3 April 2024

~14 minutes read

Galway GAA Fixtures

Share story:
Galway GAA Fixtures

Wed 03 Apr

Junior A Hurling League Group 4, Venue: Ardrahan, (Round 2), Ardrahan V St Thomas 18:30, Ref: Noel Quinn

 

Thu 04 Apr

Under 15 A Group, Venue: Craughwell, (Round 1), Craughwell GAA Club V Kilnadeema-Leitrim 18:30, Ref: Gordan Duane

Under 15 A Group, Venue: Turloughmore, (Round 1), Turloughmore V Sarsfields 18:30, Ref: Sean Byrne

Under 15 A Group, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 1), Tynagh/Abbey-Duniry V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Brian Keon

Under 15 A Group, Venue: Athenry, (Round 1), St Mary’s GAA Athenry V Clarinbridge 18:30, Ref: David Staunton

Under 15 A1 Group, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 1), Gort V Carnmore 18:30, Ref: Kevin Egan

Under 15 A1 Group, Venue: Castlegar Pitch, (Round 1), Castlegar V Michéal Breathnach 18:30, Ref: Paul Fahy

Under 15 A1 Group, Venue: Portumna, (Round 1), Portumna V Kilconieron 18:30, Ref: David Cunningham

Under 15 A1 Group, Venue: Michael Cusacks, (Round 1), Michael Cusacks V Loughrea 18:30, Ref: Noel Quinn

Under 15 B Group, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 1), Moycullen V Pádraig Pearses 18:30, Ref: David Earls

Under 15 B Group, Venue: Mullagh, (Round 1), Mullagh/Kiltormer V Fr Joe Walsh’s 18:30, Ref: Christopher Browne

Under 15 B Group, Venue: Mountbellew, (Round 1), Skehana-Mountbellew/Moylough V Ballinderreen 18:30, Ref: John Cahill

Under 15 B Group, Venue: Ardrahan, (Round 1), Ardrahan V Ballygar 18:30, Ref: Kevin Quirke

Under 15 B1 Group, Venue: Cregg, (Round 1), Annaghdown V St Thomas 18:30, Ref: Stephen Doyle

Under 15 B1 Group, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 1), Tommy Larkins V Kinvara 18:30, Ref: Pakie Muldoon

Under 15 B1 Group, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 1), Ahascragh/Fohenagh V Sylane 18:30, Ref: Gerard Dwyer

Under 15 B1 Group, Venue: Killimordaly, (Round 1), Killimordaly V Cappataggle 18:30, Ref: Pat Burke

Under 15 C Group, Venue: Ballyloughane, (Round 1), Liam Mellows V Ballinasloe 18:30, Ref: Karol Collins

Under 15 C Group, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V Abbeyknockmoy 18:30, Ref: Ronan McNulty

Junior A Hurling League Group 4, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 2), Gort V Ballinderreen 19:30, Ref: Kevin Egan

U19 A North Football League, Venue: Knockdoemore, (Round 1), Claregalway V Tuam Stars 18:45, Ref: Thomas Murphy

U19 A North Football League, Venue: Corofin, (Round 1), Corofin V Dunmore MacHales 18:45, Ref: Padraic Kelly

U19 A North Football League, Venue: Mountbellew, (Round 1), Mountbellew/Moylough V Annaghdown 18:45, Ref: Mairtin Flaherty

U19 A West Football League, Venue: Killannin, (Round 1), Killannin V Moycullen 18:45, Ref: Daire Crowe

U19 A West Football League, Venue: Oranmore, (Round 1), Oranmore-Maree V Salthill-Knocknacarra 18:45, Ref: Ger Cahill

U19 B North Football League, Venue: Caherlistrane, (Round 1), Caherlistrane V Northern Gaels 18:45, Ref: Tony Keating

U19 B North Football League, Venue: Ballinasloe, (Round 1), Eastern Harps V Kinvara 18:45, Ref: P.J. Rabbitte

U19 B North Football League, Venue: Menlough, (Round 1), Menlough/Pádraig Pearses V St Mary’s GAA Athenry 18:45, Ref: Shane Larkin

U19 B West Football League – Group A, Venue: Pirc an Chathnaigh, (Round 1), An Cheathrú Rua V Barna 18:45, Ref: Brenadan Kinneavy

U19 B West Football League – Group A, Venue: Indreabhn, (Round 1), Michéal Breathnach V An Spidéal 18:45, Ref: Noel Gorham

U19 B West Football League – Group B, Venue: Mervue, (Round 1), St. James V Oranmore-Maree 18:45, Ref: Tom Nally

U19 C North Football League – Group A, Venue: Clonberne, (Round 1), Kilkerrin-Clonberne V St Brendan’s 18:45, Ref: Tom Ryder

U19 C North Football League – Group B, Venue: Milltown, (Round 1), Milltown V Killererin 18:45, Ref: Karol Murray

U19 C North Football League – Group B, Venue: Caltra, (Round 1), Caltra V Gaeil na Gaillimhe 18:45, Ref: Sean Lyons

U19 C North Football League – Group B, Venue: Brownesgrove, (Round 1), Cortoon Shamrocks V Kilconly 18:45, Ref: Kieran Quinn

U19 C West Football League, Venue: Clifden, (Round 1), Clifden V Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh 18:45, Ref: Frank Walsh

Under 15C1 Group, Venue: Oranmore-Maree, (Round 1), Oranmore-Maree V St Mary’s GAA Athenry 18:30, Ref: Daire Crowe

Under 15C1 Group, Venue: Clarinbridge, (Round 1), Clarinbridge V Craughwell GAA Club 18:30, Ref: John Mullane

Under 15C1 Group, Venue: Turloughmore, (Round 1), Turloughmore V Four Roads 18:30, Ref: Sean Byrne

 

Fri 05 Apr

Under 13 Division 1, Venue: Corofin GAA Pitch, (Round 1), Corofin V Caherlistrane 18:30, Ref: John Devlin

Under 13 Division 1, Venue: Loughrea, (Round 1), Loughrea Gaelic Football V Mountbellew/Moylough 18:30, Ref: Shane Larkin

Under 13 Division 1, Venue: Tuam Stars, (Round 1), Tuam Stars V Moycullen 18:30, Ref: Tom Browne

Under 13 Division 1, Venue: Cregg, (Round 1), Annaghdown V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Mark Casey

Under 13 Division 1, Venue: Knockdoemore, (Round 1), Claregalway V Salthill-Knocknacarra 19:30, Ref: Martin Collins

Under 13 Division 2 North, Venue: Monivea-Abbey, (Round 1), Monivea-Abbey V St. James 18:30, Ref: Gerry Daly

Under 13 Division 2 North, Venue: Ballygar, (Round 1), St Brendan’s V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Sean Lyons

Under 13 Division 2 North, Venue: Dunmore MacHales, (Round 1), Dunmore MacHales V Kinvara 18:30, Ref: Karol Murray

Under 13 Division 2 West, Venue: St Michael’s, (Round 1), St Michael’s V Barna 18:30, Ref: Kevin Kenny

Under 13 Division 2 West, Venue: An Spideal, (Round 1), An Spidéal V Michéal Breathnach 18:30, Ref: John O Niadh

Under 13 Division 2 West, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V Killannin 19:00, Ref: Daire Crowe

Under 13 Division 3 North, Venue: Ballinasloe, (Round 1), Ballinasloe V Headford 18:30, Ref: Gearoid O Conamha

Under 13 Division 3 North, Venue: Kilconnell, (Round 1), St Gabriel’s V Kilkerrin-Clonberne 18:30, Ref: Richard Sheppard

Under 13 Division 3 North, Venue: Glenamaddy, (Round 1), Northern Gaels V Corofin 18:30, Ref: Tom Ryder

Under 13 Division 3 North, Venue: Caltra Pitch, (Round 1), Caltra V Milltown 19:00, Ref: Pat Hansberry

Under 13 Division 3 West, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 1), Moycullen V Cárna-Caiseal 18:00, Ref: Frank Kinneen

Under 13 Division 3 West, Venue: Mervue, (Round 1), St. James V Claregalway 18:30, Ref: Paddy McDermott

Under 13 Division 3 West, Venue: Clifden, (Round 1), Clifden V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 18:30, Ref: Frank Walsh

Under 13 Division 4 North, Venue: Mountbellew, (Round 1), Mountbellew/Moylough V Tuam Stars 18:30, Ref: P.J. Rabbitte

Under 13 Division 4 North, Venue: Monivea-Abbey, (Round 1), Monivea-Abbey V Menlough 18:30, Ref: Gerry Daly

Under 13 Division 4 North, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 1), Pádraig Pearses V Annaghdown 18:30, Ref: Martin Flaherty

Under 13 Division 4 North, Venue: Knockdoemore, (Round 1), Claregalway V Kilconly 18:30, Ref: Martin Collins

Under 13 Division 4 West, Venue: Renvyle, (Round 1), Renvyle V Killannin 18:30, Ref: Aonghus Laoi

Under 13 Division 4 West, Venue: Claregalway Lakeview, (Round 1), Claregalway V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Thomas Murphy

Under 13 Division 4 West, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 1), Barna V Salthill-Knocknacarra 18:30, Ref: Ger Cahill

Under 13 Division 4 West, Venue: Crestwood, (Round 1), Fr. Griffin’s Eire Óg V An Spidéal 18:30, Ref: Dara Murphy

Under 13 Division 5, Venue: Caltra Pitch, (Round 1), Caltra V Corofin 18:00, Ref: Pat Hansberry

Under 13 Division 5, Venue: Clonbur, (Round 1), St. Patricks V Cortoon Shamrocks 18:30, Ref: Peter Bane

Under 13 Division 5, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V Claregalway 19:00, Ref: Daire Crowe

Under 13 Division 5, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 1), Moycullen V Killererin 19:00, Ref: Frank Kinneen

Division 1 Hurling League Group 1, Venue: Craughwell, (Round 1), Craughwell GAA Club V Turloughmore 18:30, Ref: Conor Quinlan

Junior B Hurling League Group 2, Venue: Killimordaly, (Round 2), Killimordaly V Turloughmore 18:30, Ref: Kerril Wade

Junior B Hurling League Group 2, Venue: Skehana, (Round 2), Skehana-Mountbellew/Moylough V Annaghdown 18:30, Ref: James Lundon

Junior B Hurling League Group 4, Venue: Mullagh Hurling Club Grounds, (Round 2), Mullagh V Portumna 18:30, Ref: Gerry Hurley

Junior B Hurling League Group 4, Venue: Kilconieron, (Round 2), Kilconieron V Tynagh/Abbey-Duniry 18:30, Ref: Shane Briscoe

 

Sat 06 Apr

Division 1 Hurling League Group 1, Venue: Castlegar Pitch, (Round 1), Castlegar V Clarinbridge 18:00, Ref: Paul Fahy

Division 1 Hurling League Group 1, Venue: Athenry, (Round 1), St Mary’s GAA Athenry V Killimordaly 18:00, Ref: Sean Byrne

Division 1 Hurling League Group 2, Venue: New Inn, (Round 1), Sarsfields V St Thomas 18:00, Ref: Peter Murphy

Division 1 Hurling League Group 2, Venue: Oranmore-Maree, (Round 1), Oranmore-Maree V Ardrahan 18:00, Ref: John Keane

Division 2 Hurling League Group 1, Venue: Ballinderreen, (Round 1), Ballinderreen V Ballygar 18:00, Ref: Ger O’Connor

Division 2 Hurling League Group 1, Venue: Kilconieron, (Round 1), Kilconieron V Tynagh/Abbey-Duniry 18:00, Ref: Ronan Stankard

Division 2 Hurling League Group 2, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 1), Meelick-Eyrecourt V Liam Mellows 18:00, Ref: Peter Campbell

Division 2 Hurling League Group 2, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 1), Tommy Larkins V Killimor 18:00, Ref: Noel Quinn

Division 2 Hurling League Group 2, Venue: Kilnadeema Pitch, (Round 1), Kilnadeema-Leitrim V Maigh Cuilinn – Iomnaocht 18:00, Ref: Karol Collins

Division 3 Hurling League Group 1, Venue: Beagh, (Round 1), Beagh V Skehana-Mountbellew/Moylough 18:00, Ref: John McDonagh

Division 3 Hurling League Group 2, Venue: Sylane, (Round 1), Pádraig Pearses V Sylane 18:00, Ref: David Staunton

Division 3 Hurling League Group 2, Venue: Kiltormer, (Round 1), Kiltormer V Pádraig Pearses 18:00, Ref: David Cunningham

Division 3 Hurling League Group 3, Venue: Portumna, (Round 1), Portumna V Ahascragh/Fohenagh 18:00, Ref: Shane Briscoe

Division 3 Hurling League Group 3, Venue: Tonabrocky, (Round 1), Rahoon-Newcastle V Carnmore 18:00, Ref: David Earls

Junior A Hurling League Group 1, Venue: Cappataggle, (Round 2), Cappataggle V Loughrea 18:00, Ref: Derek Kelly

Junior B Hurling League Group 1, Venue: Tuam, (Round 2), Tuam V Abbeyknockmoy 18:00, Ref: John Cahill

 

Sun 07 Apr

Under 13 Division 3 West, Venue: Oughterard, (Round 1), Oughterard V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Noel Cummins

Division 1 Hurling League Group 2, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 1), Loughrea V Cappataggle 11:00, Ref: Brian Keon

Division 2 Hurling League Group 1, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 1), Gort V Craughwell GAA Club 11:00, Ref: Alan Kelly

Division 3 Hurling League Group 1, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 1), Abbeyknockmoy V Mullagh 11:00, Ref: Stephen Doyle

Division 3 Hurling League Group 1, Venue: Kilbeacanty, (Round 1), Kilbeacanty V Clarinbridge 11:00, Ref: Peter Cummins

Division 3 Hurling League Group 2, Venue: Cregg, (Round 1), Annaghdown V Turloughmore 11:00, Ref: Karol Collins

Cahill Cup – Group 3, Venue: Knockdoemore, (Round 3), Claregalway V Corofin 12:00, Ref: John Devlin

Junior A Hurling League Group 1, Venue: New Inn, (Round 2), Sarsfields V Ballinasloe 11:00, Ref: Robert Murray

Junior A Hurling League Group 2, Venue: Killimor, (Round 2), Killimor V Kilnadeema-Leitrim 11:00, Ref: Michael Conway

Junior A Hurling League Group 2, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 2), Tommy Larkins V Meelick-Eyrecourt 11:00, Ref: Kevin Egan

Junior A Hurling League Group 3, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 2), Bearna-Na Forbacha V Mchel Breathnach 11:00, Ref: Conor Quinlan

Junior A Hurling League Group 3, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 2), Salthill-Knocknacarra V An Spidéal 11:00, Ref: Paul Fahy

Junior A Hurling League Group 5, Venue: Castlegar Pitch, (Round 2), Castlegar V St Mary’s GAA Athenry 11:00, Ref: John Keane

Junior A Hurling League Group 5, Venue: Oranmore-Maree, (Round 2), Oranmore-Maree V Liam Mellows 14:00, Ref: Ronan McNulty

Junior B Hurling League Group 1, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 2), Ahascragh/Fohenagh V Ballygar 11:00, Ref: James Sheil

Junior B Hurling League Group 3, Venue: Carnmore GAA Club, (Round 2), Carnmore V Maigh Cuilinn – Iomnaocht 11:00, Ref: David Staunton

U17 A North Football League, Venue: Dunmore, (Round 2), Dunmore MacHales V Corofin 12:00, Ref: Austin O’Connell

U17 A West Football League, Venue: Barna, (Round 2), Barna V Moycullen 12:00, Ref: Darragh Kelly

U17 A West Football League, Venue: The Prairie, (Round 2), Salthill-Knocknacarra V Oranmore-Maree 13:00, Ref: Ger Cahill

U17 B North Football League – Group A, Venue: Mountbellew, (Round 2), Mountbellew/Moylough V Annaghdown 12:00, Ref: John Barrett

U17 B North Football League – Group A, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Caltra 12:00, Ref: Gerry Daly

U17 B North Football League – Group B, Venue: Kinvara, (Round 2), Kinvara V Caherlistrane 12:00, Ref: Frank Kinneen

U17 B North Football League – Group B, Venue: Monivea, (Round 2), Monivea-Abbey V Headford 12:00, Ref: Karol Murray

U17 B West Football League -Group A, Venue: Páirc an Chathnaigh, (Round 2), An Cheathrú Rua V Michéal Breathnach 12:00, Ref: Mairtin Mac Donnacha

U17 B West Football League -Group B, Venue: Westside, (Round 2), St Michael’s V St. James 12:00, Ref: Pat Hansberry

U17 C North Football League – Group A, Venue: Clonberne, (Round 2), Kilkerrin-Clonberne V Menlough/Pádraig Pearses 12:00, Ref: Tony Keating

U17 C North Football League – Group A, Venue: Brownesgrove, (Round 2), Cortoon Shamrocks V Northern Gaels 12:00, Ref: Tommy Hynes

U17 C North Football League – Group B, Venue: Barnaderg, (Round 2), Killererin V Milltown 12:00, Ref: Thomas Murphy

U17 C North Football League – Group B, Venue: Ballinasloe, (Round 2), Eastern Harps V Loughrea 12:00, Ref: John Cahill

U17 C North Football League – Group B, Venue: Kilconly, (Round 2), Kilconly V St Brendan’s 12:00, Ref: Charlie Ward

U17 C West Football League, Venue: Carna, (Round 2), Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh V Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór 12:00, Ref: Muiris Mac Gearailt

U17 C West Football League, Venue: Clifden, (Round 2), Clifden V St. Patricks 12:00, Ref: Colm Conway

U17A Hurling League Group 4, Venue: Kilconieron, (Round 2), Kilconieron V Gort 11:00, Ref: Shane Hynes

U17A Hurling League Group 4, Venue: Ardrahan, (Round 2), Ardrahan V Portumna 11:00, Ref: Pat Burke

U17B Hurling League Group 4, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 2), Tynagh/Abbey-Duniry V Tommy Larkins 11:00, Ref: Gerry Hurley

U17B Hurling League Group 4, Venue: Kiltormer, (Round 2), Mullagh/Kiltormer V Fr Joe Walsh’s 11:00, Ref: Peter Murphy

 

Mon 08 Apr

U17 B West Football League -Group A, Venue: Oughterard, (Round 2), Oughterard V Salthill-Knocknacarra 18:45, Ref: Noel Cummins

 

Tue 09 Apr

FBD U15 Division 5 Football 2024, Venue: Barnaderg, (Round 1), Killererin V Claregalway 18:30, Ref: Kieran Quinn

FBD U15 Division 5 Football 2024, Venue: Crestwood, (Round 1), Fr. Griffin’s Eire Óg V St Mary’s GAA Athenry 18:30, Ref: Ger Cahill

FBD U15 Division 5 Football 2024, Venue: St Gabriel’s, (Round 1), St Gabriel’s V Tuam Stars 18:30, Ref: Gearoid O Conamha

FBD U15 Division 1 Football 2024, Venue: Corofin GAA Pitch, (Round 1), Corofin V Claregalway 18:30, Ref: Ciaran Harkin

FBD U15 Division 1 Football 2024, Venue: Pirc an Chnoic, (Round 1), Michéal Breathnach V St Mary’s GAA Athenry 18:30, Ref: John O Niadh

FBD U15 Division 1 Football 2024, Venue: Monivea, (Round 1), Monivea-Abbey V Caherlistrane 18:30, Ref: Martin Flaherty

FBD U15 Division 2 North Football 2024, Venue: Barna, (Round 1), Gaeil na Gaillimhe V Barna 18:30, Ref: Ronan McNulty

FBD U15 Division 2 North Football 2024, Venue: Mountbellew, (Round 1), Mountbellew/Moylough V Kinvara 18:30, Ref: Sean Lyons

FBD U15 Division 2 North Football 2024, Venue: Cregg, (Round 1), Annaghdown V Dunmore MacHales 18:30, Ref: Kevin Kenny

FBD U15 Division 2 West Football 2024, Venue: Oughterard, (Round 1), Oughterard V Moycullen 18:30, Ref: Noel Barrett

FBD U15 Division 2 West Football 2024, Venue: Mervue, (Round 1), St. James V An Cheathrú Rua 18:30, Ref: Tom Browne

FBD U15 Division 2 West Football 2024, Venue: Leitir Mór, (Round 1), Cumann Peile Naomh Anna, Leitir Mór V Salthill-Knocknacarra 18:30, Ref: Colm Conway

FBD U15 Division 3 North Football 2024, Venue: Clonberne, (Round 1), Kilkerrin-Clonberne V Ballinasloe 18:30, Ref: Thomas Murphy

FBD U15 Division 3 North Football 2024, Venue: Glenamaddy, (Round 1), Northern Gaels V Milltown 18:30, Ref: Tom Ryder

FBD U15 Division 3 North Football 2024, Venue: Menlough, (Round 1), Menlough/Pádraig Pearses V Caltra 18:30, Ref: John Cahill

FBD U15 Division 3 North Football 2024, Venue: Headford, (Round 1), Headford V St Brendan’s 18:30, Ref: Diarmuid Griffith

FBD U15 Division 3 West Football 2024, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 1), Moycullen V Oranmore-Maree 18:30, Ref: Muiris Mac Gearailt

FBD U15 Division 3 West Football 2024, Venue: Westside, (Round 1), St Michael’s V Claregalway 18:30, Ref: Daire Crowe

FBD U15 Division 3 West Football 2024, Venue: The Prairie, (Round 1), Salthill-Knocknacarra V An Spidéal 18:30, Ref: Aonghus Laoi

FBD U15 Division 3 West Football 2024, Venue: Carna, (Round 1), Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh V Clifden 18:30, Ref: Liam Conghaile

FBD U15 Division 4 North Football 2024, Venue: Corofin GAA Pitch, (Round 1), Corofin V Monivea-Abbey 18:30, Ref: Brendan Morris

FBD U15 Division 4 North Football 2024, Venue: Cregg, (Round 1), Annaghdown V Kilconly 18:30, Ref: Sen Glynn

FBD U15 Division 4 North Football 2024, Venue: Bushfield Park, (Round 1), Loughrea V Cortoon Shamrocks 18:30, Ref: Orla Madden

FBD U15 Division 4 West Football 2024, Venue: Killannin Community Pitch, (Round 1), Killannin V Barna 18:30, Ref: JP Moore

FBD U15 Division 4 West Football 2024, Venue: Clonbur, (Round 1), St. Patricks V Oranmore-Maree 18:30, Ref: John Devlin

FBD U15 Division 4 West Football 2024, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 1), Claregalway V Renvyle 18:30, Ref: Richard Mc Nicholas

U17 A North Football League, Venue: Knockdoemore, (Round 2), Claregalway V Tuam Stars 19:00, Ref: Anthony Coyne

 

Wed 10 Apr

U19 C West Football League, Venue: Oughterard, (Round 1), Oughterard V St. Patricks 19:00, Ref: Noel Cummins

U20A Hurling League Group 1, Venue: Athenry, (Round 2), St Mary’s GAA Athenry V Castlegar 18:30, Ref: Shane Hynes

U20A Hurling League Group 1, Venue: Oranmore-Maree, (Round 2), Oranmore-Maree V Carnmore 18:30, Ref: Alan Kelly

U20A Hurling League Group 2, Venue: Ballinderreen, (Round 2), Ballinderreen V Kinvara 18:30, Ref: Peter Cummins

U20A Hurling League Group 2, Venue: Ardrahan, (Round 2), Ardrahan V Clarinbridge 18:30, Ref: John McDonagh

U20A Hurling League Group 3, Venue: Kilnadeema Pitch, (Round 2), Kilnadeema-Leitrim V Mullagh/Kiltormer 18:30, Ref: Kerril Wade

U20A Hurling League Group 3, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 2), Tynagh/Abbey-Duniry V Killimordaly 18:30, Ref: Peter Campbell

U20A Hurling League Group 4, Venue: New Inn, (Round 2), Sarsfields V Loughrea 18:30, Ref: Pat Burke

U20A Hurling League Group 4, Venue: Skehana, (Round 2), Skehana-Mountbellew/Moylough V Craughwell GAA Club 18:30, Ref: Gerry Hurley

U20B Hurling League Group 1, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 2), Abbeyknockmoy V Sylane 18:30, Ref: TBC

U20B Hurling League Group 1, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 2), Pádraig Pearses V Ballygar 18:30, Ref: Shane Briscoe

U20B Hurling League Group 2, Venue: Kilconieron, (Round 2), Kilconieron V Cappataggle 18:30, Ref: Derek Kelly

U20B Hurling League Group 2, Venue: St Thomas, (Round 2), St Thomas V Liam Mellows 18:30, Ref: Noel Quinn

U20B Hurling League Group 3, Venue: Páirc an Chnoic, (Round 2), Michéal Breathnach V Maigh Cuilinn – Iomnaocht 18:30, Ref: David Earls

U20B Hurling League Group 3, Venue: Tonabrocky, (Round 2), Rahoon-Newcastle V Cois Cuain 18:30, Ref: Paul Fahy

U20B Hurling League Group 4, Venue: Portumna, (Round 2), Portumna V Fr Joe Walsh’s 18:30, Ref: David Cunningham

U20B Hurling League Group 4, Venue: Michael Cusacks, (Round 2), Michael Cusacks V Tommy Larkins 18:30, Ref: Robert Murray

U17 C West Football League, Venue: Killannin, (Round 2), Killannin V An Spidéal 19:00, Ref: Brenadan Kinneavy

 

 

Share story:

Community Games Connacht Finals Results

Great Results for Galway with 14 Galway Teams representing their County at the Connaught Finals  Galway Medal Results 5 Gold U/13 Boys Basketball – Ora...

Galway face Clare in second match of 2024 Celtic Challenge

Galway’s second game in the Celtic Challenge Under 17 hurling competition ended in a 2-16 to 0-17 defeat to Clare with the Banner youngsters scoring goa...

Galway v Sligo - Commentary and Reaction

Galway have booked their place in the Connacht Senior Football Final after being given a massive scare by Sligo in Markievicz Park. A goal from Robert Fin...

Galway Minor Hurlers v Kilkenny - Commentary and Reaction

It was a disappointing Saturday for Galway’s Minor Hurlers beaten by Kilkenny in the opening round of the Leinster Championship. In front of a good ...