Galway GAA Fixtures

Wednesday September 11th

Division 3 A, Venue: Menlough, (Div 3 A Championship Semi Finals), Menlough V Kilkerrin-Clonberne 18:45, Ref: Lloyd Kelly

Under 15C Hurling Cup, Venue: Cappataggle, (Final), Four Roads V St Thomas 18:30, Ref: Seamus Goldrick

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group A, Venue: Mountbellew, (Round 4), Mountbellew/Moylough V Monivea-Abbey 18:30, Ref: Martin Flaherty

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group B, Venue: Ballinasloe, (Round 4), Ballinasloe V St Mary’s GAA Athenry 19:30, Ref: Gerry Moore

Minor B Hurling Championship – Group 1, Venue: Cregg, (Round 7), Annaghdown V Ballygar 18:15, Ref: Paul Fahy

Minor B Hurling Championship – Group 1, Venue: Sylane, (Round 7), Sylane V Mullagh/Kiltormer 18:15, Ref: David Staunton

Minor B Hurling Championship – Group 2, Venue: Kilconieron, (Round 7), Kilconieron V Pádraig Pearses 18:15, Ref: James Lundon

Minor B Hurling Championship – Group 2, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 7), Meelick-Eyrecourt V Cappataggle 18:15, Ref: Brian Keon

Minor B1 Hurling Championship, Venue: Kenny Park, (Quarter-Final), Rahoon Newcastle – Bearna Na Forbacha V Craughwell GAA Club 18:15, Ref: Karol Collins

Minor B1 Hurling Championship, Venue: Portumna, (Quarter-Final), Tynagh/Abbey-Duniry V Killimor 19:00, Ref: David Dillon

Minor B1 Hurling Championship, Venue: Duggan Park, (Quarter-Final), Ballinderreen V Ahascragh/Fohenagh 19:45, Ref: Gerry Hurley

Thursday 12th September

Under 13 A Hurling Shield, Venue: Killimor, (Final), Sarsfields V Turloughmore 18:30, Ref: James Lundon

Under 13A Hurling Cup, Venue: Duggan Park, (Final), St Mary’s GAA Athenry V Clarinbridge 18:30, Ref: Paul Fahy

U15B Hurling Shield, Venue: Duggan Park, (Final), Carnmore V Kinvara 19:45, Ref: John Keane

Under 16 B Hurling Shield, Venue: Killimor, (Final), Michael Cusacks V Gort 19:45, Ref: Liam Gordon

Minor B Hurling Championship – Group 2, Venue: Ballyloughane, (Round 7), Liam Mellows V Sarsfields 18:15, Ref: Sean Byrne

Friday 13th September

U-16 Football Division 1 A, Venue: Oranmore, (Div 1 A Championship Quarter Finals), Oranmore-Maree V St Michael’s 18:30, Ref: TBC

U-16 Football Division 1 A, Venue: Corofin GAA Pitch, (Div 1 A Championship Quarter Finals), Corofin V Claregalway 19:00, Ref: Thomas Murphy

Under 16 Division 2 A, Venue: Kinvara, (Div 2 A Championship Semi-Final), Kinvara V Killannin 18:30, Ref: TBC

Under 16 Division 2 A, Venue: Caltra Pitch, (Div 2 A Championship Semi-Final), Caltra V Caherlistrane 18:45, Ref: TBC

Under 16 Division 2 B, Venue: TBC, (Div 2 B Shield Semi – Final), Clifden V Loughrea Gaelic Football 18:30, Ref: TBC

Under 16 Division 2 B, Venue: TBC, (Div 2 B Championship Semi – Final), Mountbellew/Moylough V St Mary’s GAA Athenry 18:45, Ref: TBC

U14 Football Division 1, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Div 1 A Championship Quarter Finals), Claregalway V Oranmore-Maree 18:45, Ref: Richard McNicholas

U14 Football Division 2, Venue: Brownesgrove, (Dib 2 B Shield), Cortoon Shamrocks V Monivea-Abbey 18:30, Ref: TBC

U14 Football Division 2, Venue: An Spideal, (Div 2 A Championship Semi Final), An Spidéal V Dunmore MacHales 18:30, Ref: TBC

U14 Football Division 3, Venue: Caltra Pitch, (Div 3 Championship Semi Finals), Caltra V Milltown 18:45, Ref: Martin Gavin

Intermediate Hurling Championship – Group 1, Venue: Pearse Stadium, (Round 6), Sylane V Moycullen 18:15, Ref: David Earls

Junior B Hurling Championship, Venue: Kilbeacanty, (Quarter-Final), Oranmore-Maree V Portumna 18:15, Ref: Kevin Egan

Junior C1 Hurling Championship, Venue: Carnmore, (Pre-Lim Quarter-Final), Salthill-Knocknacarra V Turloughmore 18:15, Ref: Richard McNicholas

Minor A Championship, Venue: Glenamaddy, (North Semi Final), Northern Gaels V Claregalway 19:30, Ref: Noel Dempsey

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group A, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 18:30, Ref: Austin O’Connell

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group B, Venue: Bushfield Park, (Round 4), Loughrea V Headford 18:30, Ref: Pat Hansberry

Minor B1 Hurling Championship, Venue: Duggan Park, (Quarter-Final), Skehana-Mountbellew/Moylough V Ballinasloe 18:15, Ref: John Rosney

Saturday 14th September

Senior A Hurling Championship – Group 2, Venue: Kenny Park, (Round 5), Gort V Tynagh/Abbey-Duniry 16:00, Ref: Michael Conway

Senior A Hurling Championship – Group 2, Venue: Duggan Park, (Round 5), Loughrea V Sarsfields 16:00, Ref: Shane Hynes

Senior A Hurling Championship – Group 2, Venue: Loughrea, (Round 5), Kilnadeema-Leitrim V Cappataggle 16:00, Ref: Michael Haverty

Senior B Hurling Championship – Group 1, Venue: Duggan Park, (Round 5), Oranmore-Maree V Pádraig Pearses 14:30, Ref: Liam Gordon

Senior B Hurling Championship – Group 1, Venue: Loughrea, (Round 5), Ahascragh/Fohenagh V Beagh 14:30, Ref: Gerry Donoghue

Senior B Hurling Championship – Group 1, Venue: Kenny Park, (Round 5), Craughwell GAA Club V St Mary’s GAA Athenry 14:30, Ref: Brian Keon

U-16 Football Division 1 A, Venue: The Prairie, (Div 1 A Championship Quarter Finals), Salthill-Knocknacarra V Dunmore MacHales 16:00, Ref: TBC

Claregalway Hotel Intermediate Football Relegation, Venue: Annaghdown, (Relegation Semi Final), Williamstown V Oileann Arann 13:30, Ref: P.J. Rabbitte

Under 12 Group 2 Cup, Venue: Tonabrucky, (Final), Kilconieron V Moycullen 11:00, Ref: TBC

Under 12 Group 2 Shield, Venue: Ardrahan, (Final), Gort V Kinvara 11:00, Ref: TBC

Under 12 Group 3 Shield, Venue: Tonabrucky, (Final), Sylane V Liam Mellows 10:00, Ref: TBC

Under 12 Group 4 Cup, Venue: Mountbellew, (Final), Pádraig Pearses V Ballygar 10:00, Ref: Cathal McMahon

Under 12 Group 4 Shield, Venue: Tonabrucky, (Final), Bearna-Na Forbacha V Ballinderreen 12:00, Ref: TBC

Under 12 Group 7 Cup, Venue: Ardrahan, (Final), Craughwell GAA Club V St Mary’s GAA Athenry 12:00, Ref: TBC

Under 12 Group 7 Shield, Venue: Ardrahan, (Final), Clarinbridge V Oranmore-Maree 10:00, Ref: TBC

Intermediate Hurling Championship – Group 1, Venue: Pearse Stadium, (Round 6), Kinvara V Turloughmore 14:30, Ref: Pat McGrath

Intermediate Hurling Championship – Group 1, Venue: Ballinderreen, (Round 6), Kilconieron V Kilbeacanty 16:00, Ref: David Staunton

Intermediate Hurling Championship – Group 2, Venue: Killimor, (Round 6), Castlegar V Meelick-Eyrecourt 16:00, Ref: Peter Campbell

Intermediate Hurling Championship – Group 2, Venue: Pearse Stadium, (Round 6), Rahoon-Newcastle V Annaghdown 16:00, Ref: Sean Byrne

Under 12 Hurling Group 5 Cup, Venue: Mountbellew, (Final), Abbeyknockmoy V Athleague\Tremane 11:00, Ref: Charlie Ward

Under 12 Hurling Group 5 Shield, Venue: Mountbellew, (Final), Castlebar Mitchels Hurling V Roscommon Gaels 12:00, Ref: Michael Melia

Under 12 Hurling Group 6 Shield, Venue: Tonabrucky, (Final), Pádraig Pearses V An Spidéal 13:00, Ref: TBC

Junior 1 Hurling Championship, Venue: Carnmore, (Semi-Final), Bearna-Na Forbacha V Ballinasloe 16:00, Ref: Adrian Pierce

Junior B Hurling Championship, Venue: Killimor, (Quarter-Final), Killimordaly V Mullagh 14:30, Ref: Seamus Moran

Junior C Hurling Championship, Venue: Ballinderreen, (Quarter-Final), Liam Mellows V Kilbeacanty 14:30, Ref: Paschal Sheehan

Sunday 15th September

Senior A Hurling Championship – Group 1, Venue: Kenny Park, (Round 5), Turloughmore V St Thomas 17:30, Ref: John McDonagh

Senior A Hurling Championship – Group 1, Venue: Pearse Stadium, (Round 5), Liam Mellows V Castlegar 17:30, Ref: John Keane

Senior A Hurling Championship – Group 1, Venue: Duggan Park, (Round 5), Portumna V Tommy Larkins 17:30, Ref: Ger O’Connor

Senior B Hurling Championship – Group 2, Venue: Kenny Park, (Round 5), Killimordaly V Ardrahan 16:00, Ref: Derek Kelly

Senior B Hurling Championship – Group 2, Venue: Duggan Park, (Round 5), Abbeyknockmoy V Clarinbridge 16:00, Ref: Shane Curley

Senior B Hurling Championship – Group 2, Venue: Loughrea, (Round 5), Ballinderreen V Mullagh 16:00, Ref: Liam Gordon

Intermediate Hurling Championship – Group 2, Venue: Loughrea, (Round 6), An Spidéal V Killimor 17:30, Ref: Peter Murphy

Junior 1 Hurling Championship, Venue: Pearse Stadium, (Semi-Final), Salthill-Knocknacarra V Micheál Breathnach 16:00, Ref: Karol Collins

Car Parts Warehouse Junior A Championship West – Group B, Venue: Ros Muc, (Round 3), Na Piarsaigh V Naomh Anna, Leitir Mór 12:30, Ref: Mairtín O Curraoin (coilím)

Junior B Hurling Championship, Venue: Craughwell, (Quarter-Final), Loughrea V Pádraig Pearses 12:00, Ref: Noel Quinn

Junior C1 Hurling Championship, Venue: Clarinbridge, (Pre-Lim Quarter-Final), St Mary’s GAA Athenry V Annaghdown 12:00, Ref: Ronan Stankard

Junior C1 Hurling Championship, Venue: Kiltormer, (Pre-Lim Quarter-Final), Ahascragh/Fohenagh V Tynagh/Abbey-Duniry 12:00, Ref: Peter Campbell

Junior C1 Hurling Championship, Venue: Lackagh, (Pre-Lim Quarter-Final), Moycullen V Tuam 12:00, Ref: James Hoade

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group B, Venue: Brownesgrove, (Round 4), Cortoon Shamrocks V Kilconly 12:00, Ref: P.J. Rabbitte

Monday 16th September

Under 15 A1 Hurling Cup, Venue: Oranmore-Maree, (Semi Final 2), Oranmore-Maree V Sarsfields 18:15, Ref: John Keane

Under 16 B1 Hurling Shield, Venue: Killimor, (Semi Final 2), Killimor V Salthill-Knocknacarra 18:45, Ref: John Rosney

Tuesday 17th September

U14 Football Division 1, Venue: TBC, (Div 1 A Shield Semi – Final), Annaghdown V St Michael’s 18:30, Ref: TBC

U14 Football Division 1, Venue: Páirc na bhForbacha, (Div 1 B Championship Semi Final), Barna V Micheál Breathnach 18:30, Ref: TBC

U14 Football Division 1, Venue: TBC, (Div 1 A Championship Semi – Final), Killannin V Corofin 18:30, Ref: TBC

U14 Football Division 2, Venue: Leitir Mór, (Div 2 A Championship Quarter Finals), Naomh Anna, Leitir Mór V St Mary’s GAA Athenry 18:45, Ref: TBC

Junior C Hurling Championship, Venue: Duggan Park, (Quarter-Final), Sylane V Killimordaly 19:00, Ref: James Lundon

Wednesday 18th September

Minor A Championship, Venue: The Prairie, (West Semi Final), Salthill-Knocknacarra V Barna 18:15, Ref: Frank Kinneen

Minor A Championship, Venue: Maigh Cuilinn, (West Semi Final), Moycullen V Oranmore-Maree 18:15, Ref: Ronan McNulty

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group A, Venue: Tuam Stars, (Round 5), Tuam Stars V Kilkerrin/Clonberne/Killererin 18:30, Ref: Thomas Murphy

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group A, Venue: Cregg, (Round 5), Annaghdown V Mountbellew/Moylough 18:30, Ref: Martin Collins

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group B, Venue: Kilconly, (Round 5), Kilconly V St Mary’s GAA Athenry 18:30, Ref: Richard McNicholas

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group B, Venue: Headford, (Round 5), Headford V Cortoon Shamrocks 18:30, Ref: Gerald Anthony Lohan

Ard Ri House Hotel Minor B North Championship – Group B, Venue: Ballinasloe, (Round 5), Ballinasloe V Loughrea 18:30, Ref: John Cahill

Minor B Football Championship, Venue: Clifden, (West Semi Final), Clifden V Naomh Anna, Leitir Mór 18:15, Ref: Frank Walsh

Minor B Football Championship, Venue: Oughterard, (West Semi Final), Oughterard V Micheál Breathnach 18:15, Ref: Kieran Quinn

print