20 Aug, Venue: Skehana, (Round 5), Skehana-Mountbellew/Moylough V Cappataggle 11:00,
Mon, 21 Aug, Venue: An Spideal, (Round 5), An Spidal V Castlegar 19:00,
Mon, 21 Aug, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Ballygar 19:00,

Junior F Hurling Championship Gp1
Sun, 20 Aug, Venue: Killimor, (Round 5), Killimor V Tuam 11:00,
Mon, 21 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 5), Gort V Sylane 19:00,
Mon, 21 Aug, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 5), Salthill-Knocknacarra V Kilconieron 19:00,

Junior F Hurling Championship Gp2
Sat, 19 Aug, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 5), Mchel Breathnach V Ahascragh/Fohenagh 18:00,
Sat, 19 Aug, Venue: New Inn, (Round 5), Sarsfields V Craughwell GAA Club 18:00,

U19 A North Football Championship
Wed, 16 Aug, Venue: Knockdoemore, (Round 4), Claregalway V Monivea-Abbey 19:30,

U19 A West Football Championship
Tue, 15 Aug, Venue: Killannin, (Round 4), Killannin V An Spidal 19:00,
Wed, 16 Aug, Venue: Mervue, (Round 4), St. James V Salthill-Knocknacarra 19:30,
Wed, 16 Aug, Venue: Moycullen, (Round 4), Moycullen V Oranmore-Maree 19:30,
Mon, 21 Aug, Venue: The Priarie, (Round 2), Salthill-Knocknacarra V Killannin 19:00,

U19 B North Football Championship – Group A
Wed, 16 Aug, Venue: Athenry, (Round 4), St Mary’s GAA Athenry V Eastern Harps 19:30,
Wed, 16 Aug, Venue: Mountbellew, (Round 4), Mountbellew/Moylough V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 19:30,

U19 B North Football Championship – Group B
Wed, 16 Aug, Venue: Kilconly, (Round 4), Kilconly V Caltra 19:30,
Wed, 16 Aug, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Kinvara 19:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Menlough, (Round 2), Menlough/Padraig Pearses V Kinvara 00:00,

U19 B West Football Championship
Wed, 16 Aug, Venue: Oranmore, (Round 4), Oranmore-Maree V Oughterard 19:30,

U19 C West Football Championship
Wed, 16 Aug, Venue: Clifden, (Round 4), Clifden V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 19:30,
Tue, 22 Aug, Venue: Clonbur, (Round 4), St. Patricks V An Cheathr Rua 19:00,

U17 A North Football Championship
Sun, 20 Aug, Venue: Corofin , (Round 5), Corofin V Tuam Stars 11:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Claregalway 11:30,

U17 A West Football Championship
Sun, 20 Aug, Venue: Barna, (Round 5), Barna V Salthill-Knocknacarra 12:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Westside, (Round 5), St Michael’s V Moycullen 13:00,

U17 B North Football Championship
Sun, 20 Aug, Venue: Caherlistrane, (Round 5), Caherlistrane V Kinvara 11:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Menlough, (Round 5), Menlough/Padraig Pearses V Monivea-Abbey 11:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Headford, (Round 5), Headford V Eastern Harps 11:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Athenry, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Claregalway 19:00,

U17 B West Football Championship
Fri, 18 Aug, Venue: Mervue, (Round 3), St. James V Clifden 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Mervue, (Round 5), St. James V An Spidal 12:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Clifden, (Round 5), Clifden V An Cheathr Rua 12:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Indreabhn, (Round 5), Mchel Breathnach V Oranmore-Maree 12:00,

U17 C North Championship
Sun, 20 Aug, Venue: Brownesgrove, (Round 5), Cortoon Shamrocks V Milltown 11:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Kilconly, (Round 5), Kilconly V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 11:30,
Sun, 20 Aug, Venue: TBC, (Round 5), Gaeil na Gaillimhe V St Brendan’s 11:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Caltra, (Round 5), Caltra V Northern Gaels 11:30,

U17 C West Championship
Thu, 17 Aug, Venue: Killannin, (Round 5), Killannin V Oughterard 18:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Leitir Mir, (Round 5), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V St. Patricks 12:00,

U17 D Football Championship
Sun, 20 Aug, Venue: Headford, (Round 5), Headford V Salthill-Knocknacarra 18:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Oranmore-Maree 18:30,
Sun, 20 Aug, Venue: Knockdoemore, (Round 5), Claregalway V Tuam Stars 18:30,

U14 A Hurling Championship Group 1
Mon, 21 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 2), Oranmore-Maree V Kilconieron 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Kilnadeema Pitch, (Round 2), Kilnadeema-Leitrim V Sarsfields 18:30,

U14 A Hurling Championship Group 2
Mon, 21 Aug, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 2), Carnmore V Tynagh/Abbey-Duniry 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 2), Clarinbridge V Craughwell GAA Club 18:30,

U14 A1 Hurling Championship Group 1
Mon, 21 Aug, Venue: Mullagh, (Round 2), Mullagh/Kiltormer V Portumna 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Gort 18:30,

U14 A1 Hurling Championship Group 2
Mon, 21 Aug, Venue: Turloughmore, (Round 2), Turloughmore V Castlegar 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 2), Maigh Cuilinn – Iomnaocht V Michael Cusacks 18:30,

U14 B Hurling Championship Group 1
Mon, 21 Aug, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 2), Padraig Pearses V Mchel Breathnach 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Cappataggle, (Round 2), Cappataggle V St Thomas 18:30,

U14 B Hurling Championship Group 2
Mon, 21 Aug, Venue: Ballinderreen, (Round 2), Ballinderreen V Ardrahan 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 2), Loughrea V Ballygar 18:30,

U14 B1 Hurling Championship Group 1
Mon, 21 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 2), Killimordaly V Skehana-Mountbellew/Moylough 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 2), Abbeyknockmoy V Ahascragh/Fohenagh 18:30,

U14 B1 Hurling Championship Group 2
Mon, 21 Aug, Venue: Eyrecourt, (Round 2), Fr Joe Walsh’s V Tommy Larkins 18:30,
Mon, 21 Aug, Venue: Tonabrocky, (Round 2), Rahoon-Newcastle V Sylane 18:30,

U14 C Crossplay
Mon, 21 Aug, Venue: Cregg, (Crossplay), Annaghdown V Salthill-Knocknacarra 18:30,

U14 C Hurling Championship Group 1
Mon, 21 Aug, Venue: Ballinasloe, (2), Ballinasloe V Tuam 18:30,

U14 C Hurling Championship Group 2
Mon, 21 Aug, Venue: Kinvara, (2), Kinvara V Liam Mellows 18:30,

U16 A CUP
Thu, 17 Aug, Venue: Kilconieron, (Semi Final 2), Kilconieron V Craughwell GAA Club 18:30,

U16 A SHIELD
Thu, 17 Aug, Venue: Loughrea, (Semi Final 2), Carnmore V Loughrea 18:30,

U16 B1 CUP
Thu, 17 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Semi Final 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Salthill-Knocknacarra 19:00,
Thu, 17 Aug, Venue: Fohenagh Sportsfield, (Semi Final 2), Ahascragh/Fohenagh V Liam Mellows 18:30,

U16 B1 SHIELD
Thu, 17 Aug, Venue: Cregg, (Semi Final 2), Annaghdown V Abbeyknockmoy 18:30,

U16 C SHIELD
Thu, 17 Aug, Venue: Craughwell, (Final), St Mary’s GAA Athenry V Ballinderreen 18:30,

Under 16 A1 Shield
Thu, 17 Aug, Venue: Kinvara, (Semi Final 1), Kinvara V Skehana-Mountbellew/Moylough 19:00,
Thu, 17 Aug, Venue: Tonabrocky, (Semi Final 2), Rahoon-Newcastle V Michael Cusacks 18:30,

Under 16 A1 Cup
Thu, 17 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Semi Final 1), Oranmore-Maree V Castlegar 18:30,
Thu, 17 Aug, Venue: Ardrahan, (Semi Final 2), Ardrahan V Sarsfields 18:30,

U16 B Cup
Thu, 17 Aug, Venue: Portumna, (Semi Final 1), Portumna V Killimordaly 18:30,
Thu, 17 Aug, Venue: Gort GAA Grounds, (Semi Final 2), Gort V Fr Joe Walsh’s 19:00,

U16 B Shield
Wed, 16 Aug, Venue: Tommy Larkins Park, (Semi Final 1), Tommy Larkins V Padraig Pearses 18:30,
Thu, 17 Aug, Venue: St Thomas, (Semi Final 2), St Thomas V Mullagh/Kiltormer 18:30,

Under 12 Roinn 1 Cup
Sun, 20 Aug, Venue: Athenry, (Crossover 5), St Mary’s GAA Athenry V Rahoon-Newcastle 10:00,

Under 12 Roinn 1A Group
Sun, 20 Aug, Venue: Castlegar Pitch, (Round 5), Castlegar V Kilconieron 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 5), Clarinbridge V Craughwell GAA Club 10:00,

Under 12 Roinn 1B Group
Sun, 20 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 5), Oranmore-Maree V Turloughmore 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Michael Cusacks, (Round 5), Michael Cusacks V Loughrea 10:00,

Under 12 Roinn 2A Group
Wed, 16 Aug, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry V Kinvara 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Portumna, (Round 5), Portumna V Tynagh/Abbey-Duniry 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Ardrahan, (Round 5), Ardrahan V St Thomas 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Kinvara, (Round 5), Kinvara V Sarsfields 10:00,

Under 12 Roinn 2B Group
Tue, 15 Aug, Venue: Cappataggle, (Round 5), Cappataggle V Meelick-Eyrecourt 19:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Mullagh, (Round 5), Mullagh/Kiltormer V Ahascragh/Fohenagh 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Killimordaly, (Round 5), Killimordaly V Ballygar 10:00,

Under 12 Roinn 3A Group
Sun, 20 Aug, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 5), Abbeyknockmoy V Mchel Breathnach 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Na Forbacha, (Round 5), Cois Fharraige V Salthill-Knocknacarra 10:00,

Under 12 Roinn 3B Group
Sun, 20 Aug, Venue: Ballinasloe, (Round 5), Ballinasloe V Pdraig Pearses 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Skehana, (Round 5), Skehana-Mountbellew/Moylough V Pdraig Pearses 10:00,

Under 12 Roinn 3C Group
Sun, 20 Aug, Venue: Ballinderreen, (Round 5), Ballinderreen V Sylane 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Pirc Maigh Cuilinn, (Round 5), Maigh Cuilinn – Iomnaocht V Gort 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Ballyloughane, (Round 5), Liam Mellows V Carnmore 10:00,

Under 12 Roinn 4 Cup
Sun, 20 Aug, Venue: Athenry, (Crossover 5), St Mary’s GAA Athenry V Rahoon-Newcastle 11:00,

Under 12 Roinn 4A Group
Sun, 20 Aug, Venue: Clarinbridge, (Round 5), Clarinbridge V Craughwell GAA Club 11:00,

Under 12 Roinn 4B Group
Sun, 20 Aug, Venue: Oranmore-Maree, (Round 5), Oranmore-Maree V Turloughmore 11:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Michael Cusacks, (Round 5), Michael Cusacks V Loughrea 11:00,

Under 12 Roinn 5 Cup
Sun, 20 Aug, Venue: Na Forbacha, (Round 5), Cois Fharraige V Salthill-Knocknacarra 11:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 5), Abbeyknockmoy V Mchel Breathnach 11:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Kilnadeema-Leitrim 11:00,

Under 12 Roinn 6B Group
Sun, 20 Aug, Venue: Tonabrocky, (Round 5), Rahoon-Newcastle V Oranmore-Maree 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Athenry, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Clarinbridge 13:00,

Under 12 Roinn 6A Group
Sun, 20 Aug, Venue: St Thomas, (Round 5), St Thomas V Oranmore-Maree 10:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Portumna, (Round 5), Portumna V Tynagh/Abbey-Duniry 11:00,
Sun, 20 Aug, Venue: Athenry, (Round 5), St Mary’s GAA Athenry V Kinvara 12:00,

Share story:

Leinster Hurling Championship Preview - Galway Manager Henry Shefflin talks to Niall Canavan

The Galway Senior Hurlers play the first game of the Leinster Senior Championship on Sunday when they host Carlow at Pearse Stadium. For Henry Shefflin an...

Connacht Head Coach looks ahead to vital URC Clash with Zebre

Connacht released a squad update this morning ahead of their must win meeting with Zebre at Dexcom Stadium on Saturday. There are no new injury concerns a...

Galway vs Sligo (Connacht Senior Football Semi-Final Preview with Pat Spillane)

Galway and Sligo match up again this Saturday (20th April) in the Connacht senior football semi-final, a repeat of last year’s decider when the Trib...

Galway vs Sligo (Connacht Minor Ladies Football Championship Preview with Nigel Walsh)

Galway begin the defence of their All-Ireland minor ladies football title on Wednesday (17th April) when they take on Sligo in the first round of the Conn...