Galway GAA Fixtures

Wed 12 Jun

Under 12 Hurling Group 1, Venue: Turloughmore, (Round 4), Turloughmore v Carnmore 18:30, Ref: David Staunton

Under 12 Hurling Group 3, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 4), Salthill-Knocknacarra v Liam Mellows 18:45, Ref: Liam Conghaile

Under 12 Hurling Group 4, Venue: Páirc an Chnoic, (Round 4), Mícheál Breathnach v Bearna-Na Forbacha 19:00, Ref: John Keane

Under 12 Hurling Group 7, Venue: Turloughmore, (Round 4), Turloughmore v Carnmore 19:30, Ref: David Staunton

U-13 Group 2, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 3), Barna v Salthill-Knocknacarra 19:00, Ref: Muiris Mac Gearailt
U-13 Group 2, Venue: Páirc Maigh Cuilinn, (Round 3), Moycullen v St Michael’s 19:00, Ref: TBC

U-13 Group 3, Venue: Monivea, (Round 3), Monivea-Abbey v Dunmore MacHales 19:00, Ref: Tommy Hynes

Division 7 League (West), Venue: Indreabhán, (Round 1), Mícheál Breathnach v Clifden 20:00, Ref: Frank Kinneen

Thu 13 Jun

Under 14 B Hurling Championship, Venue: Duggan Park, (Final), Mullagh/Kiltormer v Sylane 19:30, Ref: Seamus Goldrick

Under 14 B1 Hurling Shield, Venue: Duggan Park, (Final), Cappataggle v Ballygar 18:30, Ref: Seamus Canning

Division 8 League (West), Venue: Killannin, (Round 4), Killannin v Gaeil na Gaillimhe 20:00, Ref: Máirtín MacDonnacha

Division 8B League (North), Venue: Mountbellew, (Round 3), Mountbellew/Moylough v Kiltormer 20:00, Ref: Padraic Kelly

Fri 14 Jun

U14 Football Division 1 North, Venue: Corofin GAA Pitch, (Round 7), Corofin v Caherlistrane 19:00, Ref: Tom Ryder
U14 Football Division 1 North, Venue: Ballinasloe, (Round 7), Ballinasloe v Annaghdown 19:00, Ref: Michael Malone
U14 Football Division 1 North, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 7), Claregalway v Mountbellew/Moylough 19:00, Ref: Tom Browne
U14 Football Division 1 North, Venue: Loughrea, (Round 7), Loughrea Gaelic Football v Oranmore-Maree 19:00, Ref: David Cunningham

U14 Football Division 1 West, Venue: The Prairie, (Round 7), Salthill-Knocknacarra v Barna 19:00, Ref: Frank Kinneen
U14 Football Division 1 West, Venue: Clifden, (Round 7), Clifden v Moycullen 19:00, Ref: Mairtin O Mainin
U14 Football Division 1 West, Venue: Páirc an Chnoic, (Round 7), Mícheál Breathnach v St Michael’s 19:00, Ref: Liam Conghaile

U14 Football Division 2 North, Venue: Headford, (Round 7), Headford v Cortoon Shamrocks 19:00, Ref: Austin O’Connell
U14 Football Division 2 North, Venue: Monivea-Abbey, (Round 7), Monivea-Abbey v St Mary’s GAA Athenry 19:00, Ref: Vincent McManus
U14 Football Division 2 North, Venue: Tuam Stars, (Round 7), Tuam Stars v Dunmore MacHales 19:00, Ref: Richard McNicholas
U14 Football Division 2 North, Venue: Kilconly, (Round 7), Kilconly v Kinvara 19:00, Ref: Noel Finnegan

U14 Football Division 2 West, Venue: Mervue, (Round 7), St. James v Naomh Anna, Leitir Mór 19:00, Ref: TBC
U14 Football Division 2 West, Venue: Oughterard, (Round 7), Oughterard v An Spidéal 19:00, Ref: TBC
U14 Football Division 2 West, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 7), Claregalway v An Cheathrú Rua 19:00, Ref: TBC
U14 Football Division 2 West, Venue: The Prairie, (Round 7), Salthill-Knocknacarra v Oranmore-Maree 19:00, Ref: TBC

U14 Football Division 3, Venue: Kilconnell, (Round 7), St Gabriel’s v Kilkerrin-Clonberne 19:00, Ref: TBC
U14 Football Division 3, Venue: Ballygar, (Round 7), St Brendan’s v Milltown 19:00, Ref: TBC
U14 Football Division 3, Venue: Menlough, (Round 7), Menlough v Northern Gaels 19:00, Ref: TBC
U14 Football Division 3, Venue: Barnaderg , (Round 7), Killererin v Caltra 19:00, Ref: TBC

U14 Football Division 4, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 7), Barna v Claregalway 19:00, Ref: TBC
U14 Football Division 4, Venue: Clonbur, (Round 7), An Fhairche – Clonbur v Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh 19:00, Ref: TBC

Junior A Hurling Championship – Group 1, Venue: Duggan Park, (Round 3), Clarinbridge v Sarsfields 20:00, Ref: Gerry Donoghue
Junior A Hurling Championship – Group 2, Venue: Castledaly, (Round 3), Ballinderreen v St Mary’s GAA Athenry 19:30, Ref: John Keane
Junior A Hurling Championship – Group 3, Venue: Ballinderreen, (Round 3), St Thomas v Craughwell GAA Club 19:30, Ref: John McDonagh

U-12 League Finals, Venue: Tuam Stadium, (Group 8 League Final), Milltown v Cortoon Shamrocks 20:00, Ref: Peter Bane
U-12 League Finals, Venue: Tuam Stadium, (Group 9 Shield Final), Claregalway v Corofin 19:00, Ref: Peter Bane

Junior B Hurling Championship – Group 3, Venue: Killimordaly, (Round 3), Killimordaly v Annaghdown 19:30, Ref: James Hoade

Junior C Hurling Championship – Group 1, Venue: Sylane, (Round 3), Sylane V Liam Mellows 19:30, Ref: Adrian Pierce
Junior C Hurling Championship – Group 1, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 3), Ballygar v Rahoon-Newcastle 19:30, Ref: Trevor Lohan

Junior C Hurling Championship – Group 2, Venue: Oranmore-Maree, (Round 3), Oranmore-Maree v Ballinderreen 19:30, Ref: Sean Byrne

Junior C1 Hurling Championship Group 1, Venue: Killimor, (Round 3), Killimor v Tynagh/Abbey-Duniry 19:30, Ref: Seamus Goldrick

Junior C1 Hurling Championship Group 2, Venue: Turloughmore, (Round 3), Turloughmore v Mullagh 19:30, Ref: Ronan Stankard
Junior C1 Hurling Championship Group 2, Venue: Athenry, (Round 3), St Mary’s GAA Athenry v Moycullen 19:30, Ref: Mike Tarpey

Junior C1 Hurling Championship Group 3, Venue: An Spideal, (Round 3), An Spidéal v Salthill-Knocknacarra 19:30, Ref: David Earls

Division 8A League (North),Venue: Corofin, (Round 3), Corofin v Claregalway 20:00, Ref: Charlie Ward

Sat 15 Jun

U12 Hurling Group 2, Venue: Portumna, (Round 5), Portumna v Kinvara 11:00, Ref: Liam Gordon
U12 Hurling Group 2, Venue: Michael Cusacks, (Round 5), Michael Cusacks v Loughrea 11:00, Ref: Noel Quinn
U12 Hurling Group 2, Venue: Páirc Maigh Cuilinn, (Round 5), Moycullen v Ardrahan 11:00, Ref: John Keane
U12 Hurling Group 2, Venue: Kilconieron, (Round 5), Kilconieron v Gort 11:00, Ref: Kevin Quirke

Under 12 Hurling Group 1, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 5), Carnmore v Oranmore-Maree 11:00, Ref: Adrian Mooney
Under 12 Hurling Group 1, Venue: Castlegar Pitch, (Round 5), Castlegar v St Mary’s GAA Athenry 11:00, Ref: Conor Quinlan

Under 12 Hurling Group 3, Venue: Salthill-Knocknacarra, (Round 5), Salthill-Knocknacarra V Ballinasloe 11:00, Ref: David Earls
Under 12 Hurling Group 3, Venue: Tonabrucky, (Round 5), Rahoon-Newcastle V Sylane 11:00, Ref: JP Moore
Under 12 Hurling Group 3, Venue: Ballyloughane, (Round 5), Liam Mellows v Tommy Larkins 11:00, Ref: Ollie Flanagan
Under 12 Hurling Group 3, Venue: Killimordaly, (Round 5), Killimordaly v Kilnadeema-Leitrim 11:00, Ref: Pat Burke

Under 12 Hurling Group 4, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 5), Bearna-Na Forbacha v Pádraig Pearses 11:00, Ref: Joseph McNamara
Under 12 Hurling Group 4, Venue: St Thomas, (Round 5), St Thomas v Skehana-Mountbellew/Moylough 11:00, Ref: Ger O’Connor
Under 12 Hurling Group 4, Venue: Ballinderreen, (Round 5), Ballinderreen v Annaghdown 11:00, Ref: Karol Collins
Under 12 Hurling Group 4, Venue: Ballygar GAA Pitch, (Round 5), Ballygar v Mícheál Breathnach 11:00, Ref: Trevor Lohan

Under 12 Hurling Group 7, Venue: Carnmore GAA Club, (Round 5), Carnmore v Oranmore-Maree 12:00, Ref: Adrian Mooney
Under 12 Hurling Group 7, Venue: Castlegar Pitch, (Round 5), Castlegar v St Mary’s GAA Athenry 12:00, Ref: Conor Quinlan

Bon Secours Division 4 Football League, Venue: Williamstown, (Round 6), Williamstown v Fr Griffins/Éire Óg 19:00, Ref: Martin Collins

U12 Hurling Group 5, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 5), Ahascragh/Fohenagh v Cappataggle 11:00, Ref: Gerard Dwyer
U12 Hurling Group 5, Venue: Killimor, (Round 5), Killimor v Athleague\Tremane 11:00, Ref: Pakie Muldoon
U12 Hurling Group 5, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 5), Abbeyknockmoy v Castlebar Mitchels Hurling 11:00, Ref: Tomas Lally

Under 12 Hurling Group 6, Venue: An Spideal, (Round 5), An Spidéal v Tynagh/Abbey-Duniry 11:00, Ref: Síofra Ní Mhúrta
Under 12 Hurling Group 6, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 5), Meelick-Eyrecourt v Four Roads 11:00, Ref: Peter Campbell

Under 12 Hurling group 8, Venue: Sylane, (Round 5), Sylane v Salthill-Knocknacarra 11:00, Ref: Michael Melia
Under 12 Hurling group 8, Venue: Kinvara, (Round 5), Kinvara v St Mary’s GAA Athenry 11:00, Ref: Martin McGrath
Under 12 Hurling group 8, Venue: Oranmore-Maree, (Round 5), Oranmore-Maree V Turloughmore 11:00, Ref: Ronan Stankard
Under 12 Hurling group 8, Venue: Páirc Maigh Cuilinn, (Round 5), Moycullen v Turloughmore 11:00, Ref: John Keane

Sun 16 Jun

Under 14 A Hurling Championship, Venue: Kenny Park, (Semi Final 1), Clarinbridge v Oranmore-Maree 19:00, Ref: John Keane
Under 14 A Hurling Championship, Venue: Kenny Park, (Semi Final 2), Turloughmore v St Mary’s GAA Athenry 20:00, Ref: Shane Hynes

Under 14 C Hurling Championship, Venue: Craughwell, (Semi Final 1), Liam Mellows v Tommy Larkins 12:00, Ref: Conor Quinlan
Under 14 C Hurling Championship, Venue: Craughwell, (Semi Final 2), Annaghdown v Mícheál Breathnach 11:00, Ref: Cathal McMahon

Junior A Hurling Championship – Group 2, Venue: Ballinderreen, (Round 3), Ardrahan v Liam Mellows 11:30, Ref: Paschal Sheehan

Junior B Hurling Championship – Group 1, Venue: Carnmore GAA Club , (Round 3), Carnmore v Castlegar 11:30, Ref: Richard McNicholas
Junior B Hurling Championship – Group 1, Venue: Kilconieron, (Round 3), Kilconieron v Portumna 11:30, Ref: David Dillon

Junior B Hurling Championship – Group 2, Venue: Beagh, (Round 3), Beagh v Rahoon-Newcastle 11:30, Ref: Noel Quinn
Junior B Hurling Championship – Group 2, Venue: Cappataggle, (Round 3), Cappataggle v Loughrea 11:30, Ref: Seamus Moran
Junior B Hurling Championship – Group 2, Venue: Ahascragh Sportsfield, (Round 3), Ahascragh/Fohenagh v Killimor 11:30, Ref: Gerry Hurley

Junior B Hurling Championship – Group 3, Venue: Kiltormer, (Round 3), Kiltormer v Kilnadeema-Leitrim 11:30, Ref: John Rosney
Junior B Hurling Championship – Group 4, Venue: Kinvara, (Round 3), Kinvara v Ballinasloe 11:30, Ref: Karol Collins
Junior B Hurling Championship – Group 4, Venue: Baile Doite Pitch & Clubhouse, (Round 3), Moycullen v Abbeyknockmoy 11:30, Ref: Paul Fahy

Junior C1 Hurling Championship Group 1, Venue: Tuam, (Round 3), Tuam v Annaghdown 11:30, Ref: Michael Melia

Mon 17 Jun

Division 1 Hurling League, Venue: Leitrim Community Centre, (Round 4), Kilnadeema-Leitrim v St Thomas 19:30, Ref: Peter Murphy

Under 12 Hurling Group 1, Venue: Clarinbridge, (Round 5), Clarinbridge v Turloughmore 18:30, Ref: Kevin Egan
Under 12 Hurling Group 7, Venue: Clarinbridge, (Round 5), Clarinbridge v Turloughmore 19:30, Ref: Kevin Egan

Under 14 A1 Hurling Championship, Venue: Duggan Park, (Final), Ballinderreen V Pádraig Pearses 19:30, Ref: Christopher Browne

Under 14 A1 Hurling Shield, Venue: Craughwell, (Final), Meelick-Eyrecourt v Castlegar 19:30, Ref: Pat McGrath

Under 14 B Hurling Shield, Venue: Craughwell, (Final), Tynagh/Abbey-Duniry v Michael Cusacks 18:30, Ref: Sean Byrne

Division 3 Hurling League Group 1, Venue: Killimor, (Round 4), Killimor v Turloughmore 19:30, Ref: Brian Keon

Division 3 Hurling League Group 2, Venue: Castlegar Pitch, (Round 4), Castlegar v Carnmore 19:30, Ref: Shane Hynes

Junior C Hurling Championship – Group 2, Venue: Craughwell, (Round 3), Craughwell GAA Club V Killimordaly 19:30, Ref: Tom McNicholas

Tue 18 Jun

Division 1 Hurling League, Venue: Tynagh/Abbey-Duniry, (Round 4), Tynagh/Abbey-Duniry v Portumna 19:30, Ref: Shane Curley
Division 1 Hurling League, Venue: Cappataggle, (Round 4), Cappataggle v Turloughmore 19:30, Ref: Liam Gordon
Division 1 Hurling League, Venue: New Inn, (Round 4), Sarsfields v Liam Mellows 19:30, Ref: Christopher Browne
Division 1 Hurling League, Venue: Gort GAA Grounds, (Round 4), Gort v Tommy Larkins 19:30, Ref: Kevin Egan

Under 12 Hurling Group 1, Venue: Craughwell, (Round 5), Craughwell GAA Club v Sarsfields 18:30, Ref: Cathal McMahon

Under 12 Hurling Group 7, Venue: Craughwell, (Round 5), Craughwell GAA Club v Sarsfields 19:30, Ref: Cathal McMahon

Division 2 Hurling League, Venue: Ardrahan, (Round 4), Ardrahan v Craughwell GAA Club 19:30, Ref: Paul Fahy
Division 2 Hurling League, Venue: Mullagh Hurling Club Grounds, (Round 4), Mullagh v Oranmore-Maree 19:30, Ref: Gerry Donoghue
Division 2 Hurling League, Venue: Clarinbridge, (Round 4), Clarinbridge v Ahascragh/Fohenagh 19:30, Ref: Alan Kelly
Division 2 Hurling League, Venue: Ballinderreen, (Round 4), Ballinderreen v Pádraig Pearses 19:30, Ref: Ger O’Connor
Division 2 Hurling League, Venue: Killimordaly, (Round 4), Killimordaly v St Mary’s GAA Athenry 19:30, Ref: Michael Conway
Division 2 Hurling League, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 4), Abbeyknockmoy V Beagh 19:30, Ref: James Lundon

Division 3 Hurling League Group 1, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown v Moycullen 19:30, Ref: Adrian Mooney
Division 3 Hurling League Group 1, Venue: Meelick-Eyrecourt, (Round 4), Meelick-Eyrecourt v Kilconieron 19:30, Ref: Peter Campbell
Division 3 Hurling League Group 1, Venue: An Spideal, (Round 4), An Spidéal v Kilbeacanty 19:30, Ref: David Earls

Division 3 Hurling League Group 2, Venue: Four Roads Hurling Club, (Round 4), Four Roads v Kinvara 19:30, Ref: Vincent Burke
Division 3 Hurling League Group 2, Venue: Tonabrucky, (Round 4), Rahoon-Newcastle v Sylane 19:30, Ref: Conor Quinlan

U-13 Group 1, Venue: Corofin GAA Pitch, (Round 4), Corofin V Mountbellew/Moylough 19:00, Ref: Tom Browne
U-13 Group 1, Venue: Cregg, (Round 4), Annaghdown v Claregalway 19:00, Ref: John Devlin
U-13 Group 1, Venue: Tuam Stars, (Round 4), Tuam Stars v Oranmore-Maree 19:00, Ref: Tom Ryder

U-13 Group 2, Venue: Westside, (Round 4), St Michael’s v Salthill-Knocknacarra 19:00, Ref: Sean Glynn
U-13 Group 2, Venue: Páirc na bhForbacha, (Round 4), Barna v Micheál Breathnach 19:00, Ref: Maura Conneely
U-13 Group 2, Venue: Páirc an Chathánaigh, (Round 4), An Cheathrú Rua v Moycullen 19:00, Ref: Mairtín O Curraoin (coilím)

U-13 Group 3, Venue: Glenamaddy, (Round 4), Northern Gaels v Monivea-Abbey 19:00, Ref: Damian Heslin
U-13 Group 3, Venue: Dunmore, (Round 4), Dunmore MacHales v Headford 19:00, Ref: Tom McNicholas
U-13 Group 3, Venue: Kinvara, (Round 4), Kinvara v Cortoon Shamrocks 19:00, Ref: Paddy Gríofa

U-13 Group 4, Venue: Leitir Mór, (Round 4), Naomh Anna, Leitir Mór v Oughterard 19:00, Ref: Mairtin O Mainin
U-13 Group 4, Venue: Carna, (Round 4), Carna-Caiseal/Na Piarsaigh V An Spidéal 19:00, Ref: Micheal MacDonnacha
U-13 Group 4, Venue: Renvyle, (Round 4), Renvyle V Killannin 19:00, Ref: Brenadan Kinneavy

U-13 Group 5, Venue: Claregalway Knockdoemore, (Round 4), Claregalway V Oranmore-Maree 19:00, Ref: Austin O’Connell
U-13 Group 5, Venue: Ballinasloe, (Round 4), Ballinasloe V St. James 19:00, Ref: David Cunningham
U-13 Group 5, Venue: Kilconly, (Round 4), Kilconly V Salthill-Knocknacarra 19:00, Ref: Charlie Ward

U-13 Group 6, Venue: Milltown GAA, (Round 4), Milltown V Kilkerrin-Clonberne 19:00, Ref: Shane Kelly
U-13 Group 6, Venue: Ballygar, (Round 4), St Brendan’s V Caltra 19:00, Ref: Martin Gavin
U-13 Group 6, Venue: Padraig Pearses GAA Ground, (Round 4), Pádraig Pearses V Claregalway 19:00, Ref: Tom Browne
U-13 Group 6, Venue: Menlough, (Round 4), Menlough V Tuam Stars 19:00, Ref: Michael Malone

Junior C1 Hurling Championship Group 3, Venue: Skehana, (Round 3), Skehana-Mountbellew/Moylough V St Thomas 19:30, Ref: John Cahill

Wed 19 Jun

Division 1 Hurling League, Venue: St Brendan’s Loughrea, (Round 4), Loughrea V Castlegar 19:30, Ref: Derek Kelly

Junior B Hurling Championship – Group 1, Venue: Turloughmore, (Round 3), Turloughmore V Oranmore-Maree 19:30, Ref: David Staunton

Junior C Hurling Championship – Group 1, Venue: Tommy Larkins Park, (Round 3), Tommy Larkins V Meelick-Eyrecourt 19:30, Ref: David Cunningham

print