Galway Feile Football Results From the Weekend

U14 Div 1 Feile – Niall McGinn Cup

Saturday April 13th

(Round: Semi Final ), Claregalway 3-11 Killannin 1-1

(Round: Semi Final), Corofin 2-5 Salthill-Knocknacarra 2-4

Sunday April 14th

(Round: Final), Claregalway 5-12 Corofin 0-0

U14 Div 1 Feile – Niall McGinn Cup  Roinn A

Friday April 12th

(Round: Round 1), Caherlistrane 1-6 Annaghdown 2-3

(Round: Round 1), Claregalway 2-10 Mountbellew/Moylough 0-2

Saturday April 13th

(Round: Round 2), Claregalway 3-4 Annaghdown 0-4

(Round: Round 2), Mountbellew/Moylough 1-4 Caherlistrane 2-1

(Round: Round 3), Mountbellew/Moylough 0-2 Annaghdown 0-0

(Round: Round 3), Claregalway 3-6 Caherlistrane 1-2

U14 Div 1 Feile – Niall McGinn Cup Roinn B

Friday April 12th

(Round: Round 1), Clifden 3-5 Mícheál Breathnach 1-6

(Round: Round 1), Killannin 2-6 Moycullen 0-7

Saturday April 13th

(Round: Round 2), Moycullen 2-3 Mícheál Breathnach 2-2

(Round: Round 2), Killannin 1-7 Clifden 1-2

(Round: Round 2), Killannin 3-3 Mícheál Breathnach 1-4

(Round: Round 2), Moycullen 3-4 Clifden 2-5

U14 Div 1 Feile – Niall McGinn Cup  Roinn C

Friday April 12th

(Round: Round 1), Salthill-Knocknacarra 0-6 Barna 0-5

(Round: Round 1), Oranmore-Maree 0-9 St Michael’s 2-2

Saturday April 13th

(Round: Round 2), Oranmore-Maree 0-6 Salthill-Knocknacarra 1-3

(Round: Round 2), St Michael’s 0-5 Barna 0-2

(Round: Round 3), Salthill-Knocknacarra 1-3 St Michael’s 0-5

(Round: Round 3), Oranmore-Maree 1-7 Barna 1-2

U14 Div 1 Feile – Niall McGinn Cup  Roinn D

Saturday April 13th

(Round: Round 1), Corofin 3-7 Loughrea Gaelic Football 0-3

(Round: Round 2), Loughrea Gaelic Football 7-7 Ballinasloe 3-4

(Round: Round 3), Corofin 10-7 Ballinasloe 0-1

U14 Div 1 Feile – Niall McGinn Cup Roinn B

Friday April 12th

(Round: Round 1), Clifden 3-5 Mícheál Breathnach 1-6

(Round: Round 1), Killannin 2-6 Moycullen 0-7

Saturday April 13th

(Round: Round 2), Moycullen 2-3 Mícheál Breathnach 2-2

(Round: Round 2), Killannin 1-7 Clifden 1-2

(Round: Round 2), Killannin 3-3 Mícheál Breathnach 1-4

(Round: Round 2), Moycullen 3-4 Clifden 2-5

U14 Div 2 Feile – Tommy Kelly Cup

Saturday April 13th

(Round: Semi-Final), Dunmore MacHales 0-6 Kinvara 0-4

(Round: Semi-Final), Tuam Stars 7-2 An Spidéal 0-5

Sunday April 14th

(Round: Final), Tuam Stars 6-6 Dunmore MacHales 3-2

U14 Div 2 Feile – Tommy Kelly Cup Roinn A

Friday April 12th

(Round: Round 1), Kinvara 4-5 Oranmore-Maree 0-3

(Round: Round 1), Craughwell GAA Club 1-9 Headford 1-1

Saturday April 13th

(Round: Round 2), Oranmore-Maree 3-1 Craughwell GAA Club 1-3

(Round: Round 2), Kinvara 2-5 Headford 0-0

(Round: Round 3), Headford 1-4 Oranmore-Maree 0-3

(Round: Round 3), Kinvara 6-6 Craughwell GAA Club 1-1

U14 Div 2 Feile – Tommy Kelly Cup Roinn B

Friday April 12th

(Round: Round 1), Dunmore MacHales 0-11 Cortoon Shamrocks 1-2

(Round: Round 1), Kilconly 5-12 Salthill-Knocknacarra 1-2

Saturday April 13th

(Round: Round 2), Kilconly 2-4 Cortoon Shamrocks 1-1

(Round: Round 2), Dunmore MacHales 4-9 Salthill-Knocknacarra 4-3

(Round: Round 3), Dunmore MacHales 4-5 Kilconly 0-4

(Round: Round 3), Salthill-Knocknacarra 1-4 Cortoon Shamrocks 0-3

U14 Div 2 Feile – Tommy Kelly Cup Roinn C

Friday April 12th

(Round: Round 1), Tuam Stars 6-8 Monivea-Abbey 1-1

(Round: Round 1), St Mary’s GAA Athenry 6-6 Claregalway 1-5

Saturday April 13th

(Round: Round 2), St Mary’s GAA Athenry 4-6 Monivea-Abbey 2-2

(Round: Round 2), Tuam Stars 3-2 Claregalway 0-3

(Round: Round 3), Tuam Stars 1-4 St Mary’s GAA Athenry 0-0

U14 Div 2 Feile – Tommy Kelly Cup Roinn D

Friday April 12th

(Round: Round 1), St. James 3-4 Oughterard 0-5

(Round: Round 1), Naomh Anna, Leitir Móir  8-8 An Spidéal 7-2

Saturday April 13th

(Round: Round 2), An Spidéal 3-4 Oughterard 2-1

Saturday April 13th

(Round: Round 2), St. James 1-2 Naomh Anna, Leitir Móir  1-0

(Round: Round 3), Naomh Anna, Leitir Móir  3-1 Oughterard 1-5

(Round: Round 3), An Spidéal 1-4 St. James 1-1

U14 Div 3 Feile – St Columba’s Credit Union Cup

Saturday April 13 Apr,

(Round: Semi Final), St Brendan’s 7-4 Killererin 2-2

(Round: Semi Final), Milltown 5-5 Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh 2-0

Sunday April 14th

(Round: Final), St Brendan’s 4-2 Milltown 0-4

U14 Div 3 Feile – St Columba’s Credit Union Cup Roinn A

Saturday April 13th

(Round: Round 1), Killererin 2-8 Menlough 0-6

(Round: Round 2), Menlough 4-4 Tuam Stars 4-2

(Round: Round 3), Killererin 9-2 Tuam Stars 2-9

U14 Div 3 Feile – St Columba’s Credit Union Cup Roinn B

Saturday April 13th

(Round: Round 1), Northern Gaels 3-5 Annaghdown 2-7

(Round: Round 2), St Brendan’s 4-3 Annaghdown 3-3

(Round: Round 3), St Brendan’s 6-8 Northern Gaels 2-3

U14 Div 3 Feile – St Columba’s Credit Union Cup Roinn C

Saturday April 13th

(Round: Round 1), Caltra 3-5 Milltown 3-5

(Round: Round 2), Milltown 5-2 Barna 1-5

(Round: Round 3), Caltra 6-7 Barna 2-6

U14 Div 3 Feile – St Columba’s Credit Union Cup Roinn D

Saturday April 13th

(Round: Round 2), Cárna-Caiseal/Na Piarsaigh 5-4 An Fhairche – Clonbur 3-4

print