Galway GAA Fixtures (14th-20th September 2021)

Claregalway Hotel Senior Football Championship – Group 1
Sat, 18 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 2), St. James V Cortoon Shamrocks 14:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Killannin V Tuam Stars 16:00,

Claregalway Hotel Senior Football Championship – Group 2
Sat, 18 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), St Michael’s V An Spidal 15:00,
Sat, 18 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Milltown V Mountbellew/Moylough 17:30,

Claregalway Hotel Senior Football Championship – Group 3
Sat, 18 Sep, Venue: The Priarie, (Round 2), Claregalway V An Cheathr Rua 15:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Moycullen V Annaghdown 14:15,

Claregalway Hotel Senior Football Championship – Group 4
Sat, 18 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Caherlistrane V Corofin 15:00,
Sat, 18 Sep, Venue: Pearse Stadium, (Round 2), Oughterard V Barna 16:45,
Sat, 18 Sep, Venue: Kenny Park, (Round 2), Monivea-Abbey V Salthill-Knocknacarra 17:00,

Senior B Hurling Championship Group 1
Mon, 20 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Gort 19:00,

U12 Roinn 1 Cup
Sun, 19 Sep, Venue: TBC, (Final), Oranmore-Maree V Clarinbridge 10:00,

U12 Roinn 1 Shield
Sun, 19 Sep, Venue: Moycullen, (Final ), Moycullen Iomnocht V Kilconieron 10:00,

U12 Roinn 2 Cup
Sun, 19 Sep, Venue: TBC, (Final ), Cappataggle V Tynagh/Abbey-Duniry 10:00,

U12 Roinn 2 Shield
Sun, 19 Sep, Venue: TBC, (Final ), Ballinasloe V Kilnadeema-Leitrim 10:00,

U12 Roinn 3 Cup
Sun, 19 Sep, Venue: Tonabrocky, (Final ), Rahoon-Newcastle V Mchel Breathnach 10:00,

Claregalway Hotel Intermediate Football Championship – Group A
Fri, 17 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 2), St Gabriel’s V Mchel Breathnach 19:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Clonbur, (Round 2), Headford V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 14:00,

Claregalway Hotel Intermediate Football Championship – Group B
Sun, 19 Sep, Venue: The Priarie, (Round 2), Oilein rann V Kilkerrin-Clonberne 14:15,
Sun, 19 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Glenamaddy V Kilconly 15:00,

Claregalway Hotel Intermediate Football Championship – Group C
Sun, 19 Sep, Venue: Tuam Stadium, (Round 2), Williamstown V Dunmore MacHales 12:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 2), Corofin V Oranmore-Maree 16:30,

Claregalway Hotel Intermediate Football Championship – Group D
Sat, 18 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 2), St Brendan’s V Killererin 13:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Duggan Park , (Round 2), Menlough V Caltra 14:00,

U-14 Football Group 1 A
Tue, 14 Sep, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 2), Claregalway V Caherlistrane 18:30,
Tue, 14 Sep, Venue: Craughwell, (Round 2), Craughwell GAA Club V Headford 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 3), Claregalway V Craughwell GAA Club 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Caherlistrane, (Round 3), Caherlistrane V Headford 18:30,

U-14 Football League Group 1 B
Tue, 14 Sep, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 2), Corofin V Tuam Stars 18:30,
Tue, 14 Sep, Venue: Cregg, (Round 2), Annaghdown V Loughrea Gaelic Football 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 3), Corofin V Annaghdown 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Tuam Stars, (Round 3), Tuam Stars V Loughrea Gaelic Football 18:30,

U-14 Football League Group 2 A
Tue, 14 Sep, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 2), Barna V Oranmore-Maree 18:30,
Tue, 14 Sep, Venue: The Priarie, (Round 2), Salthill-Knocknacarra V Moycullen 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 3), Barna V Salthill-Knocknacarra 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Oranmore, (Round 3), Oranmore-Maree V Moycullen 18:30,

U-14 Football League Group 2 B
Tue, 14 Sep, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 2), An Cheathr Rua V Mchel Breathnach 18:30,
Tue, 14 Sep, Venue: Mervue, (Round 2), St. James V Killannin 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 3), An Cheathr Rua V St. James 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 3), Mchel Breathnach V Killannin 18:30,

U-14 Football League Group 3 A
Tue, 14 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 2), Mountbellew/Moylough V Menlough 19:00,
Tue, 14 Sep, Venue: Dunmore MacHales, (Round 2), Dunmore MacHales V Monivea-Abbey 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 3), Mountbellew/Moylough V Dunmore MacHales 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Menlough, (Round 3), Menlough V Monivea-Abbey 18:30,

U-14 Football League Group 3 B
Tue, 14 Sep, Venue: Clonberne, (Round 2), Kilkerrin/Clonberne/Killererin V Kinvara 19:00,
Tue, 14 Sep, Venue: Ballinasloe, (Round 2), Ballinasloe V St Gabriel’s 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Clonberne, (Round 3), Kilkerrin/Clonberne/Killererin V Ballinasloe 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Kinvara, (Round 3), Kinvara V St Gabriel’s 18:30,

U-14 Football League Group 4 A
Tue, 14 Sep, Venue: Westside, (Round 2), St Michael’s V Oranmore-Maree 19:00,
Tue, 14 Sep, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 2), Claregalway V Salthill-Knocknacarra 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Westside, (Round 3), St Michael’s V Claregalway 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Oranmore, (Round 3), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 18:30,

U-14 Football League Group 4 B
Tue, 14 Sep, Venue: Oughterard, (Round 2), Oughterard V Barna 19:00,
Tue, 14 Sep, Venue: An Spideal, (Round 2), An Spidal V Clifden 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Oughterard, (Round 3), Oughterard V An Spidal 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 3), Barna V Clifden 18:30,

U-14 Football League Group 5 A
Tue, 14 Sep, Venue: Milltown GAA, (Round 2), Milltown V Tuam Stars 19:00,
Tue, 14 Sep, Venue: Caltra Pitch, (Round 2), Caltra V Northern Gaels 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Milltown GAA, (Round 3), Milltown V Caltra 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Tuam Stars, (Round 3), Tuam Stars V Northern Gaels 18:30,

U-14 Football League Group 5 B
Tue, 14 Sep, Venue: Brownesgrove, (Round 2), Cortoon Shamrocks V Claregalway 18:30,
Tue, 14 Sep, Venue: St Brendan’s, (Round 2), St Brendan’s V Kilconly 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 3), Claregalway V St Brendan’s 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Kilconly, (Round 3), Kilconly V Cortoon Shamrocks 18:30,

U-14 Football League Group 6 A
Tue, 14 Sep, Venue: Leitir Mir, (Round 2), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V Salthill-Knocknacarra 19:00,
Tue, 14 Sep, Venue: Oranmore, (Round 2), Oranmore-Maree V Renvyle 19:00,
Tue, 21 Sep, Venue: Renvyle, (Round 3), Renvyle V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Carna, (Round 3), Crna-Caiseal/Na Piarsaigh V Oranmore-Maree 18:30,

U-14 Football League Group 6 B
Tue, 14 Sep, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 2), Claregalway V Monivea-Abbey 18:30,
Tue, 14 Sep, Venue: Caherlistrane, (Round 2), Caherlistrane V Corofin 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: The Priarie, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Claregalway 18:30,
Tue, 21 Sep, Venue: Monivea-Abbey, (Round 3), Monivea-Abbey V Caherlistrane 18:30,

U-16 Football League Group 1 A
Fri, 17 Sep, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Killannin 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 3), Moycullen V Claregalway 19:00,

U-16 Football League Group 1 B
Fri, 17 Sep, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 3), Corofin V Annaghdown 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Tuam Stars, (Round 3), Tuam Stars V Oranmore-Maree 19:00,

U-16 Football League Group 2 A
Fri, 17 Sep, Venue: Clifden, (Round 3), Clifden V An Spidal 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Pirc na bhForbacha, (Round 3), Barna V An Cheathr Rua 19:00,

U-16 Football League Group 2 B
Fri, 17 Sep, Venue: Craughwell, (Round 3), Craughwell GAA Club V Caherlistrane 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 3), Mountbellew/Moylough V Dunmore MacHales 19:00,

U-16 Football League Group 3 A
Fri, 17 Sep, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 3), Mchel Breathnach V St Michael’s 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Mervue, (Round 3), St. James V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir 19:00,

U-16 Football League Group 3 B
Fri, 17 Sep, Venue: Headford, (Round 3), Headford V Kinvara 19:05,
Fri, 17 Sep, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 3), Claregalway V Oranmore-Maree 19:05,

U-16 Football League Group 4 A
Fri, 17 Sep, Venue: Caltra Pitch, (Round 3), Caltra V Monivea-Abbey 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Kilconly, (Round 3), Kilconly V St Brendan’s 19:00,

U-16 Football League Group 4 B
Fri, 17 Sep, Venue: Ballinasloe, (Round 3), Ballinasloe V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Cortoon Shamrocks, (Round 3), Cortoon Shamrocks V St Gabriel’s 19:00,

U-16 Football League Group 5 A
Fri, 17 Sep, Venue: Corofin GAA Pitch , (Round 3), Corofin V Milltown 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Glenamaddy/Glinsk GAA, (Round 3), Northern Gaels V Tuam Stars 19:00,

U-16 Football League Group 5 B
Fri, 17 Sep, Venue: Carna, (Round 3), Crna-Caiseal/Na Piarsaigh V St. Patricks 19:00,
Fri, 17 Sep, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 3), Salthill-Knocknacarra V Oughterard 19:00,

Junior B Hurling Championship Knockout
Sat, 18 Sep, Venue: Loughrea, (Quarter-Final), Clarinbridge V Sarsfields 17:30,
Sat, 18 Sep, Venue: Duggan Park , (Quarter-Final), Padraig Pearses V Killimordaly 17:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Kenny Park, (Quarter-Final), Portumna V Moycullen Iomnocht 14:30,

Junior C Hurling Championship Knockout
Sat, 18 Sep, Venue: Loughrea, (Quarter-Final), Tommy Larkins V Kilbeacanty 15:00,
Sat, 18 Sep, Venue: Carnmore, (Quarter-Final), Oranmore-Maree V Craughwell GAA Club 15:30,

Keogh Accountancy Junior Championship North – Group A
Tue, 14 Sep, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 1), Claregalway V Caherlistrane 19:45,

Keogh Accountancy Junior Championship North – Group B
Sun, 19 Sep, Venue: Mervue, (Round 2), St. James V Ballinasloe 12:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Mountbellew, (Round 2), Mountbellew/Moylough V St Mary’s GAA Athenry 12:00,

Keogh Accountancy Junior Championship West – Group A
Sun, 19 Sep, Venue: Crestwood, (Round 2), Fr Griffins/ire g V Barna 13:00,
Sun, 19 Sep, Venue: The Priarie, (Round 2), Salthill-Knocknacarra V Carna Cashel GAA 16:30,

Keogh Accountancy Junior Championship West – Group B
Sat, 18 Sep, Venue: Maigh Cuilinn, (Round 2), Moycullen V Renvyle 18:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Clonbur, (Round 2), St. Patricks V Clifden 17:00,

Keogh Accountancy Junior A Football Championship
Fri, 17 Sep, Venue: Tuam Stadium, (North Final), Milltown V Annaghdown 18:00,

Keogh Accountancy Junior A Football League/Shield
Sat, 18 Sep, Venue: Caltra Pitch, (North Semi Final), Caltra V St Mary’s GAA Athenry 18:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Glinsk G.A.A.Pitch, (North Semi Final), Glinsk V Monivea-Abbey 12:00,

Minor (U17) Knockout
Sun, 19 Sep, Venue: Turloughmore, (Quarter-Final), Turloughmore V Sarsfields 12:00,

Keogh Accountancy Junior B Football Championship
Sun, 19 Sep, Venue: The Priarie, (West Final), An Spidal V Salthill-Knocknacarra 12:00,

Keogh Accountancy Junior B Football League/Shield
Sat, 18 Sep, Venue: Kilconly, (North Semi Final), Kilconly V Menlough 18:30,

Minor (U17) B Knockout
Sun, 19 Sep, Venue: Mullagh, (Quarter-Final), Ardrahan V Mullagh/Kiltormer 12:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Ballinderreen, (Quarter-Final), Ballinderreen V Sylane 12:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Kinvara, (Quarter-Final), Kinvara V St Mary’s GAA Athenry 12:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Carnmore, (Quarter-Final), Tommy Larkins V Carnmore 12:00,

Keogh Accountancy Junior C Football Championship
Sun, 19 Sep, Venue: Westside, (West Final), St Michael’s V Gaeil na Gaillimhe 15:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Barnaderg , (North Final), Cortoon Shamrocks V Mountbellew/Moylough 17:30,

Keogh Accountancy Junior C Football League/Shield
Sat, 18 Sep, Venue: Leitir Mir, (West Semi Final), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mir V Salthill-Knocknacarra 18:00,
Sat, 18 Sep, Venue: Ballygar, (North Quarter Final), St Brendan’s V Fr Griffins/ire g 18:00,
Sat, 18 Sep, Venue: Oranmore, (North Quarter Final), Oranmore-Maree V Caherlistrane 18:00,
Sat, 18 Sep, Venue: Claregalway Lakeview, (North Quarter Final), Claregalway V St Gabriel’s 18:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Barna, (West Semi Final), Barna V Moycullen 18:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Barnaderg , (North Quarter Final), Killererin V Kiltormer 12:00,

Minor (U17) B1 Knockout
Sun, 19 Sep, Venue: Kenny Park, (Semi-Final), Fr. Joe Walsh’s V Moycullen Iomnocht 12:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Clarinbridge, (Semi-Final), Rahoon-Newcastle V Kilconieron 12:00,

Minor (U17) C Knockout
Sun, 19 Sep, Venue: Gort, (Semi-Final), Portumna V Salthill-Knocknacarra 12:00,
Sun, 19 Sep, Venue: Ballymacward, (Semi-Final), Four Roads V Craughwell GAA Club 15:00,

Junior C1 Hurling Championship Group 3
Sun, 19 Sep, Venue: Turloughmore, (Round 5), Turloughmore V Ardrahan 14:30,
Sun, 19 Sep, Venue: Ballinderreen, (Round 5), Ballinderreen V Clarinbridge 14:30,

Sweeney Oil U19 B Football Championship
Wed, 15 Sep, Venue: Caherlistrane, (North Quarter Final), Caherlistrane V St Mary’s GAA Athenry 18:45,

Under 12 Roinn 5 Cup
Sun, 19 Sep, Venue: TBC, (Final), Carnmore V Loughrea 10:00,

Under 12 Roinn 6 Cup
Sat, 18 Sep, Venue: Oranmore, (Final ), Craughwell GAA Club V Oranmore-Maree 10:00,

Under 12 Roinn 6 Shield
Sun, 19 Sep, Venue: TBC, (Final), Mchel Breathnach V Kilnadeema-Leitrim 10:00,

Under 14 A Cup
Thu, 16 Sep, Venue: Duggan Park , (Final ), St Mary’s GAA Athenry V Loughrea 18:30,

Under 14 A1 Cup
Thu, 16 Sep, Venue: Duggan Park , (Final ), Craughwell GAA Club V Castlegar 19:45,

Under 14 B Cup
Wed, 15 Sep, Venue: Duggan Park , (Final ), Tommy Larkins V Ballygar 18:15,

Under 14 B1 Cup
Wed, 15 Sep, Venue: Duggan Park , (Final ), St Thomas V Mullagh/Kiltormer 20:00,

Under 14 B1 Shield
Sun, 19 Sep, Venue: Sylane, (Final ), Sylane V Killimor 10:00,